Как тече денят на Веселите готвачи? - Октомври '09

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » пон окт 26, 2009 10:43 am

здраейте и от мен,тъй като съм на работа ,петък и събота нямам време да вляза в сайта и изобщо да пусна нета. :( В събота имахме гости та до 3 часа през нощта,много смях и си прекарахме супер.неделята беше за почивка и привечер излязохме баща и син :P да игарят пинг понг,с приятели,после отидохме в един бар,за по 1 биричка и в къщи по леглата.Сега отивма на фитнес и като се върна започвам великото чистене/след 3 дена,можете да си прдставите сллед 7 възрастни и 4 деца в нас ,какво е било :roll: :roll:/Весел ден и лека и топла седмица от мен
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"


korneliq
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 101
Регистриран на: нед дек 16, 2007 2:25 pm
:: 744 рецепти от korneliq
:: 388 снимки от korneliq

Мнение от korneliq » пон окт 26, 2009 1:44 pm

Български празник: Димитровден - 26 октомври


Народната пословица гласи: „Свети Димитър носи зимата, а Свети Георги лятото". Според една легенда двамата светци се представят като братя близнаци. Свети Димитър е първородният. Той язди черен кон и е господар на зимата. От неговата бяла брада се изсипват първите снежинки. Някъде наричат празника Разпуст, защото на този ден освобождават ратаите и слугите и се договарят за следващата година. Българската православна църква тържествено празнува на този ден смъртта на свети великомъченик Димитър Солунски.

Димитровден е централният годишен зимен ориентир. В съботния ден преди празника е известната и спазвана Димитровска задушница. На Димитровден се правят много селски сборове, вият се хора по мегданите, правят се много годежи. На този ден на масата се слага ястие с петел, ястие с овнешко месо, ябълкова пита.

Информацията е предоставена от Мария Проданова, авторка на книгата Български празници и традиции

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ !!!
ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ !!!

:flow1: :flow2: :flow1:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон окт 26, 2009 9:24 pm

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ!
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ СТРОИТЕЛИ, АРХИТЕКТИ, ПРОЕКТАНТИ И ВСИЧКИ СВЪРЗАНИ СЪС СТРОИТЕЛНИЯ ПРОЦЕС!


Днес по стар български обичай "завършва" строителната година. Всички гурбетчии, които са ходили по чужди краища се завръщат в родните си места и е време за седенки, сгледи,годежи и сватби. Така е до Гергьовден. Тогава пак поемат по гурбет. Това е било в далечното минало, днес ... :roll: вече не е така :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » вт окт 27, 2009 9:12 am

Добро утро! Хайде на кефенцето веселушки:

Изображение

При нас е мрачно, иначе не е студено. Малкият е на градина, каката - на училище, а таткото работи.
За мен остава да се разходя и да похарча някой лев :D:


Потребителски аватар
tsura_78
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 616
Регистриран на: пет окт 24, 2008 10:59 pm
:: 50 рецепти от tsura_78
:: 77 снимки от tsura_78
Местоположение: MADRID и Плевен

Мнение от tsura_78 » вт окт 27, 2009 11:06 am

ЗДравейте и от мен.Маги мерси за кафенцето,тъкмо го пия :)Тик е слънчево и топло и слава богу,защото аз не обичам студено време.Сега си доидзпивам кафето и отивам на фитнес,после мисля и аз да изляза и д апохарча някои лев,само че този път за мен/не за в къщи или за някои друг а за мен. :P Дано само да си харесам нещо че като се знам какъв съм каприз,понякога не ми се излиза.друго няма лек ден от мен
Изображение

"Осъзнай, че ти си отговорен за собственото си щастие, затова прави неща, които те правят щастлив!"

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт окт 27, 2009 4:37 pm

Привет, момичета и мочета :D
Ураааааааааааа :clap: вече съм в отпуск :yee: Бях започнала да "изгнивам" в службата. Сега по-често ще мога и аз да се включам, че много ми липсвахте да знаете. Видях много нови приятели в сайта и се радвам, че се множим.

Потребителски аватар
mimsi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 427
Регистриран на: пет дек 05, 2008 9:55 am
:: 26 рецепти от mimsi
:: 164 снимки от mimsi

Мнение от mimsi » чет окт 29, 2009 9:25 pm

Как минава отпуската Sirena ? Хубаво е,нали?

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет окт 30, 2009 7:14 am

Добро утро :)

Пожелавам Ви ден изпълнен с хубави чувства и настроение въпреки мрачното време и дъжда навън :)
Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
gabi_2000
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 103
Регистриран на: ср юли 01, 2009 11:44 am
:: 4 рецепти от gabi_2000
:: 38 снимки от gabi_2000

Мнение от gabi_2000 » пет окт 30, 2009 12:20 pm

Изображение
Добър ден момичета.При нас вали и е мрачно и аз все повече си мисля за лятото.Но ней се,трябва да чакам сяла година. :x

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет окт 30, 2009 1:19 pm

Здравейте и от мен! :)


Изпращам ви слънчево есенно настроение - при нас е като от рисунка от приказките! Златна, топла есен!

Изображение


Подготовката за Хелоуийн е приключена, днес ще изляза със сина ми една прияелка - ще ходим на кафе и да търсим костюм на нейното дете. И да накупим сладкории - като звънят утре децата по вратите, да има какво да им сложим в торбичките :D

Защото ако не дадем сладко на духовете и вещиците- ще ни се върне горчиво :wink:

Приятен ден на всички - от жегите в Австралия до снеговете в Канада - всичко си има чар :)


Много и сърдечни поздрави!
www.facebook.com/artandhobby


Заключена