Билки за болки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Отговори
Vida
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 324
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:05 pm
:: 67 рецепти от Vida
:: 66 снимки от Vida

Билки за болки

Мнение от Vida » пон юни 15, 2009 2:35 pm

Мисля че ще е полезно да си споделяме билкови рецепти,които са ни помогнали на нас и могат да помогнат и на други хора.
Аз страдам от бъбреци и за това ви предлагам 2рецепти,които съм изпробвала и имат ефект;
При камани в бъбреците:
Една супена лъжица мечо грозде престоява за 1нощ в 1/2л студена вода.На сутринта се прецежда и от течноста се пие по 50мл 3пъти на ден,преди храна.Взема се 1-2седмици.
При болни бъбреци в 1 и 1/2л вода се варят за 20минути 1голяма китка магданоз ,1средно голяма глава целин,нарязана на ситно,6моркова нарязани и те на ситно и 50гр семе от копър.Сместа се прецежда.След като изтине,се пие 3пъти на ден по 100мл преди ядене.
Ако желаете и вие можете да споделяте билкови рецепти.


Потребителски аватар
kqmrosen
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 133
Регистриран на: съб ное 15, 2008 5:22 pm
:: 73 рецепти от kqmrosen
:: 54 снимки от kqmrosen
Местоположение: Карнобат
Контакти:

Мнение от kqmrosen » пон юни 15, 2009 11:52 pm

:D Здрасти,Вида!Много е готина тази тема.Моят съпруг често боледуваше от бъбреци и правеше доста бъбречни кризи и за това реших и аз да ти кажа той от какво се оправи, и да чукна на дърво повече не е получавал криза(наболявало го е,но малко).Веднъж,когато я получи отново отиде при личния си лекар,но него го нямаше.Казаха ни къде да го намерим.Къде мислите,че беше в кръчмата?Отидохме при него и той каза на мъжа ми да седне до него,нашия малко се дърпаше,но въпреки това седна.Поръча му 1 коняк и 2 бири.Каза му да изпие коняка на 2-3 глътки,да изчака 10 минути и да изпие бирите една след друга.Каза му,че след половин един час нищо няма да го боли.Мина 1 час и наистина като по чудо съпруга ми все едно не го е боляло нищо.След няколко месеца сестра ми така получи криза и нея така я излекувахме. ДАНО ДА СЪМ ТИ ПОМОГНАЛА!!!
Изображение

Vida
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 324
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:05 pm
:: 67 рецепти от Vida
:: 66 снимки от Vida

Мнение от Vida » вт юни 16, 2009 8:50 am

Благодаря Краси,и аз съм изпробвала качествата на бирата но за тази ''рецепта не съм чула и ако се наложи ще я пробвам!
Ако знаете и други рецепти,не само за бъбреци,споделяйте,аз като имам време ще напиша оше. :clap: :clap:

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » вт юни 16, 2009 5:32 pm

Мога да споделя с вас как си лекувам циреите.
Сварява се 1с.л. ориз много добре,намачква се на пюре.
Една чиста марличка се намазва с омекнал сапун, отгоре се слага пласт от ориза и се слага в/у циреят.Залепва се с лейкопласт и така престоява цяла нощ.Ако на сутринта не се е пробил, процедурата се повтаря.
За начален стадий на хрема се слага щипка захар в/у загрят котлон и дълбоко се вдишва през носа от дима.Пресича веднага.
За сега това се сещам....
Ще погледна за друго в тефтера си.


Потребителски аватар
Galya68
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 132
Регистриран на: вт май 05, 2009 8:05 pm
:: 30 рецепти от Galya68
:: 45 снимки от Galya68

Мнение от Galya68 » пет юни 19, 2009 11:26 pm

Момичета,много е добра идеята за тази тема във форума.Ще ви помоля за някоя изпитана рецепта за цистит.При мен е хроничен и винаги ми изписват антибиотик.Иска ми се да пробвам нещо "природно" и съм чела в някои книги,но е друго,когато рецептата е изпробвана.Ще се радвам,ако някой сподели нещо ефикасно.Поздрави на всички!
Радвай се на живота.По-късно е,отколкото си мислиш!

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » пон сеп 07, 2009 1:00 pm

БАХАР-Спомага за храносмилането,помага при колики и газове(отварата).
Използва се за дезинфекция на устната кухина,при ревматологични заболявания.
БОСИЛЕК-Има прочистващо и дезинфекционно въздействие на стомаха и спомага за храносмилането.Облекчава при главоболие и отпадналост.Лекува венците и възпаленията в устата.Използва се при ароматерапия.
ВАНИЛИЯ-Ароматът на ванилията влияе позитивно на психиката.Затова в козметиката се добавя към парфюми и кремове.
ГОРЧИЦА-В умерени количества семената от горчица способстват кръвоснабдяването на храносмилателния тракт,подобряват храносмилането и обмяната на веществата.Смлияната горчица се съхранява в пакетчета и облекчава болката при ревматологични заболявания,артрити и измръзване.
ДАФИНИВ ЛИСТ-В медицината се използва за направа на чай,който има антитоксично и антиепилептично действие.Тази подправка улеснява храносмилането и засилва апетита.
Свежите листа съдържат етерично масло,което може да въздейства като наркотик.Отварата от дафинов лист се използва при ревматизъм.
ДЖИНДЖИФИЛ-Подобрява храносмилането,препоръчва се при неразположение,кинетоза(прилошаване при пътуване),бременост.Понижава холестерола и подобрява кръвообращението.Отварата от джинджифил има очистващо действие.
Използва се при хрема или болки в гърлото.
ЕСТРАГОН-Засилва апетита,повишава секрецията на стомаха,ускорява отделянето и има диуретичен ефект.Листата съдържат йод,минерални вещества и витамини А и С.
Индийско орехче-Подобрява храносмилането,отслабената нервна система,помага при ревматизъм.
В малки количества повишава апетита,но в по- големи има халюциогенен ефект.
КАНЕЛА-В традиционната китайиска медицина се използва за загряване на организма-така наречената"топла подправка".Има антисептичен ефект.Препоръчва се при неразположение,газове и диария.
КАРДАМОН-Способства за храносмилането и въздейства при газове.Помага при импотентност.Стимулира кръвообращението и се използва при главоболие.При сдъвкване на семената освежава дъха.
КАРАМФИЛ-Спомага за храносмилането.Маслото му има антисептично действие,заради което се използва в стоматологията
за дезинфекция на устната кухина и е съставка в пастата за зъби.Чаят
потиска неразположението.При външна употреба облекчава ревматологичните и нервологичните болки.
КУРКУМА-Помага при бъбречни и стомашни заболявания.Хомеопатичен продукт,който има антибактериално и
антивирусно действие.
МЕНТА
-Като лековита билка се използва за подобряване на храносмилането,болести на жлъчката и бъбреците и при проблеми с дишането.Листата,накиснати в олио,помагат при болки в мускулите и ревматологични заболявания.
ЧЕРЕН И БЯЛ ПИПЕР-Дори в малки количества дразни стомаха,но стимулира сърдечната дейност.Има диуретично въздействие.Препоръчва се при запек,неразположение,повръщане и артрит.Притежава и антибактериален ефект.
ЧЕРВЕН ПИПЕР-Има благотворно влияние при сърдечни болести и въздейства съдоразширяващо.Съдържа витамин С.
РИГАН-Има дезинфекционно и противовъзпалително
действие,улеснява отхрачването и увеличава секрецията на стомаха.
Отварата от листата облекчава зъбобола.
РОЗМАРИН-Употребен в малки количества,подпомага
храносмилането и стимулира функцията на бъбреците.Въздейства положително върху кръвообращението и сърдечната дейност.Помага
при ставни и ревматологични заболявания.Отварата от розмарин си използва за гаргара или като дезинфекционна вода за устната кухина.
СУСАМ-Облекчава признаците при менопауза и подсилва имунната система на организма.Използва се при урологични и генокологични инфекции.Сусаменото олио въздейства положително на кръвоносните съдове,подходящо е за лечение на хемороиди.
ЧУБРИЦА-Действа при диария и газове,също така се използва и като дезинфекцонно средство.Помага при възпаления.Накисната във вино чубрицата се пие като отвара,която се взема при отслабване на организма.
ШАФРАН-Помага за доброто храносмилане,понижава температурата и успокоява спазмите.По-рано се е използвал за афродизиак.Спиртният екстрат се използва като успокоително средство.

Потребителски аватар
Galya68
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 132
Регистриран на: вт май 05, 2009 8:05 pm
:: 30 рецепти от Galya68
:: 45 снимки от Galya68

Мнение от Galya68 » ср сеп 16, 2009 10:36 pm

Весели готвачи,знаете ли някой изпитан лек против витилиго-бели петна,които се появяват по кожата в следствие на нарушена пигментация?Ще се радвам,ако някой сподели опит в борбата с този неприятен проблем. :!:
Радвай се на живота.По-късно е,отколкото си мислиш!

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » ср сеп 16, 2009 11:18 pm

Преди десетина години една докторка си води детето до Америка,
да го лекуват там...., но нищо не се получи... Сега може би има нещо ново!
НАПРАВИ ДОБРО И ЩЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !

Потребителски аватар
sever
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: пон ное 12, 2007 7:53 am
:: 49 рецепти от sever
:: 19 снимки от sever

Мнение от sever » нед сеп 27, 2009 7:54 am

Galya68 написа:Весели готвачи,знаете ли някой изпитан лек против витилиго-бели петна,които се появяват по кожата в следствие на нарушена пигментация?Ще се радвам,ако някой сподели опит в борбата с този неприятен проблем. :!:
Ми една приятелка ползва Restore. :(

Потребителски аватар
Galya68
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 132
Регистриран на: вт май 05, 2009 8:05 pm
:: 30 рецепти от Galya68
:: 45 снимки от Galya68

Мнение от Galya68 » нед сеп 27, 2009 1:53 pm

Таня,а какво е Restore?Можеш ли да ми дадеш повече информация:как се употребява,ефикасно ли е...Ще съм ти много благодарна! :flow1:
Радвай се на живота.По-късно е,отколкото си мислиш!


Отговори