Какво сготвих днес - Март '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
jeni_game
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 1
Регистриран на: съб мар 10, 2012 1:17 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от jeni_game » съб мар 10, 2012 1:31 pm

Здравейте на всички,аз току що се регистрирах,но от много време следя сайта и вземам чудесни идеи от вас.Тъй като работя и през седмицата ми е натоварено и менюто го оставям в ръцете на моята супер свекърва.Но събота и неделя съм аз в кухнята.Ето какво ще подготвя за моето семейство:Накиснала съм в марина крехки свински пържолки от плешка,ще има ориз с зеленчуци(зелен боб,морков,царевица,целина глава малка,малко маслинки и гъби)печен червен пипер с яйца и мляко на фурна,за десерт любимата домашна торта на мъжа ми :hungry: .ще снимам и ще ги публикувам.Приятен уикенд на всички дами!!!За закуска направих калоферски милинки с чисто масло!! :) :flow2:


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб мар 10, 2012 6:03 pm

Жени,добре дошла при нас,тук е страхотно - мили и сърдечни момичета,креативни, ще откриеш истински приятели.Днес направих гръцка гозба-Пастицио,стана прекрасна,десерта е плодове,има и от Бисквитената торта.Прекрасна и весела вечер на всички.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб мар 10, 2012 7:11 pm

Привет :chef:

Жени, ДОБРЕ ДОШЛА :hug: Тук ще ти хареса :cook:

Днес у нас: за закуска - Бързи банички, за обед - Шопска салата, Кюфтенца с картофи на фурна. Сега слагам да се свари един домашен петел, който утре ще приготвя с ориз за студента :hungry:

Топла и спокойна вечер :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » съб мар 10, 2012 8:17 pm

Здравейте :D :chef: !
Утре ще ми идват децата на гости и затова сега приготвих супа от домашно петле и един сладкиш "Дамски каприз",
а утре ще стана по-рано и ще направя питка, картофена салатка, пухкави кюфтенца и свинско месце с гъбки на фурна.
Децата ще дойдат за обяд, надявам се да се приготвя навреме. Лека вечер! :hungry: :cook: :serve: :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » нед мар 11, 2012 10:57 am

У дома имаше салатка за 3 март:

Изображение

пиле по градинарски:

Изображение

Шоколадови квадратчета:

Изображение

Melina
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 81
Регистриран на: пон фев 27, 2012 3:06 pm
:: 8 рецепти от Melina

Мнение от Melina » нед мар 11, 2012 12:01 pm

Днес мъжът ми донесе вкъщи първите за тази година отгледани от него марули,зелен лук и чесън и затова сготвих зрял
фасул(пак произведен от него) и ще запека наденички на грил тиган.За десерт ще приготвя мляко с грис.Децата го поискаха.Приятен почивен ден на всички!
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си,достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен за да ги поправи!

kontesa38
любител с ренде
любител с ренде
Мнения: 24
Регистриран на: вт окт 11, 2011 4:22 pm

Мнение от kontesa38 » нед мар 11, 2012 1:56 pm

ПРИВЕТ и от мен.Днес ми остана време и аз да се отчета. :D Вчера ---не закусваме -Обяд-свинско със стар фасул ,салата от печени чушки,магданоз,оцет,сол и олио и десерт течен шоколад(домашен)Вечеря-свински пържолки с гъби и заквасена сметана в гърне Десерт-шоколадов сладкиш с майонеза.Разбира се имаше и няколко вида салатки (като за събота вечер)марулки с маслинки;овчарска салата;Снежанка и аперативи. :eek: Днес по стара домашна традиция не закусихме -Обяд-супа от гъби и десерт от вчера сладкиша а за вечеря в момента готвя каварма в омлет ,а за десерт ще направя бисквитена торта.Искам да поясня - не закусваме,защото в момента при нас няма деца(образоват се в др.градове )

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед мар 11, 2012 4:40 pm

Здравейте мили момичета,за днес имаме останала храна,затова ще допълня - наденица печена на грил тиган и салатка -домати,краставици и маслинки,десерта плодове.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед мар 11, 2012 6:39 pm

Привет :chef:

Изпратихме студента по живо-по здраво, напълнихме чантата с храна и така ... За целта приготвих Ориз на фурна с домашен петел, Мариновани свински пържоли на грил тиган. Останаха няколко Кюфтенца с картофи на фурна - сложих и тях :wink: Сега приготвям едно Зеле на фурна с остатъка от петела :hungry:

Топла и хубава вечер и успешна нова седмица :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » нед мар 11, 2012 7:58 pm

Здравейте!
Ето и моя отчет за вчера и днес:вчера направих свинско със зрял фасул, за десерт имахме вафлички и шоколадови десертни блокчета, днес направих сърми с кисело зеле, а за вечеря качамак по желание на детето.
Успешна седмица! :)
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


Заключена