Как тече денят на Веселите готвачи? - Януари '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
bubole4e
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 90
Регистриран на: ср авг 25, 2010 11:01 am
:: 16 снимки от bubole4e

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от bubole4e » пон яну 30, 2012 3:15 pm

Тази сутрин максимално бързо заведахме баткото на училище,беше и все още е много студено.Откакто сме се прибрали обаче малката неспира да пишка на често,пуска по малко но може да се каже че през 15 мин.сме на гърнето.Притеснявам се дали е изстинка? Такова нещо не ми се е случвало нямам идея какво да приложа.Мисля довечера да я позагрея с мас и сол но ако някой може да ме посъветва нещо ще съм благодарна.Момичета искам да попитам и друго....по какъв начин качвате снимки в форума какво сготвих днес.Някога и на мен ми се иска да покажа част от нещата които приготвям,пробвах да покажа една палачинкова торта но нестава.Качих я с прикачен файл но .......не е това начина.Лелеее надух ви главите,сипете си по едно ободряващо следобедно кафе и отдъхнете.Макар и мразовит ви желая усмихнат и ползотворен ден.


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пон яну 30, 2012 4:17 pm

Буболече, детенцето може да е настинало. Напари му довечера краченцата с топла водичка преди да легне и му обуй вълнени чорапки да се затопли. Аз така съм правила на моите деца и е имало ефект, ако искаш и му дай да пие панадол преди да легне. Това е което мога да ти кажа - дано се оправите! :hug: :hug: :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон яну 30, 2012 4:57 pm

Здравейте приятели :) ,
днес при нас беше адски студено по-радиото са казали като най-студен град -23,4,
сега се върнахме от лекар записани сме утре за ехограф,инче днес като се пребрах Глорка(дъщеря ми) плачеше от болка,
биха и още една инджекция и това е ще чакаме утрешният ден.
Щях да забравя и една добра новина синът ми има сребърен медал от републиканско първенство по борба, което се проведи вчера в София.
Буболече и аз като Вяра съм правила и продължавам да правя това само,че във водата слагам сол,а също и това с маста много помага.
Приятна топла и спокойна вечер!!!
:emotshapka: :snejenchovek: :emotshapka: :snejenchovek: :emotshapk

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пон яну 30, 2012 5:46 pm

Буболече, това са признаци на цистит, появява се, когато изстинат краката. Както са ти казали Вяра и Ивка натопи й краката в гореща(колкото може да търпи) вода с една шепа морска сол, много е ефикасно. Бих те посъветвала обаче да потърсиш в аптеката и някакво лекарство (може да е и билково, в което се съдържа боровинка), защото от опит знам, че е много болезнено, ако не вземеш мерки ще се измъчи детето. Ето и някои сайтове, в които можеш да прочетеш допълнително за лечението на цистит при децата
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=42922
http://www.zdravni.com/saveti/zdravni-s ... -deca.html
http://www.zdrave.bg/?c=n&id=3769. А за най-сигурно заведи я на лекар, за да не се усложни.
За снимките - ако са към съществуваща тук рецепта ги качваш към рецептата(от фотоапартчето към всяка рецепта), а ако са без рецепта - отиваш на нови снимки без рецепта и действаш по същия начин. После копираш линка за споделяне във форуми под снимката и го слагаш във форума, който желаеш.
Ивка, притеснително е това, че дъщеря ти не се повлиява от лечението, дано утре да имаш добри новини от ехографа! Стискам палци!
Честито на сина ти! Да те радва с още по-големи успехи!
Днес във Варна обявиха следващите три дни за неучебни, така, че малката пак си остава в къщи, а аз отново ще трябва да си отложа моите ангажименти, но няма как - наистина е много студено и е по-добре децата да стоят на топло.
Желая ви топла и приятна вечер!


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт яну 31, 2012 4:26 am

:snejenchovek:Добро утро приятели :) ,
хайде на кафенце и в този студен ден пак на работа :eeek: .
Миленче, благодаря за пожеланията към синът ми :hug: ,
и пак е студено,чудя се как ще се завлека на работа но се налага :( ,
бих си устанала в къщи на топлчко при децата и котката,но ще чакам събота и неделя.
Весел и прекрасен ден !!!!
:snejenchovek: :snejenchovek: :snejenchovek:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт яну 31, 2012 7:14 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/LgEiVcd0tog[/youtube]

Добро утро :)

Ивка, благодаря за поканата :hug: Не пишеш как е детенце днес, дано е по-добре :thumup:
Доста студеничко е отново, но няма как - и аз потеглям към работа :roll:

Хубав ден и стойте повече на топличко Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » вт яну 31, 2012 7:33 am

Изображение
Добро утро и от мен в леденото утро! При нас е -20 градуса, но няма как ще се ходи на работа. Желая на всички хубав ден, пък макар и леден!
Изображение
Ивче, дано дъщеричката да е по-добре! Пиши днес резултата от ехографа! Стискаме палци!
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт яну 31, 2012 8:17 am

Добро утро :D
Пак е студ и пак сме на работа, няма как да затворим службите и да си стоим в къщи, така че отново сме на линия
Да се постоплим с кафе и чай
Изображение
Хубав ден.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт яну 31, 2012 11:45 am

Здравейте! Ние днес с детето сме в къщи и ще мързелуваме. Добре, че вчера нашите общинари решиха да е неучебен ден за децата. В училището на дъщеря ми е било топло, но много ученици се оплакваха, че в стаите е било студено, а докато стигнат до там са чакали доста по спирките. За нас възрастните е по-лесно, както казва Наталия, няма как да не отидем на работа, но децата са по-уязвими. Аз утре ще трябва се престраша и да се впусна в студа, защото имам изпит, надявам се автобусите да са по-редовни и да не чакам дълго.
Желая ви изпълнен с хубави емоции зимен ден!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт яну 31, 2012 2:20 pm

Здарвейте приятели :) ,
днес при нас бяха измерени -28,направо студ :( .
Сутринта ходихме на ехография има песачинки,но са тръгнали да излизат,
вчера през целият ден и снощи беше много зле боля я плака,но от обяд вече е значително по-добре,
даже и яде,а нищо неискаше да яде отслябна с 4кг. тя е слаба,а сега още по-вече,но се радвам,че се подобрява,
пие си лекарствата и чайове за сега това е от мене,нещата отиват на добре :thumup: .
Благодаря ви,че ме подкрепяте приятели :hug: :hug: :hug:
Хубав ден!!!!


Заключена