Как тече денят на Веселите готвачи? - Септември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от ivkaa75 » съб сеп 08, 2012 9:06 am

396378_396135333785538_508181936_n.jpg
8-ми Септември Рождество на Пресвета Богородица!~
Рождество Богородично е един от трите големи празника в източноправославния календар посветени на Богородица, празникът също е и сред 12-те най-големи религиозни празника в календара на църквата!Според българските традиции Рождество на Пресвета Богородица се отбелязва предимно от жени, за да им помага Богородица в беда или тежка работа. Малка Богородица е един най-предпочитаните празници, на който се провеждат ежегодни събори из цяла България и Република Македония!Редица църкви и манастири празнуват патронен празник именно на този ден!Според обичаите стопанката на дома приговя празнична пита!Тя не трябва да шие и тъче,за да не се разболеят децата в дома.Малка Богородица!
ஐ.♥.ஐ~Молитва към Света Богородица О,Пресвета Богородице Дево,премилосърдна Майко,усърдна Молителко,ревностна Пазителко,всегдашна Закрилнице,бърза Застъпнице,непрестанна Утешителнице!Смирено се прекланяме пред твойте свети чудотворни икони и с умиление,вяра,надежда и любов ти зовем:милосърдно погледни на твоите раби и с всесилното си ходатайство моли Христа Бога немощните да укрепи,боледуващите да излекува,безпътните и заблудилите се да напъти,учащите се да утвърди в истинската православна вяра;да просвети ума им,да освети чувствата им и да укрепи волята им,та неотклонно да следват Пътя на Истината,Мира и Любовта! О,Пресвета Майко Божия,дарувай утеха на страдащите от различни недъзи на плътта и душата,дай им да познаят силата на покаянието и Божията благодат,за да се върне мирът в сърцата им! Предпазвай ги от обкръжаващите ги съблазни и от всяко изкушение! О,всемилосърдна Богородице,чуй нас,които ти се молим,яви милостта си над православните християни и моли твоя Син и наш Бог да се избавим от всяко зло обстоятелство и да прославяме Светата Единосъщна,Животворяща и Неразделна Троица,сега и винаги,и вовеки веков!Амин!~


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб сеп 08, 2012 9:08 am

Изображение

Добро утро :)

Верче, благодаря за кафенцето - и аз пия моето с удоволствие, бавно и приятно :coffee: Така ми се иска да е навън, на някоя цветна полянка :love: А ние вчера за 2 часа прескочихме до село и пак сме си тук - какво да се прави, някои хора са много работни :wink: Поне младежите са си у дома, че ми е пълна душата :love:

Снежи, чудни са Родопите - макар и за кратко, събрали сте приятни емоции за дълго време. Радвам се че нещата около теб са ОК - макар и много работа, по-добре да има, отколкото да няма :tongue:

Йоанка, дано бързо да влезеш във форма - никак не е приятно да си болнав :thumup: И ... ПРИЯТНО ПАРТИ :)

Катеринка, надявам се да е отминало напрежението ти - ти си мъжко момиче и ще се справиш, убедена съм :thumup:

На всички желая хубав и усмихнат ден - 8-ми Септември Рождество на Пресвета Богородица!

Рождество Богородично е един от трите големи празника в източноправославния календар посветени на Богородица, празникът също е и сред 12-те най-големи религиозни празника в календара на църквата!Според българските традиции Рождество на Пресвета Богородица се отбелязва предимно от жени, за да им помага Богородица в беда или тежка работа. Малка Богородица е един най-предпочитаните празници, на който се провеждат ежегодни събори из цяла България и Република Македония!Редица църкви и манастири празнуват патронен празник именно на този ден!Според обичаите стопанката на дома приговя празнична пита!Тя не трябва да шие и тъче,за да не се разболеят децата в дома.Малка Богородица!Денят в който се е родила Св. Дева Мария, майка на Сина Божий Исус Христос - Спасителя на света, е един от 12-те най-големи християнски празници, известен в народната традиция като Рождество на Пресвета Богородица (Малка Богородица)!Нека нейната закрила помага на всички нас!Амин !

Честит празник !!!
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб сеп 08, 2012 9:14 am

Ивка, пием си кафето заедно :coffee: :hug:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » съб сеп 08, 2012 9:51 am

Честит празник, веселушки! Богородица да ни пази и закриля!
Изображение
Седнах и аз с кафето, но за кратко
Изображение
днес си начертах натоварена програма, докато мъжете са на работа най-добре се вихря в кухнята :)
Спокоен и хубав ден :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » съб сеп 08, 2012 10:48 am

Здравейте приятелчета!

Честито Рождество Богородично!
МАЛКА БОГОРОДИЦА

Изображение
Българската православна църква отбелязва големия празник Рождество на Пресвета Богородица.
Християните празнуват раждането на Божията майка - Пресвета Дева Мария. Празникът се нарича още и Малка Богородица. Православната църква прославя Божията майка като пазителка на християнското семейство и покровителка на родилките и децата.
Това е третият празник в чест на Божията майка, посветен на нейното рождество.
Денят се празнува предимно от жените – да са здрави и да раждат леко. Сутринта стопанките месят голяма пита -”Богородичен хляб”, от който раздават по залче на всеки от семейството и едно оставят за къщата. Пекат се и курабии, гевречета и дребни сладки, които се раздават на сираците, заедно с дрехи и пари. На Малка Богородица всяка невеста, която още няма дете, отива в манастир или черква, носещи името на Пресветата Дева, и там прави курбан.
На този ден де спазват забрани за различни женски домашни занятия: предене, шиене, тъкане, за чиято покровителка се смята Богородица.
Между двете Богородици се присаждат и размножават повечето пролетни, многогодишни цветя и храсти. Правят се събори и обречени курбани, особено за здравето на децата.
Именници са Мария, Борис, Богдан, Богдана, Боян, Бояна, Богомил, Богомила, Богомир, Богомира, Богослав, Богослава, Божан, Божена, Божин, Божина, Божил, Божила, Божидар, Божидара.
Нека си носят имената с много здраве, щастие и късмет!



Честит Имен Ден!

В нашата къща,днес има две именнички.Милата ми майчица и сладката ми дъщеричка.И двете са с най-християнското име-Мария!
Аз,им пожелавам да са ми здравички.На мама-да е все така до мен и моята опора,а на Мими-успешен семестър и учебна година!Успешен старт и в новата работа!


От мен,една сладка почерпка.
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение

Хубав празничен ден ,на всички!
Бъдете живи и здрави!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » съб сеп 08, 2012 12:10 pm

Нинка, честити именици, живи и здрави да са!!!!
Изображение
Това е за теб, Нинче
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб сеп 08, 2012 2:55 pm

ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО БОГОРОДИЧНО -Нека света Богородица ви закриля и помага във всичко, мили момичета, бъдете живи и здрави, вие и вашите семейства,всичко добро да ви се случва.НИНКА, ЧЕСТИТИ ИМЕННИЧКИ - Да са живи и здрави и с гордост да носят прекрасното име - Мария, Божията майка да ги закриля и пази.Прекрасен празник на всички момичета.

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » съб сеп 08, 2012 3:35 pm

Здравейте мили момичета!
Нинка, честит празник във вашия дом! Да са ти живи и здрави именничките! С чест и достойнство да носят това хубаво име МАРИЯ!

Изображение
ВЕСЕЛ ПРАЗНИК И НАЗДРАВЕ!
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб сеп 08, 2012 4:34 pm

Изображение

Нинка, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА МАРИИТЕ В КЪЩИ - НЕКА СВЕТА БОГОРОДИЦА ГИ ПАЗИ И ЗАКРИЛЯ И ЩАСТИЕТО ВИНАГИ ДА СПОХОЖДА ДОМА ВИ :giflo2: :giflo2: :giflo2:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » съб сеп 08, 2012 11:22 pm

Наталка,Кате,Верче,Бони,Благодаря ви,за милите пожелания!

Изображение

Пожелавам ви,спокойна нощ и сладки сънища!

Изображение
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон


Заключена