Карвинг

Изкуството на красивата храна
Потребителски аватар
sever
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: пон ное 12, 2007 7:53 am
:: 49 рецепти от sever
:: 19 снимки от sever

Карвинг

Мнение от sever » пон дек 03, 2007 4:16 pm

От скоро ми попадн информация за това интресно изкуство и реших да го споделя с вас.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Ето и един бърз курс
http://www.borner.ru/carving/lessons
:D


pepolina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 49
Регистриран на: пет сеп 14, 2007 4:51 pm
:: 134 рецепти от pepolina
:: 104 снимки от pepolina

Мнение от pepolina » пон дек 03, 2007 5:41 pm

Винаги съм се възхищавала на таланта и спокойствието на хората, които се занимават с карвинг. Мога само да кажа, че се прекланям пред красотата, която творят.

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » ср дек 05, 2007 7:52 am

От страни изглежда просто - прецизни инструменти, план/идея, много време и старание... :)
Шегувам се - със сигурност е много трудно, аз не бих се захванал...

Наистина хората, които имат нервите заслужават възхищение, а ето и няколко красоти, които намерих по нета:

Изображение
Изображение
Изображение
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
sever
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: пон ное 12, 2007 7:53 am
:: 49 рецепти от sever
:: 19 снимки от sever

Мнение от sever » ср дек 05, 2007 3:40 pm

Супер....нямам думи :shock:


morpheus
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 2
Регистриран на: пет фев 08, 2008 10:45 am

Мнение от morpheus » пет фев 08, 2008 10:48 am

Здравейте,привет на всички които харесват кулинарията и в частност карвинга показвам ви моя сайт и се надявам,че ще ви харесат моите творби.Поздрави на всички потребители Мариян Костов.http://carving-masterchef.hit.bg/index.html

dafinikolova1973
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 4
Регистриран на: пон фев 18, 2008 10:10 am
:: 29 снимки от dafinikolova1973

Мнение от dafinikolova1973 » пон фев 18, 2008 10:33 am

Здравейте аз се занимавам с карвинг от плодове и зеленчуци много бих искала ако някой друг се занимава стова да ми пише.ще чакам с нетърпение защото са мн.малко хората тук в България ,който владеят това изкуство,затова ви очаквам

Leya
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 8
Регистриран на: вт мар 11, 2008 2:32 am
:: 16 рецепти от Leya
:: 7 снимки от Leya

Мнение от Leya » вт мар 11, 2008 3:33 am

Здравей,аз обожавам готвенето въобще като изкуство и преди около година се заинтригувах от Карвинг,случайно влязох в един сайт и полудях.Проблема ми е,че не мога да си намеря инструменти,а и почти никакви практически съвети.Живея във Франция и много странно,но тук никой не е чувал за подобно нещо,освен ако не се нарича по друг начин,но....къде ли не питах и ме гледат странно...Постоянно се опитвам да правя разни неща с добре наточени обикновени ножчета...получават се разни хубави фигурки,но те моля ако имаш инфо за това от каде да си купя ножове.....да ме улесниш :P Ще се радвам и ако си обменяме идейки и съвети.Мерси

dafinikolova1973
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 4
Регистриран на: пон фев 18, 2008 10:10 am
:: 29 снимки от dafinikolova1973

Мнение от dafinikolova1973 » съб мар 15, 2008 2:28 pm

Здравей Лея!
Инструменти за карвинг можеш да си закупиш от магазини ,,Двата щъркела,,в София,Варна,Пловдив.Магазина в София се намира на ул.,,Пиротска''не помня кой номер за съжаление.,но карвинга се работи най-вече с едно обикновено ножче с извит връх.Аз също имах огромно желание за инструменти и мн.трудно открих от къде могат да се закупят,купих си(те е стествено са мн.скъпи)и не ги използувам толкова често колкото предполагах че ще ми трябват.Но човек когато има желание за нещо трябва да го постига,така че щом искаш купи си инструментите,но знай че те не те учат на умения,а само спомагат за доусъвършенствуването на някои неща.Успех!
:D

Leya
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 8
Регистриран на: вт мар 11, 2008 2:32 am
:: 16 рецепти от Leya
:: 7 снимки от Leya

Мнение от Leya » нед мар 16, 2008 6:50 pm

:D Благодаря ти Дафи,ще си поръчам веднага от бг,но иначе си права,че желанието е по-важно.Досега работя с обикновено ножче и горе-долу ми се получава.Явно трябва да тренирам повече:)))))))) мерси

dafinikolova1973
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 4
Регистриран на: пон фев 18, 2008 10:10 am
:: 29 снимки от dafinikolova1973

Мнение от dafinikolova1973 » пон мар 17, 2008 4:59 pm

ЛЕА здравей,как вървят опитите?Надявам се успешно ,не се отказвай с тренировки далеч се стига :wink: Така,че всеки път ще виждаш все по-добри резултати не се отказвай! :D


Отговори