Как тече денят на Веселите готвачи? - Март '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пет мар 11, 2011 10:00 am

Честит петъчен ден.Пожелавам ви много слънце.


Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пет мар 11, 2011 10:34 am

Ще ви помоля за помощ.Коя рецепта да използвам за мини пица.Искам да направя на детенцето за РД мини пици.Правя само Бъркана пица,но с нея ще ми е трудно.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет мар 11, 2011 11:47 am

Опитай с Тесто за пица - бързо, ако държиш да е пица от тесто. В сайта има и интересни рецепти за мини пици от филийки хляб ( на magi71).

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пет мар 11, 2011 11:54 am

Милена благодаря ти,страхотни коментари има за това тесто.Май то ще е.


Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пет мар 11, 2011 12:12 pm

Иве, ако имаш формички за мъфини може пак да си ползваш рецептата за бъркана пица (щом си я харесваш).
Иначе може да ползваш всяко едно тесто с мая (на сайта има много рецепти). На мен лично най-много ми харесва (за сега) пицата, направена с тесто по тази рецепта Тесто за пица с бира Дидко (няма мирис на бира, става с хрупкава долна коричка, а иначе е мекичко. Алкохол естествено не остава - изпарява се).
Друга рецепта, която смятам, че ще стане добре е тази Седмично тесто (не съм го пробвала, но звучи добре). Сигурна съм, че ще се справиш, каквото и да избереш за основа. Успех и хубав ден!
Изображение
Моето блог-местенце - http://elti-spodeleno.blogspot.com
Моята facebook страничка http://www.facebook.com/SpodelenoOtKuhnataNaElti

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » пет мар 11, 2011 12:39 pm

i4eto3421, и аз искам да правя мини пици за тази вечер, имам форми за малки пици, но не става хубаво в тях. Та си мислех да използвам от тези форми за пържене на яйца, че големината им перфектна за целта , те са във формата на цвете, с тях да изрежа пиците. Не знам как ще се получи, че днес не ми е ден. Заклещи ми се ципа на ботуша и един час подскачам на един крак вкъщи. Едвам го откопчах. После с едно докосване и аз не знам как точно успях да счупя една малка част от миялната. Талантлива съм , мъжът ми вика, че съм "малко бедствие". Беше си взел някакво питие с две чаши към него, на третия ден му сервирах щастливата новина ,че разполага с уникат. :D
Elti, покрай i4eto3421 ще се възползвам от предложеното тесто с бира Дидко, благодаря.

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » съб мар 12, 2011 7:55 am

Добро утро.С малчо сме ранобудни/както всяка сутрин :shock: /След малко ще закусваме.По късно сестра ми ще идва и ще ходим на пазар/утре има РД/.
Ще видя какво да и измисля за подарък/още не съм и купила :( /
...А навън е страхотно слънчице,много е приятно.Пожелавам ви приятни почивни дни,еййййййййй щях да забравя
Честит имен ден на всички празнуващи.Да сте живи и здрави.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб мар 12, 2011 8:42 am

Изображение

Изображение

Добро утро :)

Да изпием кафето си навън, какво ще кажете :wink: Такова приятно слънчице е напекло :serve:

Днес празнуваме Тодорова събота, известна като деня на коневъдството и конния спорт. Празникът е в памет на свети великомъченик Теодор Тирон.

При изгрев слънце мъжете сплитат опашките и гривите на конете, украсяват ги с мъниста, пискюли и цветя и ги отвеждат на водопой. Жените замесват обредни хлябове, като дават от тях и на конете. Варят и жито, което се благославя в църковния храм. После идва ред на любимото на всички конно състезание - кушия. Победителят се награждава, като конят получава обикновено юзда, а неговият стопанин - риза или кърпа. Спечелилият надбягването обикаля с коня си всички домове, за да честити празника. Навсякъде го посрещат радушно и поят коня му с вода.

Паметта на Теодор Тирон се почита от векове. Според легендите император Юлиан решил да се подиграе с християните, като ги застави да ядат идоложертвена храна по време на Великия пост. Затова той наредил на градоначалника на Цариград да напръска тайно с кръв от идолски жертви всички постни храни на пазара и християните, като ядат, макар и без да знаят, да се осквернят и тъй да бъдат подиграни и обявени за езичници.

Градоначалникът сторил, каквото му било заповядано. Но за Божието око това не могло да бъде тайна. Легендата разказва, че св. Теодор Тирон се явил на Цариградския Архиепископ Евдоксий и известил му наредбата на Юлиан Отстъпник и му заръчал да съобщи това на верните - да предупреди християните през тази седмица да не вземат никаква храна от пазара. На запитването на Архиепископа какво да ядат през тия дни, св. Теодор отговорил: Да си приготвят коливо - жито, то да им бъде храната. Архиеп. Евдоксий запитал: Кой е този, с когото говори, и св. Теодор си казал името. Предупредени за наредбата, християните не взимали никакви храни от пазара. Затова всяка година споменават с благодарност светеца.

На този ден имен ден празнуват Тодор, Теодор, Теодора, Божидар, Богдана, Найден.
Традиционно на трапезата има пита с мая, леща, чорба от гъби.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб мар 12, 2011 8:50 am

Доро утро,
присъйденявам се към поканата на Бони и
сядам с кафето си на вън :) .
:flow2: :flow1: :flow2:

Честит имен ден на всички празнуващи,
бъдете здрави с гордост да носите името си!
:celebrate: :baloons: :celebrate:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб мар 12, 2011 9:37 am

Честит имен ден на всички празнуващи днес! Да сте живи и здрави и нека Светията, чието име носите да ви закриля!
Изображение
Изображение

Присъединявам се към компанията за кафе на въздух. И във Варна най-после изгря слънчицето! :clap:
Ние днес ще ходим на кушия, един приятел е треньор на коне и ни покани да гледаме. Малката много се вълнува, а да си призная и аз :wink: Предните години ходиха все с баща й, а аз бях на работа, така че и на мен ще ми е за първи път.
Желая ви приятен ден!


Заключена