Какво сготвих днес - Ноември '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mami48 » пон ное 12, 2012 11:53 am

Ели, много съжелявам,че малкото сладурче е болничко,дано скоро се оправи,убедена съм, колко си притеснена и неспокойна, но така е мила, не може без това, относно сладкиша - ще го пробвам и ще ти пиша, ние не консумираме сладкиши, торти и избягваме тестени изделия, разбира се по здравословни причини, а и не е много полезно, плодовете са моята стихия, обожавам ги.Спокоен ден, мила Елена. :winkiss: :giflo1: :winkiss: :music: :sun: :music: :hug:


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон ное 12, 2012 12:13 pm

Здравейте приятели :) ,
колко е хубаво тук със пълен форум :D .
ние днес сме на зелева салата със моркови,
картофена чорба,любимите на дъщеря ми макарони
със сирене и захар,черен дроб на скара,а
за десерт има ябълки.
Отивам да се трудя :)
Приятен ден!!!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон ное 12, 2012 12:45 pm

Buterka, сега видях,че ме молиш за Пържени чушки с подлучен доматен сос - с голямо удоволствие ти описвам тая лесна и вкусна гозбичка - ти преценяваш колко чушки ще изпържиш,измити-подсушени и разрязани в долния край, готовите чушки подреждам в тава, винаги сменям мазнината преди да запържа глава лук,добавям малко сол,червен пипер и слагам да се ипържат домати - пресни или консерва,пак по твоя преценка, какво количество и за колко хора правиш яденето,като се посгъсти прибавям пресен магданоз -може и сух,отстранявам от печката,обелвам и пасирам няколко скилидки чесън в доматения сос и заливам изпържените чушки - става много ароматно и вкусно ястие, дано ти хареса.Искам да те помоля , напиши малкото си име,че това Бутерка ме кара да си представям какви вкусотийки се приготвят, аз съм Катя.Прекрасен ден, мило момиче. :giflo2: :winkiss: :music: :music: :music: :sun: :hug: :hug:

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » пон ное 12, 2012 1:00 pm

Привет и от мен, :chef: !Независимо ,че не споделям всеки ден менюто ми ,черпя много идеи от вас .Имам много капризна "клиентела",която се опитвам да вкарам в "правия път",или да се научат ,да се хранят правилно(за малките става въпрос).И така събота:варена риба,варени зеленчуци(картофи,много моркови ,целина достатъчно,тиквички ,по 1 пипер ,домат ,лук ),всичко ,овкусено с лимон и зехтин ,а в бульона малко ориз и овесени ядки....вечерта пица и домашна точена баница (не се сещам на кой беше),по-вече ми бе тръпка да я пробвам,На мен точенето на кори ми е слабата част ,нямах и понятие ,но след 10 -12 години точене съм спец,почти не купувам готови ,евтини са ,но ....удоволствието къде го оставям?! :) Неделя : пастицио и останалата кайма на супа топчета ,днес ще хапнем остатъка ,защото има достатъчно храна.Колкото до десерта ,почти никога не ядем ,непосредствено след храната .Виж след обяд ,по-може .От половин кекс ,който никой вече не искаше приготвих една ,импровизирана торта (парчета кекс ,крем млечен + маслен препечени орехи ) и сме о.к .Просто и вкусно ,и остатъкла от кекса влезе в работа .На всички лек и спорен ден! Когато готвите кисело зеле ,мислено съм си в БГ....и уютно ,и вкусно. :) :) : Плодовете ,сезонните винаги присъстват у нас ,просто не може без плодове...


Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пон ное 12, 2012 2:22 pm

Здравейте и от мен!
Днес направих кюфтенца с доматен сос и тъй като обичам манджичка с мек и домашен хляб направих и една питка. За десерт имаме ананас и банани. :)
Хубав ден! :hungry:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
dimitrovi_raz
началник печка
началник печка
Мнения: 14
Регистриран на: чет ное 08, 2012 10:49 am
:: 3 рецепти от dimitrovi_raz
:: 6 снимки от dimitrovi_raz

Мнение от dimitrovi_raz » пон ное 12, 2012 3:02 pm

Здравейте, реших и аз да се включа. За днес картофена супичка, пилешка драб сърма, салата зеле и моркови и за десерт еклери. :hungry:
Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно

Потребителски аватар
Buterka
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 20
Регистриран на: ср окт 03, 2012 3:01 pm
:: 1 снимки от Buterka

Мнение от Buterka » пон ное 12, 2012 6:27 pm

Мами 48
много благодаря за рецептата за чушките много скоро ще я пробвам :thumbsup: обещавам.
А относно Buterka, знам че звучи тривиално, ама и аз и домашните наистина мн обичаме
бутер тесто, та така :yee:
Казвам се Марина , но всички приятели и близки ми казват Миша
Не съм много добра в готвенето, но го правя наистина с много любов :ooppss:
Това е за мен :ooppss:
Хайде до утре

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон ное 12, 2012 8:56 pm

Привет :chef:

Тази вечер имаме Салата домати /последните от мама/, Печени чушки с чесън, Винен кебап. Имаме круши и ябълки за десерт :hungry: Освен това и по чаша Червено домашно вино :wine:

Спокойна и топла вечер :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » пон ное 12, 2012 9:22 pm

Добра вечер и от мен!
Днес бях много чевръста и замесих набързо 2 домашни баници:едната с праз и сирене, а другата с праз, кайма и разни подправки.Разбърках един айрян, а за десерт - плодове- нар, мандарини, банани, ябълки./подсилвам домочадието с витамини, че мъжът ми е лепнал нещо вирусно/
Хубава вечер, приятелки!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » вт ное 13, 2012 1:22 am

Здравейте мили ми :chef: . Благодаря ти mami48 за милите думи.На dianakatou искрено завиждам за точенето.Така и не успях да се науча, съм решила като имам време да се пробвам сама да се науча все някога ще се получи : :eeek: . Днес от грижи по болното човече сме все на бързо приготвени ястия. Тортелини с месо и сос от кетчуп и майонеза,кренвирши с кашкавал на фурна и накъде без шопската салата. За десерт мекички с мед и пудра захар.Спокойна нощ и приказен ден от мен. :flow1: :flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2: :flow1:


Заключена