Хубави пържени кюфтета

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Потребителски аватар
veselinka
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 34
Регистриран на: нед окт 25, 2009 10:25 am
:: 2 снимки от veselinka
Местоположение: гр.Шумен

Хубави пържени кюфтета

Мнение от veselinka » пет сеп 10, 2010 7:38 am

:( :shock: Помагайте момичета!!! Какво ли не съм правила как ли не съм се мъчила но пържените кюфтета не ми стават - разпиляват се при пърженето :? И затова се принуждавам да си купувам готови :cry: Пробвала съм всякакви рецепти и вече се отказвам.Ако някой е имал такъв проблем или може да ми помогне - МОЛЯ ВИ! :)


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет сеп 10, 2010 3:44 pm

Здравей, Веселинка! Аз когато пържа кюфтенца винаги ги овалвам в брашно.
Никога не са ми се разпилявали. Опитай и този вариант! Успех! :thumup: :chef:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет сеп 10, 2010 6:26 pm

veselinka, да не би да слагаш много хляб. Аз много рядко слагам хляб, а понякога чуквам по 1 яйце. Не овалвам кюфтетата в брашно, но винаги преди да ги пусна в мазнината си намокрям ръцете в чиния с вода и хубаво ги разплесквам с мокри ръце. Опитай, може да е успешно - при мен става :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Anego
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 115
Регистриран на: съб сеп 04, 2010 10:14 am
:: 26 рецепти от Anego
:: 212 снимки от Anego

Мнение от Anego » пет сеп 10, 2010 11:49 pm

Веси,най-вероятно е да не попадаш на качествена кайма.За проба-вземи месо от фирмения магазин на ИВЕТ или друг,който предлага мелене на място-тази опция имат и други магазини.На килограм кайма добавям 2 средно големи глави лук-ситно нарязани,1 с.л. сол,щипка захар,1 ч.л. сода за хляб,черен пипер,1 пак. кимион,чубрица,половин връзка ситно нарязан магданоз,1 яйце,2 с.л. галета или филийка хляб,накисната в прясно мляко/вода и добре изцедена.Измесвам много добре сместта и добавям докато меся около половин к.ч. вода.Оставям я в хладилника да престои няколко часа.В купичка с равни части оцет и вода си мокря ръцете и оформям кюфтетата.Пържа ги в не много гореща мазнина,за да не останат сурови вътре.ВАЖНО- обръщам ги след като са се запържили и са хванали коричка.Ако каймата е 100% телешка-добави някаква мазнина.
Дано съм ти била полезна!


Nelka
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 130
Регистриран на: вт ное 11, 2008 7:24 am
:: 4 рецепти от Nelka

Мнение от Nelka » съб сеп 11, 2010 5:21 pm

Веси мила аз сащо слагам яйце то споява каимата вината не е в теб а в каймата сигурно попадаш на '' Чисто месо" успех !

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб сеп 11, 2010 6:54 pm

Аз съм виждала как се правят "кюфтета" в ресторант :shock: , без изобщо да има кайма в тях :x Смилат се останалите опечени, но непродадени пържоли, шницели, вурстове, слага им се спойка някаква, останал хляб и всичко се смила няколко пъти....отврат е, но все пак не се разпадат. Важното е масата да е гладка и споена.

Заради моя племенник започнахме една техника на правене на кюфтета, която се оказа много удачна. Целта беше да може да ги дъвчи, а страничния ефект беше, че никога повече не ми се разпадна кюфте. Просто след като месарят ми смели месото, аз в къщи го смилам още веднъж, с кухненска машина. Лукът го настъргвам или го смилам с кухненска машина, чесъна го пасирам, ако ще има гъби или друг зеленчук - също ги смилам, просто всички компоненти да имат гладка консистенция. Хляб не слагам, а слагам галета, но едва след като съм сложила яйцата или млякото, или каквато спойка ще има. С галетата само сгъстявам. За детето не ги пържим, а ги овалваме в брашно или нишесте и ги сваряваме в тихо врящ бульон. За нас, ако ще са пържени, също ги овалваме, после ги пускаме за малко в бульона, да се стегне брашното, в което са оваляни, и чак тогава в тигана, на около 5-та от 12 степени ги пържим. Обръщат се едва след като са направили коричка. Стават много сочни, тъй като от пускането в бульона, около месото се образува покритие от брашното, което не позволява на сока да изтича чак толкова. И не поемат много мазнина при пърженето.
И за скара могат да се приготвят така, и на фурна после да се опекат. А само сварени, залети с някакъв сос, стават също. Наподобяват вкуса на топчетата от Супа Топчета :)

Ако се решиш да пробваш така, въпреки че е малко повече работа, няма да ти се разпаднат.

Успех! :)
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » нед сеп 12, 2010 11:02 am

:chef: Aз cлaгaм нa 1кг кaймa 2яйцa,винaги cлaгaм cyх,a нe нaкиcнaт хляб,който нaтрошaвaм кaто го cтривaм мeждy длaнитe cи.Когaто нямaм cyх хляб cлaгaм 3-4 c.л.гaлeтa.Лyкът e хyбaво дa e нacтъргaн.Пробвaй и ce нaдявaм дa оcтa нeш доволнa. :clap:

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » вт сеп 14, 2010 8:50 pm

Аз ги правя с "малки тайни" и стават превъзходни.Освен фикса добавям само лук и чубрица.Не ги овалвам в брашно,а направи ги пържа.До сега не съм имала провал с кюфтенцата,а в нашата къща са едно от любимите ястия :thumup:

didok
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 2
Регистриран на: чет мар 11, 2010 11:22 am

Мнение от didok » чет сеп 16, 2010 11:22 am

Най-важното е каква е каймата,всичко зависи от нея.Преди време и аз имах проблем,попитах месарят в магазина от,който купувам смляна кайма и той ми каза,че за да не се разпадат кюфтетата каймата трябва да е престояла поне един ден.Когато купувам от супера нямам никакви проблеми.На 1кг.кайма слагам 1яйце,3филии хляб,1гл.лук и подправки.Когато правя кюфтетата си потапям ръцете във вода или мазнина.Стават супер !

Потребителски аватар
PassionFlower
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 158
Регистриран на: нед май 17, 2009 7:12 am
:: 352 рецепти от PassionFlower
:: 1554 снимки от PassionFlower
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнение от PassionFlower » пет сеп 17, 2010 11:40 am

Здравейте, ще споделя и моето мнение по въпроса. Аз съм чувала, че се слага на върха на ножа малко сода, погасена в една лажичка кисело мляко, както и че хлябът трябва да е много добре прецеден от водата, а при пърженето не се овалват в брашно, а само си намокряш ръцете с малко оцет и така оформяш кюфтенцата. Винаги така правя и не съм имала проблеми. И при много добре загрято олио просто няма как да не се получат.
http://rusianamihailova.blogspot.com.es/


Отговори