как да изсуша пипер за пълнене

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

как да изсуша пипер за пълнене

Мнение от STELKINA » нед сеп 25, 2011 8:27 pm

потърсих в интернет пише че се нанижва но не ми е много ясно след като изсъхне и се пълни как се вадят дръшките и семките не се ли начупва :?


Kler
началник печка
началник печка
Мнения: 1
Регистриран на: вт мар 23, 2010 4:06 pm
:: 1 рецепти от Kler

Мнение от Kler » пон сеп 26, 2011 9:13 pm

Преди да се пълнят, сухите чушки се заливат с хладка вода за да омекнат /киснат около 5 мин / и внимателно се почистват от семките. Може да се почистят и преди да се накиснат, но много се ронят. :)

Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » вт сеп 27, 2011 12:08 am

Стела,нанизваш червени чушки на здрав конец,като гердан и окачваш на терасата да се сушат,но така,че да не ги вали.Желателно е чушките да са домашно производство,защото другите мухлясват.
При пълнене,отрязваш с остър нож дръжката и малко под нея и после,като тръснеш надолу-семето само си изпада.После ги заливаш с гореща вода и чушките омекват.
Изображение

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » вт сеп 27, 2011 1:04 am

:D Можеш да ги изтърбушиш предварително и ги нанизваш на здрав конец откъм върха.Желателно е пипера да не е капия, а от сортовете на Сиврия,те не са толкава тлъсти като капията и по бързо съхнат,аз примерно като изтърбуша пипера леко го посолявам,нанизвам го и го закачам на проветриво място,но не на пряка слънчева светлина.Трабва чушките да са абсолютно здрави и както казва и АКВА най-добре стават домашните чушки,но да си призная и на мен не винаги ми са се изсушавали идеално,явно зависи също много и от времето,трябва да не е влажно и дъждовно.После при готвене се попарват с гореща вода и това е.Надявам се да съм помогнала. :thumup:


Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » вт сеп 27, 2011 12:31 pm

Суши се така наречения "селски пипер". Той не е толкова месест, като сортовете капии. Суши се на проветриво, сенчесто място.
Преди употреба, ако бързам, ги заливам с гореща вода или ги оставям да поврят няколко минути, за да могат леко да омекнат и да се почистят дръжките и семето, без да се натрошат чушките. Или за повече време - поне половин час ги накисвам в хладка вода.
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » нед окт 02, 2011 8:33 am

Благодаря ви :)
Свекървата ми прати от БГ домашен пипер нанизах го и дано изсъхне добре . Тук климата е доста влажен през деня го държа навън а вечер го прибирам . В нашия край не се готви сух пипер или поне майка ми и свекърва ми не готвят . А и не бях виждала да се продава . Дано изсъхне добре та да опитаме :thumup: . Благодаря ви за отговорите :chef:


Отговори