Лек крем

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Лек крем

Мнение от xevi » чет ное 01, 2007 3:25 pm

Сдобих се с известно количество бисквити, които са леко препеченки и вместо да се консумират директно реших да ги направя на някакъв сладкиш. Харесах си ето този: Бананово руло без печене - звучи вкусно. Обаче, моите бисквити са сладки - доста - и искам да ви попитам за идея с какво да заменя крема в рецептата за банановото руло. Някакво леко кремче, без много масло и захар, защото това ще дойде от самите бисквити.

Ще съм благодарна за всякакви идеи, защото иначе ще хрупаме препечени бисквити следващия месец/и :)


pepolina
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 49
Регистриран на: пет сеп 14, 2007 4:51 pm
:: 134 рецепти от pepolina
:: 104 снимки от pepolina

Мнение от pepolina » чет ное 01, 2007 4:05 pm

Пробвай да замениш крема само с разбита сметана. Мисля, че ще пасне идеално.

Потребителски аватар
jeni
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 41
Регистриран на: ср сеп 05, 2007 5:49 pm
:: 184 рецепти от jeni
:: 5 снимки от jeni

Мнение от jeni » чет ное 01, 2007 5:37 pm

Ако искаш опитай тортата на Коце,много е лека.

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » пет ное 02, 2007 12:18 pm

Mерси за идеите. Аз все още се чудя, но като се има предвид количеството на бисквитите най-вероятно ще пробвам поне по 2 начина и после ще кажа какво се е получило.

Най-вероятно ще пробвам със сметана, въпреки че самите бисквити са доста тежички - Бисквити Анзак (ANZAC).

Колкото до тортата на Коце, бисквитите са кръгли и неравни и няма да е най-лесното да се наредят:) Може да пробвам да ги начупя, но нещо имам резерви към крем с хляб... ?

Поздрави :)


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » нед ное 11, 2007 5:18 am

Направих бисквитите на два пъти:)

Първата част натроших с малко прясно мляко, изсипах ги в тавичка и ги оставих в хладилника да се стегнат. ПОлсе отгоре наредих нарязани на кръгчета банани и сложих сметана. Стана сладкишче за чудо и приказ и се изяде за нула време.

Тъй като първата част ми се получи леко мек крема - много захар в бисквитите - и реших да ги направя на нещо като кремче. Натроших ги с прясно мляко отново - този път с малко повече, станаха на мека смес - разпределих ги в чашки и ги поднасям с бананово кремче. Пак е супер, много сладко и много вкусно.

Благодаря за идеите, помогнаха ми :)


Отговори