Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '09

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет дек 04, 2009 7:08 am

Добро утро Весели готвачи,

Хубав, усмихнат и ползотворен ден на всички!

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


lu4a
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 387
Регистриран на: ср сеп 30, 2009 2:22 pm
:: 21 рецепти от lu4a
:: 474 снимки от lu4a
Местоположение: пещера

Мнение от lu4a » пет дек 04, 2009 7:25 am

Днес е св. Варвара и се прави питка с мед , за да се предпазят децата от болести и най-вече от шарка. Моите и двамата изкараха шарка тази година, но пак ще направя питка, защото шарки много. Весел ден на всички! :emotshapka:
Започнахме и коледната украса - тове е мандарина с карамфил и канела за аромат вкъщи.
Изображение

monito
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 115
Регистриран на: вт ное 10, 2009 11:24 am
:: 1 снимки от monito

Мнение от monito » пет дек 04, 2009 6:16 pm

Маги мерси за пожеланията днес съм много по добре.Мъжа ми почива днеска и ми помогна с украсата на цялата къща и елхата,после взехме детето от градина и беше много очарован и сега стои в хола пред елхата и се радва.Пожелавам на всички весели готвачи и техните близки весело посрещане на предстоящите празници.Ние ще празнуваме още утре именния ден на моя мъж(Слави),а в неделя сме на гости на брат ми той е Николай.

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » пет дек 04, 2009 9:35 pm

Маги,благодаря и на теб!Днес са на омлет със сирене,да ги видя какво ще кажат!Ама...баща им донесе кебапчета :agr: .В крайна сметка ми се струва,че той ще загази! :wink: Между другото,направих портокала с канелата и карамфила,съжалявам,че не мога да кача снимки,стана много симпатичен.Оказа се обаче,че мъжът ми не обичал карамфил :shock: .Предложих му да ходи със щипка на носа. :D


Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » пет дек 04, 2009 10:43 pm

Иве напълно те разбирам :D в нас е същата трагедия :wink: Толкова се суетиш около едно ядене(и още повече като знаеш за какви кралски особи го приготвяш)и накрая да те питат:"Това ли ще ям?""Има ли друго?" :x направо ми идва да им сипя чиниите на главите :D
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » пет дек 04, 2009 11:04 pm

Веси,факта,че не съм сама в отбора на неоценените,ме успокоява :D !Трябва да им измислим някакво отмъщение на разбойниците наши!Като например седмица на нашите любими ястия!Интересно,какво биха казали,ако карат седем дни на доматена супа,чушки с млечен сос и други ужасяващи манджи :agr: :rotlf: .

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » съб дек 05, 2009 8:37 am

Добро утро веселячета!Хайде на кафеИзображение

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » съб дек 05, 2009 12:08 pm

Добро утро :yawn: !По-точно добър ден :oops: !Успях да се изтъркалям от леглото,за да опържа палачинки,изядохме половината,и сега вече съм мнооого изморена и се връщам при възглавницата :wink: .В хладилника има това-онова за доизяждане,така че мисля да се организирам чак за вечеря!Дотогава-разпускане!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед дек 06, 2009 8:07 am

Здравейте, честит празник на всички, :baloons: а на именниците им пожелавам; Име се нои със здраве и чест да го имате и занапред!!! Весел ден!!! :celebrate: :celebrate: :celebrate: :celebrate: :celebrate:

korneliq
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 101
Регистриран на: нед дек 16, 2007 2:25 pm
:: 744 рецепти от korneliq
:: 388 снимки от korneliq

Мнение от korneliq » нед дек 06, 2009 10:10 am

Един от най-тачените празници в българския народен календар. Според народното поверие св. Никола е един от шестимата братя светци, на когото при разделянето на света се паднала водата.
Една легенда разказва, че веднъж когато светецът плувал с лодката, излезлите силни вълни пробили дъното й, той бръкнал с ръка във водата, хванал един шаран и запушил с него пукнатината. Така спасил от удавяне своите спътници. Оттогава останал и обичаят да се жертва шаран в чест на светеца, чийто празник наричаме още „Рибни свети Никола”.
Много важно място в празника заема трапезата в чест на св. Никола. На нея задължително трябва да има прясна риба главно шаран, опичат се също и обредни хлябове.

Информацията е предоставена от Мария Проданова, авторка на книгата Български празници и традиции

След празника, всеки слага по една люспа от шарана в портомонето си...тя ще умножи многократно паричките там.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ :flow1: :flow2: :flow1:

:baloons: :serve: :cake: :celebrate:


Заключена