Интересна украса за торта?

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » пон май 24, 2010 8:37 pm

Няколко пъти се помъчих да пусна нова тема ама незнам защо нищо не става.Ако някой може и има желание да ми помогне. Синът ми навършва 18 години и изкам да го изненадам с необикновенна форма или украса торта , подходяща за тинейджер . Исках да го пусна като тема. Благодаря ви предварително


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » вт май 25, 2010 12:19 pm

Аз бих ти препоръчала да разгледаш категориите:

Торти
Торти - украси и блатове

Има много страхотни и идейни рецепти :)

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » съб май 29, 2010 8:47 am

:( Здравейте :) Явно не обясних правилно.
Разбирасе че разгледах всички торти много са красиви.Аз просто исках съвет как да я украся, та хем да е много красива,хем да е подходяща за тинейджер. Нещо нестандартно та да впечатлим Италианците.

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб май 29, 2010 12:52 pm

Ами... какви са му интересите на тийнейджъра? Колкото и да ти е красива тортата - трябва да отговаря и на личността, за която се прави.
Моят син също е тийнейджър - ама ако му направя торта с китара например - няма смисъл. По-скоро футболна топка ще го зарадва :) Типично тийнейджърски теми са влюбванията и партитата, но пък тема влюбеност сигурно ще го засрами :) Когато тортата е специално за някого - трябва да му знаеш интересите и да си в течение. Иначе може да се получи неудобна ситуация. От опит го знам. Миналата година на моя син му подариха за рождения ден обувки с колела отдолу, може да ги знаете, а той беше на патерици за 3 месеца! Това беше през юли месец. Стана страшно неудобно, а на синът ми му се наляха очите със сълзи... Докато оздравее до толкова, че да му разрешат да ги кара ( февруари тази година!), те му омаляха...

Пиши кои теми биха били пасващи, да изнамерим подходящи модели!
Чакам да докладваш :)

Ралица
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » нед май 30, 2010 9:10 pm

:clap: Благодаря Рале
Ами той тая година приключва и с учението, неще да следва,един ден ще съжалява ама както и да е. За съжеление го вълнуват само интернет,гаджета и дискотеки :(

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » нед май 30, 2010 9:21 pm

Забравих да спомена , че става на 18 години.
И понеже тук няма балове решихме да му направим по голям рожден ден. Около 50 човека ще сме на барбекю .А вечерта с приятели на дискотека шампанско ягоди и т. н.
Вече почти измислих и мезетата искам да има разнообразна храна и всички да са доволни. Най големият ми проблем е тортата че и нещо не винаги ми стават блатовете :oops:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед май 30, 2010 11:22 pm

Виж какво намерих .... можеш да го оформиш не като MSN, а
като фейсбук или скайп например, да промениш нещата, разположението и т.н. На монитора може да е негова снимка или пък ваша, как му вдигате наздравица.

Изображение

Или торта във формата на бутилка шампанско, или пък правоъгълна с една снимка на шампанско.

Снимки можеш да поръчаш онлайн, най-често онлайн-магазини, които доставят сладкарски потребности. Поне тук е така. Праща се снимката с имейл, те я правят върху фондан.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Или пък семпла торта, в някой синкав или зеленикав оттенък, а в самата торта - бутилка шампанско, като в тази тук
Изображение

Друго не се сещам в момента, ще ти пиша утре пак.

А, кога е събитието? Имаме ли време да умуваме?

Поздрави! :)
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » вт юни 01, 2010 7:38 pm

:clap: Рали много благодаря много са интересни. На 12 юни му е рожденният ден . А според теб ако оцветя захарното тесто с боя за яйца ще изтровя ли хората :eek:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср юни 02, 2010 7:34 pm

Незнам, аз така не съм правила. Бях чела тук из форума, някой беше писал, че имало бои за яйца, на които било етикетирано, че могат да се ползват и за храна. Питай производителя.

Фонданът наистина не може да се оцветява с нормални бои, т.е получава един много блед цвят. Аз за тази цел имам специални, но незнам дали за теб ще си струва тепърва да ги набавяш, ако иначе не ти трябват. От тях има гелообразни и на прах. Оспорвани са, но се намират в интернет. Разгледай ако искаш, една от фирмите е Wilton например, задай icing colors.

Аз мисля,че е по-добре да ползваш марципан, той се боядисва безпроблемно и с нормални хранителни бои, които ги има във всеки добре сортиран супермаркет.

Избра ли мотив? На какво си се спряла? любопитно ми е просто...

:oops:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » ср юни 02, 2010 10:16 pm

Рале компютъра ми хареса най много а и ми се струва , че да се направи не се изисква да си майстор. Ти какво ще кажеш :?
Аз по принцип не правя много торти и сладки , не че нямам желание а понеже работя 12 часа на ден и събота до обяд. Е сега понамаля малко работата но пък е много горещо и сладките не се ядат чак толкова много.


Отговори