Как тече денят на Веселите готвачи? - Февруари '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от quick_v » пет фев 17, 2012 10:33 am

Здравейте веселячета :) отдавна не съм се появявала тук,но това е защото нямам интернет.Спряхме го понеже ще си сменяме квартирата,но за съжаление още не можем да намерим такава която да харесва и на двама ни и не се знае до кога ще продължи досадното търсене :? Много ми липсвате и когато имам възможност ще се появявам за да видя какво ново при вас....какво интересно,а и за нови вкуснотийки :wink: Ох и сайта нещо обновен ми се вижда май и нещо не мога за сега да се справя :ooppss: но ще ви го напиша в един ред :wink: Поздрави,прегръдки,целувки и мноооого обич от мен :love:
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет фев 17, 2012 7:56 pm

Добър вечер Веселички! Чак сега успях да седна, че цял следобед се занимавам с готвене(готвя и за баща ми).
Подготвям и Задушница(жито, супа, кюфтенца) и т. н. Хубавото е, че утре е почивен ден. Желая ви един хубав
и слънчев уикенд, а сега дано е топла и приятна вечерта.
Изображение
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб фев 18, 2012 9:09 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/elJygW6BZH4[/youtube]

Добро утро :)

Веси /quick_v /, радвам се че се обади и около теб нещата са ОК - квартира ще намерите, щом сте здрави всичко друго ще се нареди :thumup:
Колко момичета не са се появявали - Нинка съвсем разреди, MUNA - знае ли някой нещо за нея, Ани /Lady_Lana/ дали се роди бебчето - би трябвало вече да се е случило щастливото събитие, Пети /MANI/ - как е госпожицата - сигурно вече тича, Anego - и ти се губиш, Нели /nelale/, Еmira /melek/, Рени /reni55/, Madlena, STELKA, krisi, Цвети /tsura_78/, tatiana, Фани - обадете се. Как сте, със сигурност готвите и има какво да споделите :chef:

И след толкова хубави мисли за всички вас ви желая хубав и спокоен съботен ден Изображение

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » съб фев 18, 2012 9:18 am

Добро утро
Тъкмо търсих снимка да ви поздравя :)
Чета ви от време на време не съм ви забравила но имаше много работа. Днес съм в къщи понеже нещо настинах . Но всяко зло за добро от доста време се опитвам да спра цигарите и сега като ме боли гърлото дано успея :thumup:


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб фев 18, 2012 9:32 am

Здравейте момичета :) ,
Бони :hug: ,
сядам и аз с моето кафнце,
сетих се за тези момичета къде се изгубихте :? ,
днес ще отскочим,да напазаруваме,че нещо всичко в къщи взе да свършва,
довечера една приятелка от Габрово ще ни идва на гости и ще спи у нас,така,че ще се постарая от деца сме заедно с нея.
Хубав и усмихнат уйкенд приятели!!!
:flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » съб фев 18, 2012 9:36 am

Прочетох , че днес било задушница . Някой би ли ми обяснил какво по точно трябва и какво по точно не трябва да се прави на такъв ден . Питах тук някои приятелки ама и те като мен не знаят. Например на такъв ден се подава нещо за починали роднини нали. А на тези задушници ли не трябваше да се чисти , глади и т.н.

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » съб фев 18, 2012 9:42 am

Аз знам ,че се раздава за починали близки,ходи се на гробища.На тези дни освен готвене нищо друго не правя,никаква друга домакинска работа и във градината нищо не правя,копаене,садене....Това знам аз.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб фев 18, 2012 9:58 am

Стели, радвам се че се обади :hug: Нека бързо отминава неразположението ти, а това с цигарите - дано успееш :thumup: Аз ги бях намалила до 1-2 на ден, сега са 5-6 и то само на работа :roll: В почивни дни, отпуски и щом съм си у нас не пуша :cry:
За Задушницата е както ти казва Ичето - раздава се храна /бисквити, бонбони, баница, питка, соленки/, сварено жито, халва /утре са Местни Заговезни/. Аз винаги запалвам свещичка пред иконата или ходя на църква и така споменавам близките ни - те са в сърцата ни винаги и са живи, докато си спомняме за тях ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » съб фев 18, 2012 10:31 am

Благодаря ви за отговора момичета . Тъкмо щях да почвам да гладя но ще отложа всичко за утре . Сега ще направя нещичко да подам и ще си запаля свещичка пред иконата аз често го правя ей така като се сетя и си паля свещичка . И аз така като забравям за тези обичаи и си викам той Господ вижда ще прости . Важното наистина е в това Makaweli да ги носим в сърцата си . Аз от време на време ей така наричам си нещо я кафе я нещо сладичко я цигара и давам на колешките не им казвам нищо понеже тук нямат такива обичаи но си го наричам

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » съб фев 18, 2012 4:45 pm

ИзображениеПоднасям по едно следобедно кафе
и желая на всички приятна вечер!
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Заключена