Животинска сметана?

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Отговори
milleniumf
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 9
Регистриран на: ср сеп 02, 2009 11:29 pm
:: 5 рецепти от milleniumf

Животинска сметана?

Мнение от milleniumf » пон ное 02, 2009 2:03 pm

Здравейте милички!Имам един въпрос!Кажете ми какво означава животинска сметана.Искам да си направя торта "Бялата неделя"обаче за крема ми трабва такава сметана и тъй като съм в Гърция незнам дали ще намеря. :( Благодаря ви предварително!


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон ное 02, 2009 3:06 pm

Здравей!


Сметаната Е животински продукт. Прави се от мляко, което както всички знаем, се дои от животни - крави, овце, кози. Сметаната, която е достъпна на пазара, е от краве мляко. Повече на тази тема - тук: http://www.receptite.com/forum/viewtopic.php?t=551

От сравнително кратко време се е появил растителен продукт, който бива също наричан сметана, но всъщност е на соева остнова. Това е така наречената Растителна сметана.

Може би в рецептата, която си прочела и искаш да направиш, е наблегнато на животинска, за да се подчертае, че не става или не би трябвало да се прави с растителна сметана (която всъщност не е никаква сметана, а соево мляко с растителни мазнини, например марките Alpro или Viana).


Купи си нормална сметана и действай - това е, което ти е нужно :)

И ако е хубав резултатът - качи рецептата и ние да я знаем :thumup:


Поздрави!

Ралица
www.facebook.com/artandhobby

milleniumf
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 9
Регистриран на: ср сеп 02, 2009 11:29 pm
:: 5 рецепти от milleniumf

Мнение от milleniumf » вт ное 03, 2009 9:24 am

Благодаря Рали за изчерпателният отговор.Ще потърся из маркетите пак и дано да намеря че до сега съм намирала само животинска. :/

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт ное 03, 2009 1:31 pm

Хмммм :/ , нещо не се връзва - първо казваш, че не знаеш, дали ще намериш животинска (т.е. нормална, истинска), а после казваш, че само такава си намирала до сега....


В крайна сметка какво ти трябва - истинска, нормална сметана или растителна сметана?

Няма значение - кажи какво се е получило като резултат :)


Поздрави!
www.facebook.com/artandhobby


milleniumf
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 9
Регистриран на: ср сеп 02, 2009 11:29 pm
:: 5 рецепти от milleniumf

Мнение от milleniumf » ср ное 04, 2009 1:54 pm

:cry: естественно че съм се объркала исках да кажа че съм виждала само растителна сметана тук.А дали това е заквасена сметана или е течна?Ще покажа резултата разбира се само че като намеря животинска сметана! :lol:


Отговори