Фън шуй

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет мар 04, 2010 3:07 pm

zuzkoto написа:Бихте ли ми обяснили що е то положителна и отрицателна енергия. Доколкото съм запозната с физиката такива "живитни" НЕМА. Енергията е една. Ще повярвам само в обяснението на човек, специалист в областа на физиката.
neli1100, ето защо намесихме физиката в тази тема, zuzkoto не вярва, че съществува отицателна енергия, но изследванията в тази област доказват, че такава съществува.
А аз разбирам, че тук по-скоро е намесена метафизиката, а не физиката :)
И както поясних по-горе, положителна и отрицателна енергия са условни понятия в темата за фън шуй, с които се подразбират и можем да обобщим, за да звучи разбираемо и на български, всички обяснения за енергията в тази странна и интересна за мен философия (учение) наречена фън шуй (лично на мен всички философии и учения са ми интересни, обичам да се запознавам с тях, доколкото мога). Защото "чи", космическо дихание на дракона и мистериозни метафизични сили, на мен лично нищо не ми говори и си го превеждам като някакъв вид скрити позитивни и негативни енергии :).


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет мар 04, 2010 3:13 pm

mimsi написа:
sladki64e написа: След построяване на къщата се пускала вътре котка и където тя предпочита да лежи там не трябва да бъде спалнята и всекидневната (стаите, в които се прекарва по-голямата част от времето), защото има отрицателна енергия.
Ах ! Май ще трябва да се преместя да спя в кухнята-само там не спи нашата котка! :D
Ех, mimsi, но проблемът може да ти се разреши като си вземеш и куче - така енергиите ще се уравновесят :D .

Потребителски аватар
MUNA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 394
Регистриран на: нед ное 29, 2009 12:45 pm
:: 63 рецепти от MUNA

Мнение от MUNA » чет мар 04, 2010 4:54 pm

Момичета ето още любопитна информация http://bgfengshui.com/Пагода на Костенурката с парите
Костенурката символизира мъдрост и дълъг живот. Тази пагода изобразява kостенурка, стъпила на камбанка (планина) от монети. Смята се, че мъдрата костенурка носи устойчив, стабилен растеж, повишава доходите и жизнения стандарт на стопанина си. Може да окачите пагодата в Сектора на Богатството, Кариерата или Семейството.
Да ви призная наши приятели ни го подариха за деня на влюбените,и сега го имам.
Незнам прочете и споделете.

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » чет мар 04, 2010 6:10 pm

Аз също съм си сложила костинурка,слага се във най-северния ъгъл на дома,за здраве и дълголетие.


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет мар 04, 2010 6:54 pm

А дали жива костенурка в аквариум ще има същото въздействие?

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » чет мар 04, 2010 7:35 pm

Познавам хора,които са "болни" на тази тема,но всичко което правят е далеч от очакванията им.Дори една приятелка преди5-6години се раздели с любимия си мъж,че имал отрицателно биополе и не им съвпадали гледните точки :? по фън шуй.Скоро обаче служебно ходи за 3 месеца в Китай.Като се прибра изхвърли всички книжа,които беше събирала с години /а ходеше и на някакви семинари свързани с тази тема/.Тогава я погледнах учудено,а тя само каза-"Това е била най-голямата ми грешка в живота.Повече не искам и да чуя за фън шуй!Това са били просто писаници,които се набиват в съзнанието на хората!Край!"Не съм питала нищо,защото виждам действителността!Тя все още е сама,а мъжа,който остави има прекрасно семейство! Аз лично ВЯРВАМ единствено в БОГ!!!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » чет мар 04, 2010 8:30 pm

  • 1.Аз съм Господ,Бог твой;да нямаш други богове освен Мене.
  • 2.Не си прави кумир и никакво изображение на онова,що е горе на небето,що е долу на земята,що е във водата под земята,не им се кланяй и не им служи.
  • Първите две от десетте Божии заповеди.Нищо лично. :)
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет мар 04, 2010 10:21 pm

:clap: quick_v! :thumup:

lilavo
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 2
Регистриран на: пет мар 05, 2010 9:05 am

Мнение от lilavo » пет мар 05, 2010 9:34 am

Енергията Ци, Чи, прана, за която се говори във фън шуй не е положителна или отрицателна сама по себе си. Тя Е. Определяме я като положителна, ако е благоприятна за човека, т.е. тези определения са спрямо човека. Котките сами по себе си също не са с отрицателна енергия, а с енергия, "обратна" за човека. Те обичат да лежат на геопатогенни зони, които не са добре за човека. От тук са поверията. Затова котките може да легнат на болно място на човека и да облекчат болката, а на тях нищо да им няма.
Енергията Ци съществува около нас, ние живеем с нея. Ако тя е недостатъчно или с недостатъчно висока вибрация , ние се чувстваме уморени и вяли. Може да се "зареждаме" чрез правене на различни практики като ци гун, тай чи, Петимата тибетеца и т.н. А фън шуй се занимава с това да ни осигури повече благоприятна енергия в пространството.
Добрият истински дълбок фън шуй не започва с разполагане на мебели, жаби и костенурки :) Започва с избора на място за строеж (място, чисто от геопатология) и ориентация на дома като географски градуси. При различни географски градуси се получават различни "геомантски хороскопи" на дома - някои от тях са много по-добри от другите и осигуряват потенциал за финансов просперитет, добри взаимоотношения и т.н.
Разбира се, че всичко това е само част от нещата. Ако човек не е отработил негативните мисли като страх, гняв, осъждане, неприемане, обиди, прилепване към каквото и да било (семейство, религия, кумири ........) фън шуй едва ли ще му помогне много ......
Спирам, че взех да говоря като даскал :))))))

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » пет мар 05, 2010 3:55 pm

lilavo,много хубаво обясни как да разберем правилно смисъла на фън шуй ,даже ми беше много интересно и може когато имаш време да ни доразкажеш още,за да може да се разбере дълбокия смисъл.Благодаря за яснотата.
Именно чувства като любов,честност,вярност,отдаденост на семейството и т.н. е Бог и точно за това се говори във фън шуи-това е само едно ново съвременно име,което няма връзка с религията.
Бог е всичко онова,което е красиво и добро,само че всеки го разбира и нарича и ТЪРСИ по различен начин.
ПО СИЛНО ОТ ЛЮБОВТА НЯМА,А БОГ Е ЛЮБОВ
и ВЯРАТА е много силна,каквото и да правиш без вяра нищо не се постига.


Отговори