Как тече денят на Веселите готвачи? - Април '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
renito
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 19
Регистриран на: пет яну 20, 2012 5:01 pm
:: 58 рецепти от renito
:: 1669 снимки от renito

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от renito » нед апр 15, 2012 1:08 pm

Христос Воскресе!

С пожелание за здраве и благополучие, любов и спокойствие в домовете ви!

Изображение


Потребителски аватар
chochi
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 14
Регистриран на: нед ное 29, 2009 1:31 pm
:: 6 рецепти от chochi
:: 9 снимки от chochi

Мнение от chochi » нед апр 15, 2012 1:10 pm

ХРИСТОС ВОСКРЕСИ! Весел празник пълен с много усмивки,който да остави хубави спомени

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » нед апр 15, 2012 1:43 pm

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ
И дано усмивките и доброто настроение останат за по дълго време :flow2:

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед апр 15, 2012 7:15 pm

Спокойствие и уют в домовете, мир и обич в сърцата!
Щастлива празнична вечер ви желая!
:flow1: :flow2: :flow1: :flow2: :flow1:


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед апр 15, 2012 7:42 pm

Во истина Воскресе ! Мир, здраве и благополучие !

ХЛЯБЪТ НА ХРИСТОС

Това, което следва, е истинският разказ на един мъж, на име Виктор. След месеци без работа, се видял принуден да прибягне до просячеството, за да оцелее, нещо, което дълбоко ненавиждал.
Един студен зимен следобед се намерил в близост до някакъв частен клуб, когато забелязал един мъж и съпругата му да влизат в същия.
Виктор помолил мъжа за няколко монети, за да може да си купи нещо за ядене.
– Съжалявам, приятелю, но нямам дребни. – отговорил този. Жената, която чула разговора, попитала:
– Какво искаше този беден чoвечец?
– Пари за едно ядене. Каза, че бил гладен. – отговорил съпругът й.
– Лоренцо, не можем да влезем да ядем едно пищно ядене, от което нямаме нужда и да оставим един гладен човек тук отвънка!
– В днешни дни има по един просяк на всеки ъгъл! Със сигурност иска парите, за да пие.
– Аз имам малко дребни, ще му дам нещо.
Въпреки че Виктор бил с гръб към тях, чул какво казали, засрамен, искал да се отдалечи тичешком оттам, но в този момент чул любезният глас на жената, която казала:
– Заповядайте няколко монети. Вземете си нещо за ядене, въпреки че ситуацията е трудна не губете надеждата. Някъде има работа за вас. Надявам се скоро да я намерите!
– Много благодаря, госпожо! Дадохте ми възможност да започна отначало и ми помогнахте да се съвзема. Никога няма да забравя вашето благородство.
– Вие ще ядете Хлябът на Христос. Споделете го! – казала тя с топла усмивка, отправена по-скоро към един човек и не към някой просяк.
Виктор почувствал като че ли електрически ток преминал през цялото му тяло, намерил евтино местенце, където да се нахрани, изхарчил половината от това, което госпожата му била дала и скътал останалото за следващия ден – да яде от хляба на Христос два дни. Още веднъж онзи електрически ток преминал през него. Хлябът на Христос! – Един момент! – помислил си. – Не мога да запазя хлябът на Христос само за мен. Сторило му се да чува ехото на един стар химн, който бил научил в неделното училище. В този момент покрай него минал един старец. – Може би този беден старец е гладен! – помислил си. Трябва да споделя хлябът на Христос.
– Извинете! – възкликнал Виктор. – Бихте ли желали да влезете и да изядете едно хубаво ядене?
Старецът се обърнал и го погледнал с недоверие.
– Сериозно ли говорите, приятелю? Човекът не можел да повярва на добрата си съдба, докато не седнал на една маса, покрита с мушама и му сложили отпред чиния горещ грах. По време на вечерята Виктор забелязал, че мъжът завил парче хляб в хартиената си салфетка.
– Малко за утре ли запазвате? – попитал го. – Не, не. Има едно момче, което познавам там, откъдето често минавам, в последно време я кара зле и плачеше, когато го оставих, беше гладно. Ще му занеса хляба.
– Хлябът на Христос! – припомнил отново думите на жената и имал странното усещане, че имало трети Гост, седнал на онази маса. В далечината камбаните на една църква изглежда припявали на двамата старият химн, който звучал преди в главата му.
Двамата занесли хляба на гладното дете, което започнало да го поглъща. Изведнъж се спряло и извикало едно кученце, едно изгубено и уплашено кученце. – Заповядай, кученце! Давам ти половината – казало детето. Хлябът на Христос ще стигне също и за теб.
Детето напълно било променило изражението си. Станало на крака и започнало да продава вестника с ентусиазъм.
– Довиждане! – казал Виктор на стареца. – Някъде има работа за вас. Скоро ще я намерите. Не се отчайвайте! Знаете ли? – гласът му се превърнал в шепот. – Това, което ядохме, е Хлябът на Христос. Една госпожа ми го каза, когато ми даде онези монети, за да го купя. Бъдещето ще ни предостави нещо добро!
Отдалечавайки се от стареца, Виктор се обърнал и се намерил с кученцето, което миришело крака му. Навел се, за да го погали и открил, че имало верижка, която носела гравирано името на собственика. Виктор изминал дългия път до къщата на собственика на кучето и позвънил на вратата. Излизайки стопанина и виждайки, че Виктор бил намерил неговото кученце, се почувствал извънаредно доволен, но изведнъж лицето му станало сериозно. Бил на път да укори Виктор, че навярно бил откраднал кучето, за да вземе наградата, но не го направил. Виктор проявил известно достойнство, което го спряло. Вместо това казал: – В нощния вестник от вчера предложих награда. Заповядайте!
Виктор погледнал бакнотата полусмаян. – Не мога да я приема. – казал шепнешком. – Исках само да направя добро на кученцето.
– Вземете я! Което направихте за мен, струва много повече от това. Интересува ли ви една работа? Елате утре в офиса ми, имам голяма нужда от честен човек като вас.
Хващайки отново, Виктор, пътя си по булеварда, онзи стар химн, който си спомнял от своето детство, зазвучал отново в душата му, казвал се: „Раздай Хлябът на Живота”...

НЕ СЕ УМОРЯВАЙТЕ ДА ДАВАТЕ, НО НЕ ДАВАЙТЕ ОТ ИЗЛИШЪКА СИ, ДАВАЙТЕ, ДОКАТО ГО ПОЧУВСТВАТЕ, ДОКАТО ЗАБОЛИ!

НЕКА ГОСПОД ДА НИ ДАДЕ МИЛОСТТА ДА ВЗЕМЕМ КРЪСТА СИ И ДА ГО СЛЕДВАМЕ, ДАЖЕ ДА БОЛИ!

СЕГА, АКО ЖЕЛАЕШ, СПОДЕЛИ ТОВА С ОСТАНАЛИТЕ – „ХЛЯБЪТ НА ХРИСТОС”...

АЗ ВЕЧЕ ГО НАПРАВИХ.

НАДЯВАМ СЕ ДА ПОСЛУЖИ ЗА НЕЩО В ЖИВОТА ТИ!...

БОГ ДА ВИ БЛАГОСЛАВЯ ВИНАГИ...!!!

Господи, Иисусе: „Много те обичам, имам нужда от Теб завинаги, Ти Си в най-дълбокото на моето сърце, благослови с Твоите телесни нектари семейството ми, домът ми, работата ми, финансите ми, мечтите ми, проектите ми и моите приятели!”

Предай тази молитва !

Ще получиш едно чудо утре. Не го пренебрегвай! И дори да не получиш чудото, което очакваш, бъди доволен, защото си споделил ХЛЯБЪТ НА ХРИСТОС!

П.П. Ако този разказ ти е харесал и е докоснал сърцето ти, то е, защото Христос е дошъл при теб, за да ти даде Хлябът на Вечния Живот, т.е., Себе Си. Дали ще го приемеш и споделиш с някой друг, зависи само от теб.
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед апр 15, 2012 9:00 pm

Бони, ти ме разплака мила,Боже,толкова разтърсващо и поучително.Това е силата на Божието провидение,ако вземем мъничко поне от тоя прекрасен разказ,ще станем по -силни,добри и честни хора,Бони,благодаря ти за невероятния разказ,за това,че ме направи съпричастна.

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пон апр 16, 2012 6:14 am

Чудесен разказ ни е предоставила Бони! А още по-чудесна е Божията Любов! Бог да ви благослови, мили хора!

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пон апр 16, 2012 8:49 am

ЧЕСТИТО ВЪЗКРЕСЕНИЕ
Заповядайте,да се почерпим за този светъл празникИзображение
Много любов и вяра.
Разказа е много поучителен.
Приятен ден на всички.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон апр 16, 2012 8:57 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/n7Va7AgSyiE[/youtube]

Добро утро :)

Иче, :hug:
Красиво и свежо е навън - измито от дъжда и грейнало от слънцето.

Желая ви хубав и спокоен почивен ден, изпълнен с приятни преживявания Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон апр 16, 2012 9:12 am

Добро утро :) ,
Иче,Бони :hug: ,
набързичко си пия кафенцето с вас и започвам да си върша домакинската работа,
че моята почивка свърши втора смяна съм днес,
а на вас желая прекрасен и спокоен ден !!!!
:flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2:


Заключена