Копиране на рецепти и снимки

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
vg
Администратор
Администратор
Мнения: 553
Регистриран на: съб авг 04, 2007 11:07 am
:: 3362 рецепти от vg
:: 218 снимки от vg

Копиране на рецепти и снимки

Мнение от vg » пет яну 16, 2009 11:06 am

Тъй като в последните дни се получиха няколко оплаквания за копирани снимки и рецепти използваме тази тема за да ви напомним, че когато копирате (copy-paste) от някъде е правилно да посочвате оригиналния източник. Няма нужда да пояснявате ако рецептата я преписвате от стария тефтер, научили сте я от баба си, майка си, приятелка и т.н. :)

Ако мислите, че някой е преписал ваша рецепта, моля пишете ни лично съобщение, на e-mail, пуснете сигнал, или ако това не ви стига - пуснете тема във форума. Недейте да нападате "виновника" в коментари - там е трудно обсъждането на каквото и да било не свързано с рецептата. Ние ще проверим случая и ще вземем мерки възможно най-бързо.

Принципно би било добре за всички, ако не влагаме чак толкова емоции в неща, които на практика не можем да контролираме. Това са просто рецепти и идеята е да се забавляваме. Никой от нас няма да получи световна слава или богатство за рецептите публикувал в Интернет :)

Прилагаме и дискусията до момента, ако искате продължавайте я в тази тема. Следващи коментари към рецептите, които не се отнасят към рецептите ще бъдат изтривани.

============================

Пенкейкс
11.pep4o на 16 Януари 2009 г. написа: SweetyPie - разбира се, че снимките не са на Деси - ето откъде е поредната нейна снимка - рецептата на Петя :) http: //www. gotvetesmen. com/forum/index. php/topic, 1150. msg42652. html#msg42652 както и снимката
10.kami на 15 Януари 2009 г. написа: Деси много хубава рецепта. Балагодаря!
9.SweetyPie на 15 Януари 2009 г. написа: Деси снимките твои ли са?

Шоколадов банан на клечка
10.pep4o на 15 Януари 2009 г. написа: О да, бананите са страшно вкусни! Добре би било обаче да ги направите и снимате вие, Деси, вместо да представяте чужда снимка за своя. Дали всъщност сте ги правили? Снимката е представена ето тук от мен http: //www. gotvetesmen. com/forum/index. php/topic, 709. msg10718. html#msg10718, а рецептата едва ли би могла да бъде от българска кухня - в България банани не растат. Рецептата е от списание Бон Апети, както съм упоменала и при публикуването и.

Вкусни мекички
4.Tanita на 15 Януари 2009 г. написа: Да, поредната моя рецерта и снимка, копнати нагло от desyj. Ще помоля администраторите на сайта да изстрият снимката ми, а рецептата вече я има публикувана тук и от друг потребител.
3.SweetyPie на 15 Януари 2009 г. написа: Правя ги редовно тези мекици,много са вкусни.Това е рецептата за "уличните мекици"на Танита и снимката също е нейна.Деси опитай ги и ти.:)))

Бейби кренвишчета с бекон
5.pep4o на 15 Януари 2009 г. написа: ZUZKOTO, страхотно изглеждат, но дали са правени от тази деси, или от Емилия http: //www. gotvetesmen. com/forum/index. php/topic, 709. msg19158. html#msg19158 Това е някаква болест - искате да представите рецепта - представете, никой не пречи - направете, снимайте и публикувайте където си искате. Това е обаче болестно състояние да представяте чужди снимки за свои - както се оказва, почти ВСИЧКИ ВАШИ СНИМКИ ТУК СА ОТ ФОРУМА НА ГОТВЕТЕ С МЕН! Какво очаквате-похвала, за нечий труд? Или може би конкурс за най-лесно копирана и пейстната рецепта и снимка?

Двуцветен портокалов кекс
15.pep4o на 16 Януари 2009 г. написа: Танита, тази потребителка desij явно не знае що е думата "коректност", защото нито една от нейните качени тук рецепти със снимки не е нейна. Всички снимки са от форума на Гответе смен!
14.Tanita на 15 Януари 2009 г. написа: Много се радвам, че ви е харесал кекса, но щеше да бъде по-коректно ако desyj беше написала от къде е копирала рецептата и снимките http: //www. gotvetesmen. com/forum/index. php/topic, 307. msg12479. html#msg12479

Пълнени яйца
2.Tanita на 15 Януари 2009 г. написа: Да, оригинални и вкусни са, ето тук повече снимки http: //www. gotvetesmen. com/forum/index. php/topic, 307. msg17872. html#msg17872, защото на desyj явно и е било неудобно да копне всичките.

Шишчета от сирене и бекон
8.pep4o на 16 Януари 2009 г. написа: Цитат: "pafoni на 14 Януари 2009 г. написа: Браво Деси, страхотно мезе за бира! :) 6.desyj на 14 Януари 2009 г. написа: Благодаря ти Олга! :) ) 5.zuzkoto на 14 Януари 2009 г. написа: Деси, страхотно изглеждат шишчетата." Но тази снимка пак не е твоя, Деси - тя е на Мими от гответе с мен http://www.gotvetesmen.com/forum/index. ... l#msg21477 публикувана през ЮНИ 2007г а от Деси открадната и копирана на 13.01. т.г. Браво ДЕси! Откриваш много хубави рецепти!

Пиперки бюрек
7.desyj на 16 Януари 2009 г. написа: Благодаря за подкрепата, в крайна сметка всичките тези рецепти са тук за популяризиране на сайта и за да си даваме идей за по-вкусни ястия!
6.magi71 на 16 Януари 2009 г. написа: Много хубави чушки! Браво!
5.pep4o на 16 Януари 2009 г. написа: Снимката е на мими http: //www. gotvetesmen. com/forum/index. php/topic, 610. msg23647. html#msg23647 Деси няма как да ви отговори защо се надуват така. Тя не ги е правила.

Кошнички с бекон и яйца
25.Aliana на 16 Януари 2009 г. написа: При добавянето на снимка има графа за коментар към снимката. Може би директно там би било най-добре да се каже, че не е собствена, а точно от къде. Аз слагам по възможност винаги снимка, за да се добие представа за ястието. Не ми е минало през ума, че хората може да ги мислят за мои. Чак когато Суити ме похвали, разбрах.
24.magi71 на 16 Януари 2009 г. написа: Ами пишете си имената върху снимките и така всички ще знаят на кого са! И къде трябва да се цитира на кого е?
23.SweetyPie на 16 Януари 2009 г. написа: Маги71 въпроса не е за самите рецепти, а за снимките. Нали си чувала за авторското право. Просто е добре да се спомене от къде е снимката.
22.desyj на 16 Януари 2009 г. написа: Благодаря ти Маги за пореден път!
21.magi71 на 16 Януари 2009 г. написа: Мили момичета от сайта Гответе с мен! Сайта ви е споменат, незнам защо така нападате НАШИЯТ сайт! Вие да не би да откивате топлата вода? Има тема във форума ни, където се пишат такива мнения!
20.zuzkoto на 16 Януари 2009 г. написа: Добре, хайде да приключим с темата. Знаем, че авторските рецепти не са чак толкова много. Всеки е преписал от някъде. Нека всички, за вбъдеще, да се съобразяваме с това, че когато публикуваме дадена рецепта или снимка, които сме прекопирали от друг форум, да се пише не само форума, но и името на автора. Моля, момичетата от Гответе с мен на ни извинят! Вие наистина имате чудесни рецепти затова редовно посещавам и вашия форум. Желая на всички успехи и добро настроение!
19.zlatina на 16 Януари 2009 г. написа: защо я нападате така нали е написала източника на рецептата
18.pep4o на 16 Януари 2009 г. написа: Деси наистина всички са мили с теб. За съжаление, това обаче е поредната ти открадната снимка и рецепта, които са всъщност - и ДВЕТЕ! на Диана от тук http: //www. gotvetesmen. com/forum/index. php/topic, 1598. msg46357. html#msg46357

============================
Екипът на "Веселият Готвач"


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет яну 16, 2009 12:01 pm

Аз мислех, че има форум за мнения, и писах там...явно не всички гледат надолу и затова се слага в горният край...ще знам за следващият път.





Колкото за световната слава, прави сте. Но да бъдеш отличен във форума, в който си ежедневно, да бъдеш похвален за усилията си, е също признание, и то реално.


Поздрави!


Ралица

Потребителски аватар
lubopitka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 175
Регистриран на: пон дек 29, 2008 3:26 pm
:: 5 рецепти от lubopitka
:: 61 снимки от lubopitka

Мнение от lubopitka » пет яну 16, 2009 12:51 pm

vg написа:
Това са просто рецепти и идеята е да се забавляваме. Никой от нас няма да получи световна слава или богатство за рецептите публикувал в Интернет :)
Напълно съм съгласна. Какви са тези претрнции на кой са рецептите?.
Дори "лицето" което претендира за това не може да докаже дали то не е преписало от друг сайт и така само да се заяжда.
Все пак всички знаем много рецепти и тук споделяме опит и идеи.
Понякога когато търся в интернет опрелена рецепта съм намирала поне 3 ако не и повече сайтове за едно и също нещо и никъде не съм виждала такива коментари.

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » пет яну 16, 2009 1:44 pm

Днес направо ни нападнаха от Гответе с мен!!! :x :x :x
Вече писах в една друга тема пусната от Ралица:
Аз съм на мнение, че тук се представят рецепти за наше удобство - когато имаш дадени продукти какво да приготвиш от тях или да се намери конкретна рецепта!
А за това авторско право...как може някой да е сигурен, че като приготви някакво ястие и на друг няма да му дойде такава идея ?
За пример давам моята рецепта за Бързи чушки - майка ми я правеше откакто се помня! Сякаш друг никой няма да се сети да направи такова ястие!!! И да почнем да се разправяме на кого е авторското право! Смешно е...Получава се нещо като - кокошката или яйцето. :roll:


zuzkoto
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 225
Регистриран на: ср окт 15, 2008 1:20 pm
:: 138 рецепти от zuzkoto

Мнение от zuzkoto » пет яну 16, 2009 2:02 pm

Сигурна съм, че когато Деси е публикувала рецептите и снимките взети от Гответе с мен, не е имала никаква зла умисъл - напротив, искала е с повече хора да сподели това което е видяла в друг сайт.

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » пет яну 16, 2009 2:03 pm

Каква разправия за едни рецепти само.Мисля че е дребнавост .Какво ще получат от това?Злато ли,слава ли?Ужас!!Хора,радвайте се че има хубави рецепти.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет яну 16, 2009 2:13 pm

Ние се радваме, Бейби, но става въпрос когато биваме хвалени за снимки, които не са наши. Аз така разбрах проблема.

А за рецептите - много от домашните рецепти са сходни, няма съмнение. Но за други, известни навсякъде по света, вече два пъти писах в две различни теми. Че те не бива да бъдат променяни, да бъдат оставяни автентични и т.н.

И Мими беше написала, че не претендира за рецептите, а за снимките си.

Или съм разбрала погрешно?

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » пет яну 16, 2009 2:17 pm

Да Рали,разбрах за какво става въпрос.Но каква е гаранцията че и снимката е нейна?? МОже и да е,но може и да не е и пак да претендира че е нейна.Аз не казвам че не е нейна.Незнам чия е.Но и тя може да я копирала от някой друг сайт.Знаем ли???Говоря по принцип .

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » пет яну 16, 2009 2:21 pm

А за световно известните си права.Трябва абсолютно точно да се спазват продуктите и имената им!!Те са си класика и не би трябвало да се променят по никакъв начин.

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » пет яну 16, 2009 2:28 pm

Забравих да напиша.
Снимките на торти които съм пратила са от:
www.hamhum.net
Много ми харесаха !Затова реших да ги пратя и тук.НО НЕ СА МОИ!
Няма и как да са :)Толкова много други снимки имам на различни десерти и торти но не смея да ги пратя ,защото са от други сайтове.


Отговори