Какво сготвих днес - Юли '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Makaweli » пет юли 20, 2012 9:31 pm

Привет :chef:

Аз приготвих набързичко Салата домати с плочка сирене, Бързи лозови сърми /с накълцан лозов лист/. Десерта е Диня, Шоколадов сладолед /по избор/ :hungry:

Мануела, от какво си пострадала - дано да не е нещо сериозно и да си се възстановила :thumup:

Спокойна вечер и хубав уикенд на всички :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » съб юли 21, 2012 9:13 am

Здравейте!
Днес станах рано. Имах една домашна кокошчица, сложих да направя една супичка, месце със зеленчуци и ориз на фурна,
ще направя и една торта с бишкоти и домашен крем и това е за днес :cook: :serve: :bliz:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » съб юли 21, 2012 10:41 am

Здравейте и тук:)
Закуска- палачинки с кисело мляко без яйца
Обяд- печено пиле с картофи и салата (домати и краставици)
Вечеря- надявам се да остане малко месце :D, ще направя и една баничка, и салатка (разбира се).
За десерт днес избираме между диня, праскови, желе от горски плодове, шоколадов сладолед и кекс.
Както виждате- държа на десерта:D:D:D
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб юли 21, 2012 1:15 pm

Привет веселушки, днес -пълнени чушки с кайма и ориз, лозови сърми; поднесени с кисело мляко, десерта - диня, праскови.Мануелка, щом се налага, спазвай стриктно предписанията и успех.Прекрасен ден ви пожелавам.


Melina
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 81
Регистриран на: пон фев 27, 2012 3:06 pm
:: 8 рецепти от Melina

Мнение от Melina » съб юли 21, 2012 4:12 pm

Здравейте момичета!Днес докато консервирах зелен фасул успях да направя огретен от тиквички и таратор. Десертът ще е плодове.Приятен ден на всички!
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си,достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен за да ги поправи!

Потребителски аватар
Manuela85
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 75
Регистриран на: чет ное 17, 2011 2:33 pm
:: 67 рецепти от Manuela85
:: 158 снимки от Manuela85

Мнение от Manuela85 » съб юли 21, 2012 7:39 pm

:) Здравейте,момичета!Днес за вечеря ще приготвя гювечета на фурна.Makaweli,mami48 благодаря ви за загрижеността.Оперираха ме на втори юни,тук в Испания и още не може да се разбере от какво...Предполага се че е спукана язва,за която нищо не подозирах,нямах типичните симптоми,но ми предстоят още куп изследвания...Хирурзите казаха че операцията е минала тежко 4 часа и половина,4 банки с кръв приляти....И две семици на системи с три дренажа.......Сега се чувствам добре,но скенера(за трети път ще правя) и ендоскопията ще покажат как ми е състоянието.Иначе нищо на пръв поглед ми няма,освен белегът от операцията.От 10 години живея в Испания,майката на приятеля ми работи в болница в България,и след всичко което разбра за операцията,лекарските грижи,престоят ми в болницата и отношението на персонала към мен,каза че това в България няма как да стане за жалост,освен ако не си в частна болница.......Весело изкарване на уикенда.......Лека и прохладна вечер :)
Los tres mejores doctores del mundo son:Dr.Dieta,Dr.Tranquilidad y Dr.Alegria

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб юли 21, 2012 8:06 pm

Мануелка,никак не е леко това, което си преживяла, добре, че не си в България. Миличка, пожелавам ти в най - скоро време всичко да отзвучи и да се почувстваш здрава и в добра кондиция.С най- добри пожелания за прекрасна и спокойна вечер.

Потребителски аватар
Manuela85
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 75
Регистриран на: чет ное 17, 2011 2:33 pm
:: 67 рецепти от Manuela85
:: 158 снимки от Manuela85

Мнение от Manuela85 » съб юли 21, 2012 8:24 pm

mami48 спокойна вечер и на вас,дано де е и прохладна,защото тук при нас не се диша.......
Los tres mejores doctores del mundo son:Dr.Dieta,Dr.Tranquilidad y Dr.Alegria

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » съб юли 21, 2012 11:04 pm

Мануелка,понеже в тази страница се дискутира,и аз да пиша тук.Първо,за да ти пожелая,бързо и безпроблемно възстановяване.Дано лошото,вече е зад гърба ти.И никога повече не се случи на който и да било.
Аз имам представа как се чувстваш.През далечната вече 1995 година,ме оперираха по спешност в ИСУЛ/"Царица Йоанна".Бях пред спукване на жлъчен мехур.Четири часа и половина е била и мойта операция.Много бях доволна от целият екип тогава.Вярно и парички дадохме,но си ги заслужиха на 100%.
Възстанових се много бързо,но и бях много млада.Но...много стриктно изпълнявах техните инструкций и задължителната диета.
От все сърце,ти желая здраве и много късмет!
Изображение
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
Manuela85
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 75
Регистриран на: чет ное 17, 2011 2:33 pm
:: 67 рецепти от Manuela85
:: 158 снимки от Manuela85

Мнение от Manuela85 » нед юли 22, 2012 4:42 pm

:) Здравейте,сладуранки!За тази вечер менюто може би ще е кебабчета на скара със салата,а за мен само от салатката :D .ninka71 да благодаря и на теб за хубавите пожелания.....чувствам се здрава,както и се чувствах предният ден от операцията,но такъв е живота........лека и спокойна вечер на всички :)
Los tres mejores doctores del mundo son:Dr.Dieta,Dr.Tranquilidad y Dr.Alegria


Заключена