Дублиращи се рецепти

Правила за писане в сайта и форума и подробна информация за възможностите и екстрите, които предлага Веселият Готвач
Потребителски аватар
desislava_pm
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 30
Регистриран на: чет яну 14, 2010 8:05 pm
:: 261 снимки от desislava_pm

Re: Дублиращи се рецепти

Мнение от desislava_pm » пет яну 06, 2012 6:04 pm



Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » съб яну 07, 2012 6:05 am

Мерси за сигнала, изтрита е излишната :)
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт яну 17, 2012 6:43 pm

По повод сготвената от Ивка Куркудена чорба ми се струва както писах в другата тема, че тези две чорби са еднакви - Куркудена чорба и Зелева супа със свинско месо
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » съб фев 18, 2012 2:47 pm

Makaweli, рецептите наистина са подобни, но също със съществената разлика в подправките, малката разлика в продуктите и разлика в технологията на приготвяне. Мисля, че са достатъчно различни за да останат и двете.


Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » пон апр 09, 2012 9:50 pm

Рецептата Сладки Корекомки , качена на 09.04.2012г вече я има и то на два пъти - един път от Tillia - през 2008г. - Кадънски устни и втори път от nelale - през 2011г. - Сладки корекомки . Това че, не е написана в грамажи , в кут. :huh: ??? и пакетчета ?????? :confused: я прави още повече неизползваема :thumdown:

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » вт апр 10, 2012 3:54 am

Излишните Корекомки са изтрити.

linsmalins
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1
Регистриран на: ср окт 24, 2012 9:09 pm
:: 16 рецепти от linsmalins
:: 18 снимки от linsmalins

Мнение от linsmalins » съб ное 24, 2012 5:42 pm

Бихте ли ми върнали рецептата за пълнените чушки, която се различава от тази, която сте посочили - има моркови, чесън, и много други подправки, магданоз и тн., аз не ги публикувам само заради хората, а за да си имам и за себе си тези рецепти когато реша пак да си ги направя. Доста ГРУБО ОТ ВАША СТРАНА

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » нед ное 25, 2012 7:11 am

Здравей linsmalins,

Не, рецептата е изтрита и няма да бъде върната - твърде подобна е на посочената съществуваща. Правилата на сайта ясно обясняват защо се налага да изтриваме дублиращи се рецепти.

Поздрави,
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
Migi_82
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1
Регистриран на: пет окт 10, 2014 1:01 pm
:: 26 рецепти от Migi_82
:: 87 снимки от Migi_82

Мнение от Migi_82 » нед яну 18, 2015 2:00 pm

Не съм съгласна с това, че "Черната пепел" е изтрита от нови рецепти :read: :read:

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » нед яну 18, 2015 2:31 pm

Migi_82, рецептата беше много апетитна, но вече я има на сайта. Според мен между сладкиша Черна пепел и вече съществуващата рецепта за Брауни с кафе и шоколад няма никаква разлика (освен, че едната е малко по-подробно описана).

Слагам тук по-старата рецепта, която остана за сравнение:
Брауни с кафе и шоколад

1 и 1/2 ч.ч. брашно
1 и 1/2 ч.ч. захар
3/4 ч.ч. какао
2 ч.л. бакпулвер
1 ч.л. (равна) сода
2 бр. яйца
1/3 ч.ч. силно кафе
1 ч.ч. прясно мляко
1/2 ч.ч. олио
1 ванилия
За глазурата:
100 г натурален шоколад
1 ч.л. масло
1 ч.л. какао
2-3 ч.л. вода

Смесете всички сухи съставки заедно, като пресеете брашното с бакпулвера и към него добавите захарта, какаото и содата. Към тях добавете леко разбитите яйца с останалите мокри съставки (кафе, прясно мляко, олио). Бъркайте с телена бъркалка, докато се хомогенизира, като накрая ароматизирате с ванилията. Изсипете сместа в леко намазнена и набрашнена тава и сложете да се пече за 30-35 минути на 180С или докато сладкиша е напълно готов. Извадете го от фурната и оставете леко да се охлажда за 5-10 минути.

За глазурата: сложете маслото да се разтопи леко в съд на котлона и добавете какаото, натрошения шоколад и водата.
Разбъркайте за да се смесят съставките и махнете от котлона. Надупчете с вилица повърхността на сладкиша и залейте равномерно с глазурата. Нарежете на парчета и поднесете.
А ето я и изтритата:
Черна пепел

2 бр.яйца
1 и1/2 ч.ч.захар
2 ч.ч.брашно
2 с.л.какао
1 ч.л.сода
1 щипка сол
1/2ч.ч.олио
1 пак.ванилия
1 бр.бакпулвер
1 ч.ч.айрян/може и прясно мляко/
1к.ч.кафе(разтворено нес)
за глазурата:
1ч.л.масло
1ч.л.какао
100 гр.натурален шоколад
3 ч.л.вода

Смесваме всички продукти за блата до получаване на хомогенна смес.Изсипваме в намаслена тава /аз използвах тава с диаметър 30 см/ и печем на 180С за 30-35 мин.
За глазурата смесваме всички продукти в съд на бавен котлон и бъркаме до пълно разтваряне и махаме от котлона.
Надупчваме с вилица готовият поизстинал блат и заливаме равномерно с глазурата.Нарязваме след, като е напълно изстинал.
Просто продуктите са почти дословно еднакви, приготвянето няма съществена разлика, не мога да видя откъде ще дойде различен резултат :thinking:

Все пак това с изтриването на рецепти го правим за да поддържаме сайта удобен и полезен за всички.


Отговори