Къде живея?

За всички, които обичат да пътуват и посещават интересни места
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » вт мар 09, 2010 4:41 pm

:clap:
Обичам екскурзиите :). Толкова е красива България! :love:
До сега не съм имала възможност да посетя, показаните от вас градове и много се радвам и съм ви благодарна, че успявам да ги видя, дори и само на снимки и се надявам някой ден да видя всички тези красоти в действителност.


Потребителски аватар
krisi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 351
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:12 pm
:: 75 рецепти от krisi
:: 323 снимки от krisi
Местоположение: Sveti Vlas

Мнение от krisi » ср мар 10, 2010 2:08 pm

Хайде и аз да покажа нашето градче Свети Влас
Свети Влас е един от морските ни курорти, с най-притегателни изкушения за своите гости. Кои от всички прелести на Свети Влас са най-обаятелни – дали разположението му между планина и море, или прекрасната природа, или невероятните му хотели, или пък нещо съвсем друго? Без значение точната причина – едно е сигурно – Свети Влас е любимо местенце, що се отнася до почивка на море.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Свети Влас със сигурност ще се превърне в любимо място на всеки, посетил го дори веднъж, или просто преминал през него. Курортът сякаш омагъосва всеки свои посетител, разкрива чудни красоти, а славното минало навява спомени за величието и силата, които това място е съхранило. Селището е основано през 2 век от древните траки. Тогава то е носело названието Лариса, чак през 14 век приема името на Свети Влас – покровител на търговците, животновъд, лечител. На името на светеца е съществувал манастир през 14-18 век, опожарен от безбройните набези на пирати.
Климатът в района е изключително подходящ за лечение на белодробни заболявания. Всички, които боледуват могат да се доверят на балено санаториума, които е известен с благоприятния си ефект.
Близостта на Свети Влас с други наши прекрасни морски курорти, го прави още по-желано местенце за отдих на морето. Така той позволява на своите посетители да се насладят на неговото спокойствие и очарование, като в същото време са само на няколко минути път от прекрасните и любими на много туристи Несебър, Слънчев бряг, та дори и Бургас.
Последна промяна от krisi на ср мар 10, 2010 6:31 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » ср мар 10, 2010 2:54 pm

krisi, чудесни са снимките, обаче можеш ли да ги замениш с по-малки?

Можеш да ги сложиш в Галерията и да ги покажеш само с малък линк или откъдето ги взимаш да направиш по-малък вариант. Сега са огромни, на хубаво качество, но на почти всички се налага да превъртаме наляво-надясно и нагоре-надолу да ги разгледаме - много е неудобно. А и цялата страница от тази тема става широка и трябва да се мърда налява-надясно за да се четат мнения.

Потребителски аватар
PassionFlower
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 158
Регистриран на: нед май 17, 2009 7:12 am
:: 352 рецепти от PassionFlower
:: 1554 снимки от PassionFlower
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнение от PassionFlower » ср мар 10, 2010 3:47 pm

Криси, много хубави снимки. Била съм в Свети Влас на почивка. Беше най-хубавата, която съм имала. Бяхме във вилната зона - Инцараки. Беше много красиво още преди 6 години, макар че нямаше нито асвалтиран път, нито табели :D Сега сигурно е още по-хубаво.. Имам една позната, която работи в Несебър учителка, но живее в Свети Влас.
http://rusianamihailova.blogspot.com.es/


Потребителски аватар
Ralkata
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 116
Регистриран на: чет дек 10, 2009 10:21 am

Мнение от Ralkata » ср мар 10, 2010 7:36 pm

Криси страхотни снимки си показала,просто са като картички,тези който когато бях малка и ходехме на море изпращахме на баба и дядо,върна ме в детството ми и реших къде може да почиваме тази година,тъй като години наред ходим в Несебър,,а никога не сме посещавали Свети Влас :oops: тази година живот и здраве сме там.Благодаря ти :flow2:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср мар 10, 2010 10:36 pm

Момичета, невероятни сте :thumup:
Чудесно е че в темата се включват все повече хора. Така "пътуваме" и си гостуваме виртуално, което е прекрасно. Виждаме нови места, а ето че така дори може да планираме и лятната си почивка :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » чет мар 11, 2010 11:47 am

Просто прекрасно.Колко е хубава нашата България.Благодаря за хубавата екскурзия,която си направих с вас.Скоро и аз ще покажа моят роден град.

Потребителски аватар
PassionFlower
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 158
Регистриран на: нед май 17, 2009 7:12 am
:: 352 рецепти от PassionFlower
:: 1554 снимки от PassionFlower
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Мнение от PassionFlower » чет мар 11, 2010 4:27 pm

Аз съм родена през зимата на 1991 година в град Стара Загора. Живея и уча тук. Стара Загора е много хубав град, с много липи и прави улици :) Има 14 парка, които през последните години са обновени и обстановката е по-хармонична. Най - големият парк - това е парк Аязмото. Преди да бъде превърнат в лесопарк от митрополит Методий Кусев на мястото на парка е имало само един голям, скалист баир. Сега е една от гордостите на нашия град. Пред входа на парка се издига меден барелеф на Старозагорския владика, направил много за съгражданите си, а до върха край малък храм, застроен на мястото на древно езическо светилище, е мраморната му гробница. Най-голямата в България по площ зоологическа градина е именно тук - в парк Аязмото.Паркът е наричан още "белите дробове на Стара Загора", тъй като въздухът е много чист, природата е неопетнена и след всяко ходене надали има човек, който да не се почувства пречистен.
Повече информация може да намерите <a href="http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1% ... B0">тук</a>
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
http://rusianamihailova.blogspot.com.es/

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет мар 11, 2010 5:21 pm

Стара Загора - един от любимите ми градове! От малка обичам да се разхождам из този град, една от причините е, че никога не можех да се загубя, поради правите улици :). Жалко, че тази година кестените бяха започнали да цъфтят поради топлото време и изведнъж... този сняг и студ ги смразиха :( .
А като цъфнат липите е толкова красиво и омайно :roll: .

Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » пет мар 12, 2010 2:44 pm

Да ви разкажа и за себеси.Роденна съм през един студен януарски ден на 1976година във Враца.Израсла съм в едно селце край живописния Искърски пролом Нарича се Зверино.В близост до община Мездра.За село Зверино се носят много легенди. Според една от тях то е кръстено на рицар, който по време на кръстоносните походи се залюбил с хубавица от тогавашната махала( не се знае какво име е имала преди това). Рицарят се казвал хер Зерн и след като се оженил за момата, отишъл да живее от другата страна на реката. Скоро край него вдигнали къщи и други колибари, а местното наречие твърде бързо преиначило чуждото име Зерн на Хер Звер. По други данни името Зверино дошло от местен хайдутин - Нено, който първи се осмелил да се пресели в местността с младата си и хубава жена. Земята там била плодородна, но народът се страхувал, защото освен вълци там вилнеели и кърджалии. Кръстили първият смелчак Звер Нено, а по-късно започнали да наричат цялото село Зверино.Село Зверино се намира в Северозападна България община Мездра, област Враца. Разположено е в живописния пролом на река Искър. Районът се характеризира с умерен климат. Обработваемата замя е силно ограничена, за сметка на което природаната красота е безгранична.
Тук съм израснала и сега създаваме свое собствено семейно огнище,където да идваме и да почиваме,през уйкендите.
Завършила съм УНСС.Софийска снаха съм.В момента работя като учителка.Тук природата е дива и красива няма и километър от Черепишкя манастир от едната страна,а от другата сме в близот до Манастира 7те престола.От баба ми знам,че човек не бива да забравя корените си и от къде е тръгнал.Съпруга ми е кореняк Софиянец и има сръбска жилка.За София няма какво да разкажа ами всеки знае но скоро ще намеря нещо любопитно и за столицата.Красив е моят роден край.
Зверино ти най-красивото село си на света.


Отговори