Свински грип

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
eledra
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 217
Регистриран на: вт мар 31, 2009 10:22 pm
:: 343 рецепти от eledra
:: 760 снимки от eledra

Свински грип

Мнение от eledra » вт апр 28, 2009 9:57 am

Здравейте,момичета.Какво мислите за епидемията със свински грип?Аз лично имам страхове от такива епидемии.Четох в сайта на МЗ за мерките,но пак имам упасения.Има ли сред вас лекари?Нека ни посъветват нещо!


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт апр 28, 2009 11:31 am

Свинете, както и хората, боледуват от грип. Когато в организма на едно животно попаднат вируси на свинският, човешкият и птичият грип, те могат да обменят гени по между си и да мутират. Това е, което се е случило. Една комбинация, която досега не е наблюдавана от учените.Ние сме много, много загрижени. Имаме работа с вирус, който се предва от човек на човек, от животно на човек, от човек на животно и между животните. Говорителят на Световната Здравна Организация пред Франкфуртер Алгемайне Цайтунг


Трябва да наблюдаваме зорко развитието на ситуацията и да реагираме. Но изпадането в паника е винаги погрешна реакция. Основните правила на хигиената са достатъчни за момента. Консумацията на свинско месо след топлинна обработка (73°C) не представлява опасност. Томас Метенлайтер, Президент на института по ветеринарна хигиена Фридрих Льофлер


Вирологът Михаел Пфлайдерер от Паул Ерлих - Институт пред Баварския рундфунк:
Предполагаме, че вирусът скоро ще достигне централна Европа. Но макар, че става въпрос за една заплаха за здравето от световен мащаб, не трябва да бъдем черногледи.


Русия, Китай и Тайван плануват да поставят под карантина всеки, завръщащ се от пътувания в чужбина и имащ някакви болестни симптоми.

Цифрата на жертвите на вируса в Мексико надвърли 140. Освен това вчера градът беше разтърсен от земетресение, 6-та степен по скалата на Рихтер. В момента още нямаме информация за щетите, но произхождаме от влошаване на епидемията в случай на сериозна разруха на инфраструктурата и водоснабдяването. ..... В Испания има един потвърден случай, в Шотландия два. Трима пациенти от Германия, за които имаше съмнения, са всъщност болни от хуманна инфлуенца. Същото се отнася за случаите във Франция. В Швеция в момента има 5-има пациенти, за които съществува съмнение за зараза след пътуаване до Мексико, в момента се провеждат тестове. Други още не изяснени случаи има в Израел, Бразилия и Нова Зеландия. ..... Ние препоръчваме на всеки, завръщащ се от пътувания в засегнатия регион, да се обърне незабавно към лекар. Европейската министърка на здравеопазването Андрула Василиу.

Основни правила за защита от грип:

Инфекцията се предава по капков път - близък контак и кихане, кашлица, които са и едни от основните симптоми.

Избягване на тълпи и места с голям наплив на хора (кафета, кина, поликлиники, масови транспортни средства).
Отбягване на тесен контакт и ръкостискане.
Често и основно миене на ръцете, лицето.
След контакт със заболял - не се пипайте по лицето.
Силна имунна система е и в този случай предимство.

Имунизация - не съществува. Макар че вирусът е изолиран и предаден на фармаконцерните, най-скоро след няколко месеца може да се очаква ваксинен серум.

Световната здравна организация и Американските служби за борба с епидемии посочват два медикамента, които до сега показват добри резултати:

Tamiflu с действащо вещество Oseltamivir

Relenza с действащо вещество Zanamivir

И двата медикамента ограничават разпространяването на вируса, облекчават симптомите и ускоряват оздравяването. Те НЕ убиват вируса и НЕ предпазват от зараза.
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт апр 28, 2009 11:32 am

Макар, че мястото на темата не е тук. :/
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
vg
Администратор
Администратор
Мнения: 553
Регистриран на: съб авг 04, 2007 11:07 am
:: 3362 рецепти от vg
:: 218 снимки от vg

Мнение от vg » вт апр 28, 2009 12:15 pm

И аз мисля, че тук е по-подходящо.
Екипът на "Веселият Готвач"


Потребителски аватар
Kurtni
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 46
Регистриран на: пон яну 12, 2009 9:38 pm

Мнение от Kurtni » вт апр 28, 2009 4:12 pm

Офф и аз взех много да се притеснявам по тази тема.
Вече има 2 случая в Испания които разбира се са първите в Европа. Освен тях има други 30 които не са установени дали наистина са свински грип.
И като знам как лесно се разнасят и какви са симптомите.. днес на работа всички кашлят и кихат и взех вече да си мисля глупости :shock:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт апр 28, 2009 4:41 pm

Ох, знам точно как се чувстваш...

Вчера бях със сина ми в клиниката, заради друго де, и като гледах наоколо насядалите хора, взех и аз да мисля едни грозни неща и да ги гледам накриво...просто като има такива епидемии, започвам да се замислям, колко сме уязвими всъщност. Хем не съм някоя паника, напротив.

Днес го пращам на училище и смятах първо да го поучавам. Но какво да поучаваш? 25 деца в класа - така или иначе си дишат въздуха, без значение, дали се борят в междучасието или стоят на дистанция.

Да се надяваме, че ще бъде овладяна ситуацията. Те и за птичия грип много говореха, и какво? Отшумя без да усетим.
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
eledra
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 217
Регистриран на: вт мар 31, 2009 10:22 pm
:: 343 рецепти от eledra
:: 760 снимки от eledra

Мнение от eledra » ср апр 29, 2009 9:35 am

Рали,благодаря за информацията.Вярно,няма реална опасност за паника,но трябва да бъдем много бдителни и внимателни с общуването.Свинският грип,за разлика от Птичият грип се предава от човек на човека и затова е по-опасен.Вече има потвърдена информация за него и в Европа,но протичал по- леко.Ако някой има друга информация нека я сподели с нас.Наистина,ние сме кулинарен сайт,но това е тема вероятно вълнуваща всички.

Потребителски аватар
Kurtni
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 46
Регистриран на: пон яну 12, 2009 9:38 pm

Мнение от Kurtni » ср апр 29, 2009 4:06 pm

Е че като е кулинарен не можем да си говорим за други неща ли :P
Тези 2 случая в Испания са първите в Европа... мисля че казаха и за Германия също.. :/ Започва да се разпростира малко по малко.. дано стане както стана с птичия :shock:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср апр 29, 2009 6:08 pm

Да, току що казаха, че тук в Германия има трима заболели, чието състояние се подобрява. Медикаментът Tamiflu се е оказал много ефикасен.
От всички останали, за които е имало съсмнения, само при двама все още не са излязли резултати, другите за здрави.

И постоянно говорят - основно миене на ръцете и лицето, отбягване на навалици. . . Ами да ни дадат отпуски! :x И на децата - ваканция!!!
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Kurtni
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 46
Регистриран на: пон яну 12, 2009 9:38 pm

Мнение от Kurtni » ср апр 29, 2009 11:20 pm

Също като в Мексико, затворено е абсолютно всичко - училища, кина, театри и заведенията не работят - нищо.
Как да ви дадът отпуски и ваканции само при 3 случая.. Те казват как да се предпазиш до някъде, макар че това е грип.. знам ли кой ще ми кихне насреща или къде ще се подпра където преди това да се е изкихал някой :shock:


Отговори