Мама или "кариеристка"

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Отговори

За кариерата или отглеждането на бебето от майката?

за кариерата
1
8%
за отглеждане на бебето от майката
11
92%
 
Общо гласове: 12

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мама или "кариеристка"

Мнение от sladki64e » пет фев 19, 2010 2:54 pm

В някои държави отпускът по майчинство е много кратък. В САЩ например е 3 месеца (неплатен отпуск за жената, станала майка). Ако сте майка в тази страна и трябва да се върнете след 3 месеца на работа и да оставите детето си някой друг да го гледа (най-често детегледачка) какво бихте избрали - да си запазите работата и да се завърнете на работното място след този кратък отпуск по майчинство или да си отгледате детето до по-голяма възраст (например до 1 или 2 години)?


Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » пет фев 19, 2010 8:30 pm

Ако мога да избирам,ще си гледам детето!За мен няма нищо по-осмислящо живота от родителската грижа.Дори на най-високия пост в най-любимата професия не бих се чувствала така удовлетворена,ако не мога да бъда всеотдайна майка.Разбира се,давам си сметка,че това е по-скоро моя лична потребност,а не всемирно правило...

Всъщност,децата ми са на 5 и 9 години,а аз все още съм в къщи...И от дългогодишен опит мога да кажа:работила съм много неща,но по-изчерпваща и изморителна професия от майчинстването няма...
Но пък е толкова сладка...

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пон мар 01, 2010 5:21 pm

Благодаря на всички, подкрепящи мамите. Сега се чувствам още по-добра мама :love: . Имах избор и го направих - отдадох се изцяло на крехкото човече, през времето, когато то има най-голяма нужда от своята майка (тя е неговия свят ) и когато то открива всеки ден по малко заобикалящия го свят. Смятам и чувствам, че това е най-правилното решение (за мен, разбира се). Има жени, които смятат, че оставането за 2-3 години вкъщи ще провали за винаги бъдещата им кариера. А техните аргументи са: учили са много и усърдно, за да могат да работят високвалифицирана, високоплатена работа. Не за да гледат деца… За това си има хора...
Аз също пробвах да работя след като родих (дори работех от вкъщи), имах детегледачка, за която ми плащаха от фирмата, в която работех (беше ми дори позната), но въпреки всичко за мен беше по-важно да съм до детето си през цялото време, да го гушкам и прегръщам аз, а не някой друг, да го успокоявам аз, когато плачеше, да му давам цялата си любов във всяка една секунда. За мен, това беше по-важно, а вярвам, че и бебето се чувства по-добре, когато до себе си усеща човекът, с който е било и все още е свързано и зависимо, както физически, така и емоционално.

vilito
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 94
Регистриран на: ср юли 08, 2009 2:08 pm
:: 1 рецепти от vilito
:: 10 снимки от vilito

Мнение от vilito » съб мар 06, 2010 3:49 pm

аз съм ЗА отглеждането на децата!
Изображение


Отговори