Как тече денят на Веселите готвачи? - Март '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед мар 06, 2011 5:06 pm

Още един чудесен празник, в който всички се събираме за прошка и спазваме хубавите традиции от нашето детство. Едва ли някой е забравил как най-възрастният член на семейството разчупва топлата питка, а после закача на една пръчка парче бяла халва или яйце и децата се надпреварват кой ще го хване пръв, за да е здрав през годината. Това са моите спомени, дано да са живи и здрави родителите ни, за да изпълняваме този обичай още дълги години!
Желая приятна вечер на всички!


Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » нед мар 06, 2011 10:25 pm

Здравейте, милички:)
Сутринта честитих и аз днешният празник и се надявам обичаите да продължат да се спазват и от децата, които според мен въпреки многото улеснения, не са запознати с мноооооого обикновенни неща (легенди, празници, обичаи).

Сега ще ви покажа няколко снимки от днешният карнавал, който по това време изгарят, но ние гледаме по ТВ, защото нямам сили повече за днес:)
Карнавалът започва с група от мажоретки.
Следват градските музиканти.
И започват да се изреждат "карнавалските кукли":)
Групите бяха както винаги много и въпреки кризата отново имаше много хора. Темите на групите отново бяха по повод политическите събития в страната, "лафове- фрази", които вече са във всекидневният език на народа и т.н.
Имаше тема за германката г-жа Меркел, която представяха за сестра на Хитлер:D, а мерките, които се предлагат като гилотина. Друга тема беше за лафа на един политик, който на въпрос на журналист за това къде са изчезнали толкова много пари беше отговорил: "Заедно ги изядахме"- та отговора на карнавалистите беше с лозунги: "Заедно изядахме тортата.", "Ние не успяхме да ядем.", "Има пари." и много други. Имаше и теми, свързани с любовта- бяха се облякли като бременни жени и лозунгът им беше: "Ражда се звезда.":), други бяха "Принцесата и звяра" с лозунги: "И да плача, дърпайте ме" и други такива. И увеличението на цените беше представено, цената на бензина, хипитата, през погледа на които всичко е цветя и музика и много други.
Няма да досаждам повече и само ще ви кажа, че преди изгарянето танцьори изпълняват танц, който показва раждането, живота и смъртта- понякога се изпълнява от чужденци, специални гости и всяка година е различен. Празнуващите продължават по заведенията, а утре има обичай да се пускат хвърчила и обикновено се ходи на пикник, но започна да вали и май така ще е и утре:)

Разказах за да се научи нещо повече, та дори и да не е интересно на всички:)

Лека вечер, приятелчета:)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед мар 06, 2011 11:51 pm

Ани, благодаря ти, че ни направи съпричастни към това толкова интересно събитие. Снимките ти са чудесни, тези фигури са много атрактивни. Изобщо при вас явно е забавно, дано да се оправи утре времето и да се насладите на пикника! :thumup:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон мар 07, 2011 7:14 am

Изображение

<iframe title="YouTube video player" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/kAsgfxl5D7Y" frameborder="0"></iframe>

Добро утро :)

Ани, благодаря ти миличка за интересното представяне на карнавала и за хубавите снимки. Като гледа човек се пренася мислено там, където са правени снимките и през очите на снимащия става също участник в събитията. :hug:
Вчера и ние пътувахме. Ходихме при мама и татко - да ги нагледаме, да им поправим антената на телевизора и да вземем прошка. Така съчетахме няколко неща. С всички останали, включително и с децата, прощаването беше по телефона и в Скайп /добре че вече има толкова мобилни комуникации/.

Хубав ден на всички, навън въпреки студа при нас се усмихва слънчице - да се усмихнем и ние Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » пон мар 07, 2011 8:50 am

Добро утро, съкровища:) Тук цяла нощ валя, но това не трябва да ни разваля настроението:) Днес е почивен ден заради началото на Постите и ще го изкараме вкъщи- цял ден ще играем с децата. Имаме нови образователни игри- едната е "обиколка на света" (нещо като "монопол", но без пари- обикаляш страните върху атлас), а другата е "гении"- отговаряш на въпроси и печелиш точки. Този вид игри са ми любими и смятам, че са много подходящи- даже и малката се включва:)
Станах рано, но сега ще правя и аз кафенце:)
И на всички вас желая хубав и спокоен ден:)


Изображение
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » пон мар 07, 2011 10:32 am

Добър ден веселушки!

Ани, страхотна разходка си направихме благодарение на теб!

Баба Марта пак нещо е разлютила - днес осъмнахме в сняг, вчера сухо, по-предния ден пак сняг.... И мъжете само това чакат да ни намекнат за женския празник ;)
Вие настойвате ли се вече за празника? На мен татко ми даде парички и сега мисля какво да ги купя с тях :?

От мен хубав ден и успешна нова седмица!
Изображение

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пон мар 07, 2011 11:24 am

Благодаря за карнавалната разходка и кафенцето.Аз съм пуснала пералнята и се "шушкаме" с малчо.Сутринта станахме със сняг,а сега пече страхотно слънчице.Е,студено е.Лека нова седмица и прекрасно предпразнично настроение,мили дами.

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон мар 07, 2011 12:15 pm

Здравейте и от мен приятели,
Ани,бладодаря за разходката :hug: ,разсеех се от ежедневието беше ми много интересно.
Както обикновенно съм си в къщи и скучая,но това е моето ежедневие за сега,а на вас желая хубав ден!
:flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пон мар 07, 2011 3:44 pm

Добър ден! АНИ, благодаря за чудесната карнавална разходка! Много интересни снимки! Аз сега се прибрах от работа, нещо започна да става студено, задуха студен вятър - ще познае Емо Чолаков. Още малко и ще дойде очакваната пролет :D . Желая приятна вечер на всички!!! :) :love: :) :love: :)
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » пон мар 07, 2011 7:00 pm

Благодаря ви, милички:) Радвам се, че сте се отърсили за малко от всекидневието:) Хубава спокойна вечер и нека утре още от събуждането ви очакват много приятни и романтични изненади:) :love: :love: :love:
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Заключена