Къде живея?

За всички, които обичат да пътуват и посещават интересни места
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср мар 03, 2010 9:10 pm

Починахме малко в парка, а сега да продължим разходката.
Изображение
Това е читалището (в което се намира и библиотеката), където се провеждат културните мероприятия. По мое време имаше и кино, изнасяхме представления и рецитали, в момента се провеждат танцови мероприятия с децата.
Изображение
Паметникът на Мильо Минчев:
Изображение
Облаците в небето над Ветрен:
Изображение
Здравната служба:
Изображение
Пътят към Стара Загора:
Изображение
Изображение
Хайде да отидем на концерта на Слави, а защо не и на гости на някой Весел Готвач от Стара Загора :)
Изображение
Подарявам ви тези горски минзухари:
Изображение
Това цвете от нашата градинка:
Изображение
И моите усмивки и поздрави :) :dots:


Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » ср мар 03, 2010 9:29 pm

Йони, страхотен репортаж си направила, поздравления!!! :clap: :clap: :clap:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср мар 03, 2010 9:40 pm

Благодаря, Маги! За вас - винаги и всичко, което е по възможностите ми! :)

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср мар 03, 2010 9:51 pm

Йоана, ти си СУПЕР :thumup:
Само не мога да разбера как се разкъсваш между САЩ и България - може би миналата година си била на гости тук или в момента си тук.
Как преодоляваш големите различия между двете страни, приятелите, родителите и т.н..... :roll:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


dukato1
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 87
Регистриран на: ср яну 14, 2009 11:07 am

Мнение от dukato1 » чет мар 04, 2010 4:54 pm

Поздравления за тази идея!ето и моят град http://www.vbox7.com/play:1b28850b :thumup:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » чет мар 04, 2010 5:22 pm

Бони, трудно е, когато човек се "разкъсва", затова гледам да не го правя често. Но понякога се случва да съм в САЩ само тялом, а духом - да съм с някой близък от България. Но добре поне, че развитието на комуникациите е много напреднало и това ни помага доста.
Миналото лято дойдохме на гости в България за първи път със сина ми и се случи така, че все още сме тук, което е много добре за родителите ми, тъй като мен рядко ме виждат, а внука си виждат за първи път. И на мен ми харесва, че имаме възможността по-дълго време да бъдем заедно.
На въпроса ти как преодолявам големите различия между двете страни... ами, свиква се. Преживяваш "Culture shock" и се нагаждаш :). Както всяко нещо, така и културния шок си има своите негативни и позитивни страни, а също и комични страни - понякога изпадаш в доста смешни ситуации - я заради езика, я заради нещо необичайно за теб и в противовес с твоята култура. Сега не се сещам за комични ситуации, в които съм изпадала, но ще помисля и ще разкажа като се сетя.

Потребителски аватар
neli1100
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 226
Регистриран на: пон яну 25, 2010 8:07 pm
:: 181 рецепти от neli1100
:: 619 снимки от neli1100

Мнение от neli1100 » чет мар 04, 2010 6:34 pm

sladki64e,благодаря за хубавата разходка из Ветрен.Организирла си я много интересно и забавно. :)
Най-голамо впечатление ми направи чистотата.Много ми хареса.Въздейсва ми много успокояващо.Благодаря!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пет мар 05, 2010 4:58 pm

Радвам се, че "разходката" из моето родно село ви е харесала. Няма какво толкова да се види - Ветрен не е нито историческо, нито с някакви забележителности и туристически атракции селище, просто е едно обикновено село, но въпреки това аз си го харесвам :). Тук наистина мога да се отпусна и релаксирам, а най-хубавото за мен е, че планината е съвсем наблизо :). Тук каточели времето е спряло и винаги когато се завръщам се чувствам някак по детски - обичам да си припомням какво съм правила като малка, да се разхождам из малките улички, из планината...
Хайде, Весели готвачи, представете и вие вашите родни места, местата, където живеете в момента. Така, дори и да нямаме физическата възможност да ги посетим, поне ще можем да се насладим на една виртуална обиколка из България и света!

Потребителски аватар
gabi_2000
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 103
Регистриран на: ср юли 01, 2009 11:44 am
:: 4 рецепти от gabi_2000
:: 38 снимки от gabi_2000

Мнение от gabi_2000 » вт мар 09, 2010 12:34 pm

Здравейте момичета.Нека повече хора да се включат по тази тема! :clap:
Аз ще ви покажа снимки на нашият център.Това е гр.Средец находящ се в югоизточна България.
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
това е паметникът на Тодор Грудов -първият кръстник на града ни
Изображение

Потребителски аватар
Stedi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 56
Регистриран на: нед фев 07, 2010 8:43 pm
:: 29 рецепти от Stedi
:: 64 снимки от Stedi

Мнение от Stedi » вт мар 09, 2010 3:41 pm

Здравейте и от мен!
Реших и аз да се включа тази тема, която много ми допадна.
От 10 години живея в гр. София, но предпочитам да ви поканя на гости в моя роден град Силистра. Макар,че доста се е променил за тези години аз продължавам да се чувствам спокйно и уютно там като у дома си.
Силистра е малко градче, бивш областен център, разположено в североизточна България, на брега на река Дунав. Тихо, спокойно и красиво - така бих го описала. Вижте и вие:

това е част от центъра


Изображение

паметникът на Дочо Михайлов

Изображение

Художествената галерия

Изображение

площада

Изображение

а сега да се поразходим из Дунавската градина

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

това са разкопки от римска крепост от V-VI в.

Изображение

Изображение

Изображение

Залез над Дунава

Изображение

А сега да се качим до крепостта "Меджиди Табия". Не се плашете само стотина стъпала са ,но си заслужава гледката към града от горе
:)

Изображение


Изображение

Изображение

а това е входа за самата крепост

Изображение

малко фитнес

Изображение

Това са спортни съоръжения, останали от доброто старо време.
Сега ще ви обясня. Самата крепост е построена на хълм,който е облагороден като парк. За съжаление сега е малко позанемарен, но преди години по време на социализма имаше пътека,наречена "Пътека на здравето". На известно разстояние по пътеката имаше площадки с различни спортни уреди за упражнения- успоредки,шведски стени и др. Даже имаше и схеми за упражненията, които могат да се правят. Като ученици редовно ни водеха там да си провеждаме спортните полудни.
Беше много забавно.

И накрая резервата Сребърна, за който предполагам всеки е чувал



Изображение

Ето това беше разходката из моя любим град Силистра. Надявам се да ви е харасала и дано не съм ви досадила.[/img]


Отговори