Трудно намиращи се кухненски продукти

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Отговори
Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Трудно намиращи се кухненски продукти

Мнение от akva7 » нед юни 13, 2010 11:14 pm

Не мога да намеря ,,шоколадов кувертюр и прах,пшенично нишесте''. Търсих в доста големи магазини,казват че не са получавали.Остава да проверя и в МЕТРО.Предлагам, когато се пишат рецепти,да се спомене от къде се купуват по малко срещтани продукти,за да не се лутаме при изпълнението им.


Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » пон юни 14, 2010 12:08 am

Akva7,шоколадов кувертюр,видях преди 2дни в Кауфланд.Мисля,че беше в някаква кутийка,но не съм чела подробности.А другото,за което питаш,пшенично нишесте ли е?Ако е то,има в магазините,но по-рядко се предлага.
Май с нищо не помогнах :huh:
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

mandragoraa
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 70
Регистриран на: пет авг 14, 2009 10:33 am

Мнение от mandragoraa » пон юни 14, 2010 8:53 am

пшенично нишесте нишесте има по всички магазини но кувертюр и аз съм търсила но има само по складове в промишлени количества :chef:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон юни 14, 2010 10:03 pm

В магазините на Кауфланд продават домакински шоколад, който е в опаковка от 200 г и е на цена 1,60 лв. Чудесен е за глазури, редовно го използвам и съм доволна :) Намира се в сектора със захарни украси и сладкарски подправки.
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » пон юни 14, 2010 10:48 pm

В Метро също се продава шоколадов кувертюр - черен и бял, но пакетите са големи.Гръцки е . Бива два вида
- на парчета - по 2 броя в пакет и е 2 килограма , когато е на промоция цената е около 20 лева т.е по 100 гр. за левче - шоколада е хубав 60 %
- и на шоколадови хапченца - около 2,5 кг. и е някъде доколкото помня 30 - 35 лева - по скъп е но е по- лесен за приготвяне. Качеството на шоколада е същото.
От Кауфланд също вземах, но трябва да видите датата на годност, защото единия път шоколада отгоре беше побелял - тогава беше на по-ниска цена около 1,20 - 1,30.
По някой път съм купувала и шоколад на блокчета от супермаркет СВА и Пикадили с по - голям процент - 75 % - използвам го в рецепти където е нужно да се сложи "черен шоколад", защото незнам в България да продават черен горчив шоколад - почти без захар.Бях си купила от Румъния - от тяхната Била / в Констанца/ - имаха няколко вида шоколад за готвене - бял, обикновен - 50 %, обикновен с мирис на ванилия и черен.

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » пон юни 14, 2010 11:36 pm

Мисля , че в момента това имам в къщи :
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
neli.mag
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 138
Регистриран на: пон авг 06, 2007 12:26 pm
:: 33 рецепти от neli.mag
:: 136 снимки от neli.mag
Местоположение: Кърджали

Мнение от neli.mag » ср юни 16, 2010 5:39 pm

Аз често пъти подминавам рецепти с "вносни" продукти. Просто по причина, че в малък град трудно се намират , а рядко имам път до хипермаркети. Налага се да ги заменям с нещо друго и кой знае дали в крайна сметка ще се получи нещо вкусно. НО пък са си хубави и интересни за много други потребители и те ще си ги приготвят както трябва. Ама, да си призная, подминавам и рецепти, в които пише, че за блюдото са необходими 153 г. масло или 77 г. брашно. Такива грамчета ми вучат несериозно :) и съм убедена, че не са приготвени нито веднъж, от хората, които ни ги предлагат...

Потребителски аватар
sladurko
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 19
Регистриран на: нед ное 29, 2009 2:03 pm
:: 3 рецепти от sladurko
:: 4 снимки от sladurko
Местоположение: София

Мнение от sladurko » съб юни 19, 2010 12:43 pm

akva7 , т.к. много често не ми се ходи до по-голям магазин, както е Кауфланд, замествам шок. кувертюр с шоколад. Даже считам че рецептата става по-вкусна. Шоколадов кувертюр съм намирала в Кауфланд, на щанда със сладките украси за торти 200гр. е и е на фирма Stella.


Отговори