Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Sirena » пет дек 07, 2012 8:20 am

Момичета, относно срещата Бони предложи сладкарница "Неделя". Ето адресите и работното време
Сладкарница Неделя
Адрес: ул. "Княз Борис I " 82
Телефон: 052/ 60 90 55
Работно време: 08:00- 21:30 ч


Адрес: ул. "Генерал Колев " 47
Телефон: 052/ 61 24 63
Работно време: 08:00- 21:30 ч

Адрес: До McDrive, на ъгъла на бул.Владислав Варненчик и ул. Отец Паисий
Телефон: 0886/ 01 34 04
Работно време: 08:00- 21:30 ч.



Само да уточним колко ще сме и ще резервирам място по телефона. Какво мислите :D
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет дек 07, 2012 8:46 am

Добро утро и от мен. След кратка нощ и ранно ставане, защото като собственици на парцел директно на улицата, сме длъжни да ринем сняг и да поддържаме тротоара чист, съм тук с чаша кафе и ви чета :).
Станахме с будилника, според прогнозата трябваше да завали сняг в 6 часа, но .... едва сега започна да прехвърча :D Седяхме облечени тук, Филип цял час се озърта и накрая тръгна на работа :D :D :D И какво да ви кажа - веднага след него започна... :D :wink: :D Ще ходя сега долу да хвърля сол...
В 9.00 часа ще ходя в детската градина, днес е ден, в който баба и дядо са на гости в детската градина. Тъй като Яви, племенника ми, няма баба и дядо тук, аз за поредна година ще вляза в ролята и на двамата :)
После в 16.00 часа трябва да помогна на една позната, празнува рожден ден на детето си и нещо не е домислила поканите, сега се оказва с 18(!!!) деца от училище и собствените гости, също 20 човека! Освен, че трябва да и доставя тортата, се разбрахме да поостана и да наглеждам чуждите деца, докато тя си донаправя прави манджите.
А в 18.00 часа трябва да съм в ресторанта, което полека-лека започва да ми лази по нервите. Имат резервации за 70 човека, не са се погрижили за персонал, снощи ми сервират ей така между другото, че днес щяло да има много хора. На въпроса ми кой ще работи, ми отговарят наперено:ами в кухнята ти! Аз? Ами защо никой не ми е казал? И кой друг? Ами няма друг!!! Представяте ли си? 70 човека, всичките в рамките на 2 часа, със само двама човека в кухнята!!! Гледах ги невярващо, а готвача (който е собственик), ме пита смеейки се: какво, няма ли да се справим? Казвам: Да, ще се справим, но с какво качество на работата? После се чудите, защо хората не идвали... И така в унисон със създалото се настроение, ми казват, че в понеделник, който им е почивния ден, също ще работят. Имали резервация 30 човека и аз съм щяла да съм на бара....Побеснях и им го казах. Аз имам ангажимент и съществуването ми не се върти около техния ресторант!!! :thumdown: :thumdown: :thumdown: Гледаха доста учудено, явно наглостта им е с такива измерения, че те изобщо не могат да си представят, че има друг живот и други интереси извън тяхното ограничено живуркане... :thumdown:
Ние им предложихме, когато дадохме ресторанта под наем, че ако някога имат спонтанно нужда от помощ, да се обадят. Спонтанно! Понякога! Дори снощи като дойде Филип и те му казват, какви резервации имат, той ги пита също като мен, колко хора ще работят. И готвача казва: Е, ако се наложи, нали и ти си тук... Смятайте каква наглост! Филип обаче не е тук довечера, Филип е с колегите си на събиране :) Ще ми е много интересно, кой ще им е виновен този път, като настане хаос в кухнята и на бара...

Сега ви оставям с пожелание за хубав, интересен, усмихнат и спорен ден!
Бъдете усмихнати и ще се срещнем тук на следобедно кафе :)

Изображение
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » пет дек 07, 2012 8:54 am

Добро утроооооооо! :music: :music: :music: :coffee: :coffee: :coffee: :giflo1: :giflo1: :giflo1:
Момичета,всички сме си прекарали приятно,радвам се!
Натали,на мен най-удобно би ми било в сладкарницата на Княз Борис или Ген Колев,другата ще ми трябва малко повече време,тъй като живея в краен квартал.Мен ме бройте разбира се,но с едно наум че засега не съм намерила кой да гледа малкия,този месец до 20-ти не може да го гледат нито свекърва ми ,нито баща му/не го е и вземал поч.дни/.
Пожелавам ви приятен,спокоен ,изпълнен с радост и любов ден!Мислех си докато ви четях сега,въпреки че не се познаваме лично колко внимание си отделяме едни на други.И в забързания ден,където за 1работен ден работиш като за 2ма -3ма,намираме по една добра дума за всеки!Ивка,много хубави думи,действат ми страхотно,успокояваш ме/понякога съм ,,разлютена,, :D :wink: /,дори ме караш да прощавам!!!Знаете ли ,че четох книга за прошката и статии,тъй като ми е трудно това,а Ивка,с няколко изречения на ден,,измива ,,всичко лошо от мен!Ами ,Миленка,благодаря за пожеланията,намерила е време на всеки поотделно да честити и да качи картичка,търсила е ,мислила е,дала е от личното си време за мен ,за вас!Бони,всяка сутрин ,не пропуска музиката!Това е то добротата,мисълта за другия и приятелството!И всички вие също полагате грижи...Хайде лек ден ,че се отплеснах.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет дек 07, 2012 1:54 pm

Здравейте, мили приятелки!

Предиобедът в детската градина беше чудесен! Настроение, деца, усмивки, песнички, занимания!
И докато бяхме там, навън заваля такъв сняг, че за около час натрупа 20 см!!! Прибрахме се с Яви в 11,15 и до 12,15 часа ринах сняг! Целия тротоар, целия двор, хвърлях пак смес от сол и чакъл, но като гледам как продължава да вали, след час пак ще трябва да рина! А каква красота е! Думи нямам!

Сипах си кафе и реших да ви видя :) Как сте, милички? Права е Дидка, тук е толкова хубаво, всеки намира по една хубава дума за другите... Аз като видя, че всеки е писал, имам чувството, че каквото и да пожелая, само ще е копиране на другите :ooppss: Понеже тук е един час назад, а и аз не ставам съвсем рано, докато се появя тук вече толкова хора са се разпиасали и са писали пожелания.
Песничките на Бони най-често не мога да ги слушам, защото тук са много строги с авторските права и почти всичко, което тя качва, тук вече е махнато от мрежата. Това е за ютюб. За вибокс изобщо пък не може да става дума, тук е невъзможно да се отвори....Задоволям се с пожеланията и хубавите картинки :) И това е достатъчно и много приятно! :love:

След малко ще довърша тортата, а после, като изрина отново, ще гледам да си почина малко...

Желая ви приятен ден! :love:
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет дек 07, 2012 2:48 pm

РАЛИ,миличка,ти цял ден си ангажирана и в движение,май не остава много време за почивка,как издържаш и вечер в ресторанта - много ти е претоварен денят,намирай време да си почиваш,за да имаш сили за целият тоя обем на работа,ако продължаваш така ще те обявя за непоправим работохолик :thumbsup:.Силно те прегръщам, :winkiss: ,обичам те,силно момиче. :hug: :hug: :hug:

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » пет дек 07, 2012 5:46 pm

Здравейте момичета
Виждам че сте добре с повишен дух
Тази сутрин не можах да ви пожелая добро утро ,Че станах и веднага тръгнах
Вчера бях втора смяна и днес първа малко е трудничко ама..
Поздравявам всички желая ви прекрасна вечер Аз че ходя на гости на сестра ми
Бройте и мен за събирането
За мен няма значение къде
Целувам ви :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет дек 07, 2012 6:50 pm

Здравейте момичета :) ,
тази вечер половинката е на банкет,а
ние с дъщеря ми ще мързелуваме :tongue:
днес се поизморих доста на работа и имам нужда от почивка.
Рали,голямо тичане пада при тебе,
поспри се малко мила презареди батерийте,
имаш нужда от почивка :)
Дидка,ти си прекрасен човек :giflo2:
Кате,пак се грижиш за всички нас :giflo1:
Наталка,Таня завиждам ви благородно за срещата,
ще се запознаете всички много е вълнуващо ще се уверите,че Дидка е
един страхотен човек :D
Нека вечерта ви е приказна.
479980_538264859535580_1204090078_n.jpg

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет дек 07, 2012 9:44 pm

Добра вечер и от мен :)

Радвам се, че всички са ОК :)

Рали, при теб малко в повече ти идва работата - опитай се да дадеш "СВОБОДНО" на наемателите си. Обяснете им спокойно, че бизнеса си е бизнес и ти не си длъжна да обираш всички техни луфтове. Добре е да помагаш, но не да си им основно действащо лице :eeek: Грижи се повече за себе си и си давай почивка в забързаните дни :hug:

За срещата - хайде да направим списък и всеки решил да дойде да се впише:

1. Sirena
2. rusowelka51
3. Makaweli
4. MANI /Рали отговаря за връзката?
5. ............
6. ............
7. ............
...............

За място - на мен са ми удобни ул. "Генерал Колев " 47 и ул. "Княз Борис I " 82. Може би първата, но както решите - ако всичко е ОК и съм във Варна, ще дойда където решите :tongue:

Йоанка, радвам се че се обади - липсваше ми :hug: По-добре е дръвчетата да се садят през късната есен след като са се зазимили /соковете им не са в интензивно движение и по-трудно биха измръзнали в зимните студове/ :thumup:

Спокойна нощ и сладки сънища :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » пет дек 07, 2012 10:38 pm

Добър вечер или за лека нощ е време .....Момичета ,радвам се ,че сте добре днес ,че сте прекарали снощи още по-добре. :) РАЛИ,тук съощавайки прогнозата за времето ,коментираха за снега ,който е паднал при вас ,също и за проблемите ,които предизвикват от заледяванията...без да искам се усетих,че в тоя момент ти ми дойде в ума :love: и сега чета колко сняг си чистила и въобще на колко места се разкъсваш да бягаш....поне гимнастиката не ти липсва ,колкото до умората ....лягай по-рано и си почивай ,мило момиче.Ти съвети даваш .....но не ги спазваш за себе си ...защо?! :) Я,усокой топката ,гушвай някоя хубава книжка и .....в изходно положение :) Аз,от сутринта съм на крак ,както писах моята приятелка се омъжва на 12 .01 .2013г. и днес бяхме на пробна прическа ,стана ми много мило ,радвам се,че съм до нея и че мога с каквото съм полезна да се включа и аз в приготовленията за това красиво и радостно събитие.Непосредствено след сключването на брака и,ще последва и кръщаване на малката и кукла ,тя също е от Варна ,като повечето от вас и после самото тържество на едно изискано место тук на острова....Върнах се много години назад ,спомних си без да искам и моите пригхотовления тогава.....виждам с промяна на времето ,сигурно и аз бих променила доста неща.......единствено със сигурност ,което не бих променила е зетя......добре ,че не ме чува :yee: Ами ,след доста години да и пак същия зет .....браво се шегува приятелката ми .....иначе хладничко ,сутринта рано-рано мнооооого силен дъжд и от 5 часа по-вече не успях да заспя .Утре ,нямаме ранно събуждане и :sleep: и смятам да поспя ....за мен съня е много важен,чувствам се друг човек....просто 8 часа сън са мои.....сега ви оставям с пожелания за лека и топла нощ! :) :) :)

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет дек 07, 2012 11:48 pm

Добър вечер, милички!

Кате, Ивка, Бони, Дианка! :love: Благодаря ви за загрижеността! :love: Наистина днес много ми се насъбра, усещам се като разглобена. Току ще влязох и се тръшнах на дивана... По дрехите ми може да се надуши цялото меню на ресторанта, обаче ще изляза да изрина още веднъж и чак тогава ще ида да ударя един душ, ама как да ида се чудя, как да рина, като не мииии сеее стааааваааа :roll: :confused: :) :roll: Първо един чай май ще си направя, а Филип като си дойде, може двамата да излезем да свършим работата. Днес и в 16 часа бях навън с лопатата, и в 18 часа. Особено към 17 часа беше направо виелица. Дианка, правилно са показали при вас, доста хаос създаде снега. Днес във виелицата бяха насочили един огромен джъмбо джет съвсем на ниско, над главите ни мина, направо си беше сташничко. По принцип много по-високо летят над нас към летището, ама явно не е имало друг начин в силния вятър.
А на този рожден ден беше много странно... Аз жената дори не я познавам много добре и се опознавахме с нея, и с цялото й семейство - майка й, баща й, сестра, брат и т.н. и т.н. и т.н... И се оказа, че имаме общи приятели, те са всички от Арбил, та така... светът е малък! Много малък! :D :D :D Тортата се хареса, децата щастливи, големите доволни, това е то...Но голяма гюрултия беше, думи нямам, децата бяха като пощръклели! :o :eeek: :o :eeek: Мислех, че ако остана още 10 минути и ще се разрева с глас. Сериозно, едва издържах, дето съм толкова свикнала с хора и деца около мен... :thinking: Хукнах навън, че дори с кеф грабнах лопатата да махам сняг, дойде ми като отмора направо :roll:
В неделя трябва да се позатопли, много дъжд щяло да падне. Ами да падне, поне да умие стъклата :) . Днес цял ден не мога да видя небе от прозорците ми, нали са наклонени, затрупал ги е снегът :tongue:
Сега се надигам да си довърша задълженията.
Пожелавам ви лека нощ!
Утре ще си отспя и тогава ще надникна да ви видя :love: :winkiss: :giflo1:

П.С. Сега ще пиша на Петина и ще й кажа ди къде сте стигнали със срещата.
www.facebook.com/artandhobby


Заключена