Как тече денят на Веселите готвачи? - Юли '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от ivkaa75 » чет юли 26, 2012 11:04 am

Добро утро!
"Най-добрият начин да започнеш денят
си е, събуждайки се сутрин, да
си помислиш колко е хубаво да донесеш
радост поне на един човек днес!"
Прекрасен ден от мен!!!
:flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2:


mis_val
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 67
Регистриран на: вт апр 19, 2011 10:07 am
:: 6 рецепти от mis_val
:: 152 снимки от mis_val

Мнение от mis_val » чет юли 26, 2012 12:16 pm

Миленка,Бони :hug:
ninka71,нямам представа дали това,което ще ти пиша ще ти свърши работа,но преди време на дъщеря ми около устата и се появи огромно петно с пъпчици,които все повече се разрастваха,после загнояха и се получи огромна рана.Всичко се получи от едно безобидно цепване на устата,а в последсвие пренесена инфекция от конюнктивит(дано така се пише).В началото не ми се видя сериозно,вкъщи имах чаевица,която по принцип ползвакм за всичко и винаги досега е помагала,но в последствие забелязах,че от мазни неща,каквато е и чаевицата се влошава,даже почваше и да я сърби и се зачервяваше.Като я забършех с мокра кърпичка и веднага и олекваше.Като се влоши я закарах на лекар,като очаквах да я пратят на кожен,но уви личната веднага и изписа антибиотично мазило,но аз на своя глава прецених,че това отново ще влоши нещата и започнах да нанасям едно домашно "лекарство",което си прави майка ми:в спирт,ракия(може и първак)или одеколон се слага розмарин(хубаво е поседи няколко дни,но за спешни случай може да се ползва и до няколко часа)После с памуче се потапя и се нанася на болното място.(звучи много обикновено с тези свои само две съставки,но за рани е много ефикасно,а има ли и гной,звучи невероятно,но направо я "изсмуква")Обрив на един месец с гной и кора излекувах за 1 седмица.Да не говорим,че нашия хомеопат каза,ако не се оправи ще трябва да се обърнем към хирург :eek:
И така искам да кажа,че в никакъв случай не твърдя,че моето "лекарство" ще ти помогне,даже докато пиша се притеснявам,някоя от съставките да не е противопоказна за теб,но предполагам,че в момента всеки съвет ти е ценен.Надявам се с нещо да съм ти помогнала :ooppss:
Лек и спорен ден на всички "Весели момичета" :thumup:

Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » чет юли 26, 2012 1:36 pm

Здравей Валентина,
Искам да те питам за розмарина какъв е -пресен или сушен ? Какво е количеството на съставките,разклаща ли се шишето и т н.,напиши по-подробно.Аз си събирам такива изпитани народни илачи,защото не се знае,кога ще ми потрябват.Благодаря :flow1:
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет юли 26, 2012 1:49 pm

:clap: Привет, мили момичета, Дианка, много се радвам за теб, за придобивката ви - дано сте живи и здрави и много щастливи в новото жилище, благородно ти завиждам за плажа и прекрасното море, забавлявайте се, колкото може повече.Наталия, много добре си постъпила, като си отишла да видиш и се поклониш на иконата на Богородица от Русия, чух и прочетох доста за чудесата сътворени от нея, дано донесе на теб и семейството ти здраве,живот и хармония в живота.При нас продължават да ни морят адски жеги, прогнозата за август е 40 гр. температури, ужас,като че ли, край няма на горещините, поне да бяха поносими, но какво да се прави - природа.Пожелавам на всички спокоен и удачен ден.


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет юли 26, 2012 2:00 pm

НИНКА, къде си мила, не те откривам днес тук, затова те издирвам, надявам се, да си добре и ще чакам да пишеш.Хубав ден Нинка.

mis_val
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 67
Регистриран на: вт апр 19, 2011 10:07 am
:: 6 рецепти от mis_val
:: 152 снимки от mis_val

Мнение от mis_val » чет юли 26, 2012 2:11 pm

akva7 написа:Здравей Валентина,
Искам да те питам за розмарина какъв е -пресен или сушен ? Какво е количеството на съставките,разклаща ли се шишето и т н.,напиши по-подробно.Аз си събирам такива изпитани народни илачи,защото не се знае,кога ще ми потрябват.Благодаря :flow1:
akva7,може и с пресен и със сушен.Какъвто имаш под ръка,другото също е на око.Може да разклатиш.Идеята е розмарина като седи в одеколона или ракията,да си пусне полезностите.Днес отново ще питам мама има ли нещо по така по правенето.И друго,което се сещам,че добавя когато има орехи,но черупки ли беше :huh: ,ще питам и ще пиша

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет юли 27, 2012 5:24 am

Добро утро Приятели!
Да изпием заедно кафето си в петък :) ,
Нека днес имате плодовете на спокойствието,
здравето,щастието, радостта от успеха,
хармонията и красотата на природата,
чудото на любовта,смисълът на приятелството,силата на вярата!
Нека всичко това е собствената Ви награда!
Весел Петък!
Усмихнати Почивни дни една безкрайна поредица от много щастливи мигове и незабравими юлски фиести.
:flow2: :flow1: :flow2: :flow1:

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пет юли 27, 2012 8:12 am

Добро утро, веселушки :D
Май сте по плажовете - няма никои само Ивка, но пак поднасям по кафе пък когато дойдете
Изображение
Весел петък и хубави почивни дни ви желая :hug: :heart:
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет юли 27, 2012 10:56 am

Привет милички,виждам, че доста оредяхме - лято е, все пак. Ивка, благодаря ти за прекрасните пожелания, пожелавам същото и на теб, Наталка, благодаря ти за кафенцето.Хубав ден на всички.

mis_val
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 67
Регистриран на: вт апр 19, 2011 10:07 am
:: 6 рецепти от mis_val
:: 152 снимки от mis_val

Мнение от mis_val » пет юли 27, 2012 1:44 pm

Здравейте,момичета!
Днес докато "сърфирах" из нета попаднах на този коментар "joy, мисля, че водораслите, които zoya продават, са на Златната ябълка.
Аз съм купувала от продуктите на Златна ябълка.
Започнах най- напред с хлорела, защото дъщеря ми се разболя от нещо, което кожните лекари нарекоха биполярна афтоза. За тези, които не знаят какво представлява това, както бях и аз тогава ще кажа, че това са афти с големина на грахово зърно, че и повече, и са страшно болезнени. Лечението е с кортикостероиди /за мой ужас/. Опитахме се да стимулираме имунната система на дъщеря ми с природни средства и хомеопатични лекарства, но това не помогна, а и тя така страдаше, че започнахме лечение с Дехидрокортизон. Близо месец се мъчихме с това- инжекции и лекарства и почти никакъв резултат! Само дето натъпкахме детето с отрови. През цялото това време търсих в нета информация за алтернативни форми на лечение и така попаднах на хлорела и по- специално на това, че за нея е характерен растежният фактор, че се препоръчва за бързо зарастване на рани и за хора след операция, че стимулира имунната система наред с другите видове водорасли. Обадих се в Златна ябълка и на следващия ден имах водораслите в ръцете си. Консултирах се с личната ни лекарка и една приятелка кожна лекарка, които са две страхотни жени, те казаха ДА и започнахме веднага. Два дена след това тези ужасяващи рани започнаха да се затварят. Не можех да повярвам..
Дълго време след това си мислих дали точно водораслите помогнаха да оздравеем- все пак изпихме толкова лекарства, може пък някое да се е задействало със закъснение? Докато наш близък не се разболя от същото и се обади за съвет. Лично му занесох водораслите и познайте- след няколко дни започна да се оправя, а се беше мъчил и той като нас почти месец!
Така че препоръчвам този вид водорасли на всички хора с подобни проблеми.
А дали става за бременни- не знам. Може би трябва да се обадиш в офиса и да питаш. Телефона им го има на сайта на Златна ябълка."
Нямам представа дали е вярно това,което пише ,то е от тук http://www.zemianazaem.com/archives/199 ,може да прочетете и другите коментари


Заключена