Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от lady_LANA » нед ное 18, 2012 4:21 pm

Как сте, съкровища?
Днес с моя мъж излязохме двамата уж по работа, но седнахме и се почерпихме с бира и сувлаки :) Получих и едно подаръче- то не е лично, а украса за дома, но нали ми грабна окото :wink: И така прибрахме се, обядвахме с децата и забърках един кекс с ябълки, канела, орехи и стафиди. Чакам да поизстине малко и ще сервирам с кафенце (за мен горещ шоколад).
Изображение
Цялата къща замириса страхотно и се замислих за приближаващите празници :emotshejna: . Аз украсявам обикновено на 01.12.- още малко остана, а пък времето по нищо не прилича на ноемврийско :sun: И разбира се кафето :coffee: ще сервирам на двора.
Изображение
Децата с нетърпение чакат украсяването, понеже нали вече сме в къща имаме всички удобства и за външна украса :zwyncheta: :elha: . Между другото приготвяте ли вече подаръци :podaryk: ? За нас е трудничък период и децата ми са доста разбрани- но ще бъдат изненадани :-o :gift:
Сега ви оставям- насладете се на следобеда :music: :winkiss: :flow2:
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед ное 18, 2012 4:42 pm

Мила АНИ,сядам на горещ шоколад със теб, а за момичетата по чаша горещо и ароматно :coffee: - весел следобед,мили дами. АНИ, :clap: на теб и съпруга ти,добре сте се поотпуснали,поне за малко - имате нужда от това,за подаръците и аз се замислям - да започна докъто не е започнало голямото суетене около празниците, сега е далеч по -спокойно.Приятна и спокойна вечер,момичета. :winkiss: :giflo2: :night: :music: :hug: :flow2: :hug: :flow2: :hug:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » нед ное 18, 2012 10:24 pm

Сядам да драсна и аз два реда.....Виждам,че сте ок,радвам се.
Бони,моето жилище мн малко,и за семейство ,както планирахме с две деца не става.В кооперацията няма асансьор/не ме питайте как нося малкия и покупки..../.Другото което е взехме голям заем ,защото етажа ни беше на тухла,за да го оправим,и с наема от моя апартамент да връщаме заема.И тогава ни беше трудно,а без страничен доход ще сме още по-затруднени финансово.Друго,че всичко е ново и ще ме боли сърцето да дадем него на наематели ,а ние да се чудим как да се свием.Там само хола е почти колкото цялата ми гарсионерка.Остави това,ами странното е че в моя дом се чувствам на чуждо място :confused: :huh: ,оф всичко някак си ще се нареди.........Детската стая е за моето дете,тук има емоционален момент,не финансов,паркета,луничките,пердетата,тати е измайсторил кошарата,не мога да приема друго.....Липсват ми и неговите племенници,но...иди обяснявай...Като гледам играчките в магазините и без да искам почвам да мисля и за тях какво бих им купила.Преди няколко дни голямата ме пита как да ме нарича сега като съм се разделила с чичо й/малка е още,само 9 годишна,какво да й кажеш/да пита чичо си!!!!!!!!!!
Досаждам ви,извинете ме.
Лека нощ,милички,пак извинявайте,прихванаха ме сантименталности.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед ное 18, 2012 10:45 pm

Ехо, здравейте! Радвам се, че сте добре!

Дидка, какво да ти извиним, то си е човешко да те обземат чувства! Децата питат и ние трябва да отговаряме, така е живота :) Ако ние не губим самочувствието и увереността си, то и децата ще приемат нещата от живота с усмивка и без ненужно притеснение :) Надявам се твоя съпруг да си извоюва отново твоето уважение и доверие, а ако не - кураж, мила :)

Аз днес съм скапана, тук майсторите свършиха всичко, ние от два дни спим на матрак в хола, и днес пак тук ще се прилеглим... Цялата къща е в цемент, вар и какви ли не други прахоляци, бели стъпки са направили пъртини по стълбища и коридори. Утре ще чистя. Днес ми писна. И в ресторанта работих, на обяд имаше доста работа, работих като келнерка, а вечерта пък в кухнята помагах. Да се похваля, че от месец насам едва днес успях да намеря време да засея луковиците - 6 различни вида лалета, бели нарциси, зюмбюли розови и лилави, лилави минзухари. Прането не свършва и не свършва, ще взема да изхвърлям вместо да пера :wink: :whistle: :whistle: :wink: Така де, все едно са в заговор срещу мен, то не бяха чаршафи, то не бяха дрехи, юргани, кърпи и чудесии! Взех да ги намразвам, само като видя панерите и ме хваща яд! :D Сега ви оставям и ви пожелавам лека нощ и успешен старт в новата седмица - само усмивки и положителни емоции!

Целувки! :love:
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон ное 19, 2012 4:33 am

542680_163341970474792_1436287123_n.jpg
Добро утро и Честит Понеделник!
Хвърлете пижамките и вижте как Слънцето пробива през облаците,за да стопли душите ни!
Чуйте как птичките радостно чуруликат!Светъл да е всеки Ваш ден,Приятели!
Знайте,че красотата винаги е и от вътре и от вън!
Подържай тънката хармония и баланс,
за да разпръскваш на всякъде около теб благодат смирение вдъхновение и красота!
Хайде да пийнем по кафе!Предстои ни страхотнa Седмица!
Не забравяйте усмивките!Късмет!

Дидка,изобщо не ни досаждаш,та ние мила сме с тебе
нали за това сме тук,няма за какво да те извиняваме.
Рали,спри се малко почини,зареди батериите и пак тръгни :)

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон ное 19, 2012 6:54 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/ojaQgsMmE5I[/youtube]

Добро утро :)

Да започнем новата седмица с усмивки и добро настроение - и с чаша горещо кафе :coffee:

Рали, остава още малко - 23-ти е съвсем наблизичко :) Като награда за огромния труд, който ежедневно полагаш :love:

Дидка, можеш да опиташ като начало да го накараш да се пречупи и да дойде при вас - нищо че ще сте натясно. Важното е да разбере, че вие с детето сте неговия свят. А после ще му мислите - дали да живеете в тясното жилище или да се връщате обратно. Мебели, пари, заеми - обърни гръб на това /засега поне/. Като ти се подреди душевния мир и сламената колиба ти се вижда палат :wink:

Време ми е да ходя да се трудя :tongue:
На всички вас желая хубав ден и успешна нова седмица Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон ное 19, 2012 7:58 am

Добро утро,мили момичета,започва нова седмица -дано е успешна,спокойна,прекрасна за всички вас,а сега ви каня на чаша ароматно :coffee: .Днес ще почистя прозорците,за да мога да сложа светещите гирлянди,вече ми е много празнично,весело,уютно,тия дни ще го ударя на шопинг - да понакупя подаръци за всички,вече има богат избор.Мили дами, пожелавам ви чудесен ден. :winkiss: :giflo1: :winkiss: :sun: :music: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пон ное 19, 2012 8:13 am

Добро утро :D
Днес тук е облачно, мъгливо и валииии.
Хайде на кафе, че да ми светне утрото с вас :coffee:
Изображение
На работа съм вече и ме завъртя службата.
Лек и усмихнат ден :D
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
luda_jaba
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 18
Регистриран на: ср сеп 29, 2010 7:26 pm

Мнение от luda_jaba » пон ное 19, 2012 10:02 am

Добро утро и от мен! Започнахме седмицата, да ни е спорна и ползотворна на всички! :coffee:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон ное 19, 2012 11:12 am

Добро утро, мили приятелки :love:

Сядам с вас на кафе, благодаря на всички ви за пожеланията, Ивка, Бони, благодаря за загрижеността :love:

И тук е облачно, но все пак е ноември, това е съвсем в реда на нещата... :) Денят се очертава да е дълъг, днес сме и на мюзикъл :roll: Сега първо трябва да опека няколко блата, трябва да забъркам кремове, а после съм изправена пред трудната задача: само боядисване на косата и отрязване на връхчета, или нацяло да я подстрижа, или да я направя на къдрици :D :D :D :D Това с къдриците е любимия вариант на Филип, но не става наведнъж с боядисването... Трябва поне седмица да мине между двете процедури. Нацяло да я подстрижа искам аз. Или само да я боядисам и пак да я вържа да не пречи. Косата ми е почти до кръста и не прилича на абсолютно нищо! :eeek: Но когато съм с къса коса, тогава трябва ежедневно да си правя прическа, защото иначе не мога да се покажа пред вратата - значи пак време трябва да инвестира :confused: Ще ви разкажа, какви съм ги свършила в крайна сметка :roll:

Сега ви оставям, да позавъртя парцала първо, че колкото и да чакам и да ги заклинам - цемента и варта не се махат сами! :D

Приятен ден на всички, със слънце в сърцата и много доброта между хората!

Изображение
www.facebook.com/artandhobby


Заключена