Червена глазура за торта

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
Janett
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 2
Регистриран на: вт юли 10, 2012 1:00 pm

Червена глазура за торта

Мнение от Janett » вт юли 10, 2012 1:28 pm

Привет! Скоро един приятел има рожден ден и исках да го изненадам като му направя торта - пожарна кола. Днес правих пробен опит с готови блатове, това добре, но трябваше да оцветя сметаната за глазурата червена. Не успях да открия сладкарска боя, затова пробвах с безвредна боя за яйца. Сложих 3 пакетчета, но сметаната става розова и няма признаци скоро да достигна желания резултат, а ме е страх да слагам още боя. :cry: Ще съм ви много благодарна ако ме посъветвате какво да направя! :)


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт юли 10, 2012 4:03 pm

Janett, нищо друго не можеш да направиш, освен да помолиш в някой сладкарски обект да ти дадат малко боя, също може да потърсиш в складове за сладкарски продукти, не знам от къде си, но почти всеки по -голям град има такива складове.Успех ти желая.

Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » вт юли 10, 2012 4:36 pm

Жанке,пробвай със степче-вишна или череша.

Потребителски аватар
viliya
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 19
Регистриран на: пон фев 27, 2012 2:03 pm
:: 28 рецепти от viliya
:: 735 снимки от viliya

Мнение от viliya » вт юли 10, 2012 5:40 pm

Пробвай с малко какао на прах за да се убие розовия цвят.


Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » вт юли 10, 2012 8:58 pm

Пробвай както ти е казала akva7 със сухи сокчета за разтваряне - вишна, череша, касис . Друг вариант е с една глава червено цвекло, нарязано на четири с 1 с.л оцет в малко вода - да се свари, прецеди и оцветителя ти е готов. Може да си го съхраниш налято в шишенце и замразено. Получава се наситено вишнево-червен цвят. Ако можеш да намериш вишни или други червени плодове като касис, френско грозде , къпини - не повече от 200 - 300 грама , можеш да ги намачкаш и изцедиш сока през тензух или ситна цедка. Гарантирам ти наситен цвят бордо . Сладкарски бои се продават и по - отделно в онлайн магазини за такива принадлежности. Доставят ги в рамките на 2-3 дни. Можеш да си поръчаш такива, ако доставката ти не е много скъпа. Аз не знам кои точно бои за яйца са безвредни, защото съм виждала по Великден поне 10 - 20 различни марки , а и както коментираха журналистите в един репортаж, на много от тях не пише какво съдържат, пък и хората на по- евтиното налитат. Аз лично за малките ми племенички по Великден боядисах няколко пресни домашни яйца със сладкарски бои на Wilton.

Janett
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 2
Регистриран на: вт юли 10, 2012 1:00 pm

Мнение от Janett » ср юли 11, 2012 12:07 am

Много благодаря за съветите !!! Ще пробвам с цвекло, а може да добавя и малко какао, за да видя дали наистина няма да убие розовият цвят. А относно сухите сокчета - няма ли да придадът на сметаната прекалено сладък вкус? Отново ви благодаря, дано се справя в начинанието, ако не - ще патентовам нов цвят за пожарните :D


Отговори