Нов външен вид на Веселият Готвач

Съобщения за нови екстри и промени по "Веселият Готвач"
Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » чет юни 03, 2010 9:55 pm

Харесват ми промените, но ми липсват коментарите в мои и любими рецепти. Така нямам поглед към коментарите в рецептите и не мога да отговоря ако има въпрос към някоя рецепта. Това е на прима виста, ако има нещо за което не се сещам в момента ще пиша пак. Благодаря Ви!
НАПРАВИ ДОБРО И ЩЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !


Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » пет юни 04, 2010 7:10 am

reni55 написа:Харесват ми промените, но ми липсват коментарите в мои и любими рецепти. Така нямам поглед към коментарите в рецептите и не мога да отговоря ако има въпрос към някоя рецепта. Това е на прима виста, ако има нещо за което не се сещам в момента ще пиша пак. Благодаря Ви!
Рени, погледни най-горе (дясно) - има няколко бутончета, които замесиха текстовите връзки от преди. Между тях са "Системни съобщения", "Лични съобщения", "Конкурси" и "Коментари". Ако нямаш непрочетени коментари, то бутончето ще изглежда така: Изображение, а ако има нови - Изображение - и в двата случая можеш да цъкнеш на него за да видиш познатата страница с коментари към рецепти, които следиш.

Ако не съм разбрал въпроса ти или не съм отговорил - моля пиши пак :)
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » пет юни 04, 2010 7:52 pm

Промените общо взето са положителни, но ще пиша само за това, което не ми харесва:
Подравняването на редовете: Не е удачно. По-добре е като старото – подравняване вляво. По новият начин някак се размива пред погледа. Става въпрос за:
Най-новите рецепти
Последни коментари
Анкети
Най-новите рецепти
Последни коментари
Най-популярни
Топ 30 за вчера
Най-любимите
20 случайни рецепти

Докато за „Рецепти по категория” , „Рецепти по повод” и „Рецепти по тип”, предложеното подравняване е много добре и много по-прегледно от преди.
Това е от пръв поглед. На мен също ми беше интересно как ще разбера когато имам коментари, системни, лични съобщения. Сега вече ми е ясно - оцветява се в червен цвят. Специално тук всичко ми харесва - семпло и прибрано.
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » съб юни 05, 2010 12:41 am

Павел, благодаря много за пояснението! Аз мислех, че са всички коментари.....
Ина май е права, че лявото равнение е по-пригледно...., аз също не мога да свикна.....
НАПРАВИ ДОБРО И ЩЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !


Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » съб юни 05, 2010 9:50 am

Промените са основно в 2 части - в заглавната част на сайта и ограничаване ширината на целият сайт.

Промените в заглавната се наложиха, защото това, което беше досега не ни даваше много възможности за промени - или по-точно да добавяме нови елементи. С новият вид на тази част залагаме на по-семпъл изглед и вече сложихме и връзка към конкурсите там - когато има нови, в които не сте гласували и този бутон ще става червен.

Промяната с ширината на сайта може да е забележима за някои, а за други да не е. Преди сайта можеше да се разпъва за да заема цялото свободно пространство на монитора, което беше най-добрият вариант преди години. Сега обаче, навлизат все повече и повече монитори с много по висока разделителна (по-големи) и такива с широки екрани - това значи, че за такива сайта става много разлят и труден за навигация. За момента стандартната разделителна е 1024х768 (или малко по-голяма) и ако имате такъв монитор тази новост няма да я забележите.

Рени и Ина - не съм сигурна за какво подравняване става дума? По тази част не би трябвало да има промени. Слагам две картинки - предишния изглед на сайта и сегашния в "НОВИ", ако може да ми кажете къде са промените ще съм благодарна и ако трябва да го оправим :)

Изглед до преди 2 дни:
Изображение

Изглед сега:
Изображение

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » съб юни 05, 2010 4:48 pm

Неви, при мен новите коментари и рецепти излизат подравнени вдясно, т.е. в края на изречението. Началото на всички редове е различно, т.е. не е подравнено вляво.
Заглавията на рецептите също са така - едни започват в началото, а други - по-навътре.
Надявам се, че ме разбираш за какво пиша.
НАПРАВИ ДОБРО И ЩЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » съб юни 05, 2010 5:49 pm

А! Намерихме го, това ляво подравняване не е нарочно. Оправено е в каталози, нови, популярни и случайни рецепти, в анкети и нови коментари към рецепти (които следите) също ще го оправим скоро. :)

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » съб юни 05, 2010 9:58 pm

Неви, благодаря за бързата реакция - така сега е идеално!
НАПРАВИ ДОБРО И ЩЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » нед юни 06, 2010 12:18 pm

Сега вече е по-добре! Обяснението на Рени е точно. Предлагам още нещо за обсъждане: Поредните номера на рецептите в "Най-новите рецепти", "Най-популярните", "Топ 30 за вчера" и "Най-любимите" да са срещу първия ред, а не в средата, между двата реда, при по-дългите имена на рецептите.
Предлагам да е така /примерно в "Топ 30 за вчера"/:
12. Подлучени печени тиквички
13. Задушени пресни картофки със
зеленчуци

14. Торта Бяла Неделя
15. Ястие с тиквички, картофи и гъби
на фурна

16. Пълнени чушки с кайма и ориз
/При прегледа на това, което съм написала, виждам че нещо не ми излиза в предложението - "зеленчуци" да е под "Задушени ..."; "на фурна" да е под "Ястие..."/
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » вт юни 08, 2010 10:08 am

Менюто и новата заглавна част са включени и в Галерията на сайта. Другото ново е, че в самото меню вече можете да намерите директни връзки към най-горещите теми във форума, популярните части от форума, а също така и най-новите статии от Кулинарен Навигатор.
Aut viam inveniam aut faciam


Отговори