Пелин

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
ILIYAN
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 2
Регистриран на: съб авг 06, 2011 9:04 pm
:: 2 рецепти от ILIYAN
:: 17 снимки от ILIYAN

Пелин

Мнение от ILIYAN » нед яну 29, 2012 6:36 pm

Здравейте потребители на тази великолепна страница за готвене! Въпроса ми е такъв, че се отнася не за рецепта на някакво ястие но за алкохолна напитка от вино как се приготвя "пелин". Незнам дали мога да го приготвя от купувано вино?! Купих си билка "пелин" (семена) и ще е засадя в саксия, но също разбрах че "естрагона" е един вид бял-пелин! В Чехия на пакетчето семена е написано че е руски естрагон (тарос) или на латински: /Artemisia dracunculus L./ Моля, ако някой знае как се прави да ми напише, защото тука от съвет на бъгарин ми каза, че освен билката която незнам кой вид да използвам също дали трябва да е изсушена и е възможно да се добавят и други продукти. Предварително благодаря, ако се намери потребител който знае такава рецепта.


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед яну 29, 2012 7:34 pm

Здравейте,

Зачетох се в чичко Гугъл и след известно ровене установих, че сме писали по тази тема в нашия сайт - ето, прочети, може да ти е полезно :roll:
http://www.receptite.com/forum/viewtopic.php?t=1110
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

ILIYAN
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 2
Регистриран на: съб авг 06, 2011 9:04 pm
:: 2 рецепти от ILIYAN
:: 17 снимки от ILIYAN

Мнение от ILIYAN » вт яну 31, 2012 3:08 pm

Много благодаря за отговора и разбрах разликите за обикновения и качествения "пелин"! Цитата на "Гьоте" е също хубав и мъдър само че ако имах свободно време всеки ден (най-вече през уикенда имам малко време).


Отговори