Как тече денят на Веселите готвачи? - Септември '10

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет сеп 17, 2010 8:36 am

Здравейте мили весели :chef: !
Йоана Бони благодаря ви от сърце за пожеланията, да сте живи и здрави!
Искам да ви почерпя, пък макар и виртуално.
Изображение
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » пет сеп 17, 2010 8:40 am

Добро утро! Честит празник на всички именници и на софиянци! Черпя, защото и аз съм именничка.
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет сеп 17, 2010 8:41 am

Изображение
Това е празника, който най-много обичам!
Черпя всички весели :chef: !
Честит празник и на всички софиянци и на всички именници от форума!
Да сте живи и здрави!!!
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет сеп 17, 2010 9:25 am

Добро утро!


Първо искам да благодаря на всички за милите поздравления и пожелания относно новото жилище на брат ми и снаха ми! Благодаря ви и от тяхно име!


Пропуснала съм доста неща, изобщо не съм влизала в нета, нямах време.

На всички празнували и празнуващи - Честито! Да са живи и здрави, любов и уважение да изпълва живота и отношенията им!

На завърналите се от отпуски, пътувания и отдих - Добре дошли отново в компанията ни!

На децата - Да им е спорна новата учебна година!

Ние от 4 дни работим по жилището. Приехме го нереновирано и в момента сме в най-трудоемкия процес - премахване следите на предишните наематели :) В хола и спалнята махнахме тапетите, което си беше живо мъчение. 3 дни ни бяха нужни! Нямам представа с какво бяха лепени, но беше ужасно. След свалянето на тапетите имаше няколко изненади - приятни и неприятни. Неприятната беше, че стените бяха осеяни с дупки и дупчици от дюбели, общо около 100. Сякаш е било стрелбище. Вчера ги замазвах, днес трябва да ги изшлайфам. Приятните изнеди са, че предните наематели са писали по мазилката послания за следващите :) Пожелания от рода на: Желаем ви бързо да свършите ремонта! или Много късмет в новото жилище! Беше забавно да ги четем. Има и нарисувани символи на късмета - детелинки, калинки. Вчера боядисвах тавана в хола, той е с дървена облицовка, боята беше доста пожълтяла. Сега е снежно бял, а аз имам блажна боя в косата, която просто не мога да махна :) Освен това боядисахме и детската, там не се наложи да сваляме тапети. Днес ще боядисаме банята, кухнята и ще лепим тапети в хола. Утре са на ред коридорът и терасата, и тапетите в спалняла. В неделя ще сложа мокетът в детската и ламинатът в спалнята.
Много странно реновиране е това - само аз и снахата (брат ми не е тук изобщо, той има проект във Франция в момента, мъжът ми е в Мароко за 1 месец). Малкият го слагаме в стая, в която в момента не се работи, пускаме му някакво филмче на лаптопа и се надяваме, че ще е мирен. В действителност обаче той си присвои един валяк с дълга дръжка и помага усърдно, като с валяка ту боядисва, ту мете, ту го яха, ту му е копие или микрофон :D Завчера потопи и една ролка тапети в сапуняната вода за мокрене на тапетите, а след това реши и да се измие в кофата :) Следобед идва и синът ми с приятелите си, изхвърлят боклуци, почистват и се занимават с Яворчо. Тогава нещата вървят по-леко. Вечер се прибираме тук, с бавни схванати движения правим нещо бързо за ядене и уморени и много доволни заспиваме на минутата :) Първите дни имах ужасна мускулна теска, но сега вече не. Голям фитнес е телесният труд :)

Брат ми се прибира другата седмица и искаме да го изненадаме. Той си мисли, че го чакаме за ремонта, крои планове в коя стая какво ще има да се върши, а ние се ориентираме и по неговите представи и бързаме да го изненадаме. Надяваме се, че ще е приятна изненада, а не да падне от ужас, като види резултата :D :D :D :D :D
Това е моята изминала седмица, такъв ще е и уикенда, и идващата седмица. Още повече, че снахата от днес днес е на работа, аз ще съм сама с малкия.

Желая на всички вас усмихнат и спорен ден, и заслужен отдих през уикенда! Слагам ви няколко от моите нови снимки.... цветя, естествено :D

Изображение

Изображение

Изображение
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пет сеп 17, 2010 10:49 am

Честит празник на всички празнуващи!Честит имен ден!Бъдете живи и здрави и с гордост носете имената си!
:flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1:

lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » пет сеп 17, 2010 12:01 pm

Бони, благодаря за хубавата песен! Хубав спомен от детството е!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » пет сеп 17, 2010 12:35 pm

Честит празник на всички именици днес!
Да са живи, здрави и много весели и щастливи!

Изображение

Заведох малкия на градина, после платих тока и си напазарих в Пени маркет. Още не съм съвсем добре, тресе ме и съм си направила чай с лимон. Направо за яд работа - такова хубаво време е навън, а аз съм болна :cry:

Потребителски аватар
buci
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 52
Регистриран на: вт юли 21, 2009 6:52 pm
:: 27 рецепти от buci
:: 29 снимки от buci

Мнение от buci » пет сеп 17, 2010 12:57 pm

Честито на всички именници ! Даса ви здрави и живи имената, късмет и успех!

Рали, много се радвам, че сте намерили жилище и нека да им е честито на новодомците! Да му се радват и да го изпълнят с уют и много любов!

Разказът ти е много увлекателен, благодаря ти че сподели с нас.Винаги с кеф чета твойте постинги. Сигурен съм, че скоро суетнята ще свършии с умиление ще си спомняте за нея.
Поздрави за цялата тайфа!

Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » пет сеп 17, 2010 1:06 pm

Добър и слънчев ден :flow1: :flow2: :flow1:
В деня на Вярата,Надеждата и Любовта и майка им София,от сърце Ви желая на всички ВЯРАТА,НАДЕЖДАТА,ЛЮБОВТА и МЪДРОСТТА ВИНАГИ ДА вървят с вас.
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН
:baloons: :flow1: :flow2: :flow1: :baloons: Мили момичета щастлив и весел имен ден бъдете красиви и нежни като цветя и дано всяка ваша мисъл стане сбъдната мечта. :love:
Последна промяна от MUNA на пет сеп 17, 2010 1:09 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
buci
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 52
Регистриран на: вт юли 21, 2009 6:52 pm
:: 27 рецепти от buci
:: 29 снимки от buci

Мнение от buci » пет сеп 17, 2010 1:08 pm

Заведох малкия на градина, после платих тока и си напазарих в Пени маркет. Още не съм съвсем добре, тресе ме и съм си направила чай с лимон. Направо за яд работа - такова хубаво време е навън, а аз съм болна :cry: [/quote]

Маги, права си не е никак приятно в това време човек да стои вкъши с настинка. В такива случаи си счуквам една лъжица синап, смесвам го с малко мед и го хапвам на 2 - 3 пъти. При мен помага, надавам се и при теб.
Пожелавам ти бързо оздравяване!


Заключена