Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни-Юли '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Sirena » чет юни 11, 2015 7:43 pm

Нели, светла и памет на баба ви
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет юни 11, 2015 7:52 pm

Днес се сетих за този клип. На мен лично ми въздейства винаги силно.

Лека вечер.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » чет юни 11, 2015 8:03 pm

Здравейте, мили момичета!
Нели, моите съболезнования! Светла и памет на бабата та съпруга ти!
Изображение
Дидка, не ме притесняваш, аз се притеснявам сама. Не всеки използва свободата си за положителни неща, а и никой не взема акъл след 20 годишна възраст. Аз ако зарежа Гари и отида някъде да се наливам Мони няма ли да дойде да ми дава акъл? Ще доиде и още как, сигурно ще е първия да ми се "вмесва". И ние имам проблеми с Гари, като всяко семейство, и ние нямаме деца, ама си решаваме проблемите, не се прогонваме един друг. Имам предвид че ако обърна нещата и аз почна да правя това което прави той, съвсем друго ще му се види /не че ще седна да правя глупости/

Кате/Сф /ще те наричам само Кате, ако нямаш нищо против/ не, не съм се успокоила. Разбира се така е, никой не иска вмешателство, и баща ми не искаше вмешателство, и ме принуди да го гледам как се пропива от ден на ден. И на мен не ми е приятно да давам акъл, и с години не съм го правила, когато мислех че той осъзнава какво прави със свободата си. Сега - хем знам че върви срещу себе си, хем не мога да направя нищо. Хем от опит знае колко алкохола колко е лошо, баща ми като се напиеше как се държеше - сега прави същото. Моля се само господ да го пази, аз явно че не мога. И аз мога да кажа - аз не искам да страдам по другите, те ми се вмесват в живота с опасните си решения си, това не е ли вмешателство? След целия тежък месец в който се мъча да подкрепям Гари при трагедята с брат му, като капак да получа такъв удар, Мони накъде е тръгнал, и да се изнервя и разболея, и да не мога да си гледам ученето и да ходя на работа - това не е ли вмешателство? Всяко наше действие засяга хората около нас, и ако Мони иска да си съсипе живота за едно нищо, това пряко ме засяга и мен. Ама аз да му каша че алкохола и наркотиците не могат се контролират, и че е опасно да е сам е вмешателство, а той да ме кара да живея в постоянен страх поради начина му на живот може...

Иначе аз и днес но можах да работя, за утре имам половин ден /последния учебен ден/ и ще отида, болна или не. Искаше ми се да поработя тази седмица повече, сега имаме нужда от пари. Гари човърка по втория етаж, а строителните матеряли ги оскъпиха толкова... гипс-картона за 1 стая е 100$, надницата ми за един ден, а аз толкова дни изпуснах тази седмица, за едно нищо. Имам и домашно до пиша, а не мога да си събера акъла и да се съсредоточа върху материята, само за Мони мисля. Само ръкоделията ме успокояват, аама не мога да стоя цял ден на креслото и да шия, имам и други работи да върша.

Пожелавам на всички прекрасен, усмихнат и спорен ден!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет юни 11, 2015 8:39 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :night: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Добър вечер, момичета! Ани, не се изнервяй,вече ти бях писала - сто човека,сто мнения. Катенце, не искам да те обидя в никакъв случай,но за какво вмешателство говорите на една майка, която търси разрешение на доста деликатен и труден момент, моля разберете я правилно - тя нищо насила не прави,само отчита като факт,че момичето е било балансъор в живота на нейното момче,нима го е съдила за нещо,просто е майка,майка разберете го - молете се никога децата ви да не изпаднат в подобна ситуация,а вие да сте безсилни да помогнете, поставете се на мястото на Ани и честно кажете - вие, как бихте постъпили!? Ани, горе главата мила, може би хубавото предстои,силно ти го пожелавам, защото съм една изстрадала майка и дори не подозираш колко добре те разбирам. :love: Приятна вечер на всички! :hug:


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » чет юни 11, 2015 8:55 pm

Мами, благодаря ти много! :hug: Дано се стабилизират малко нещата, да си стъпи Мони на краката, и само хубави неща да се случват на всички! Че ми се иска да се похваля с нещо хубаво, а не само да се жалвам....
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » чет юни 11, 2015 9:26 pm

НЕЛИ,СЪБОЛЕЗНОВАНИЯ!ВЕЧНА И ПАМЕТ НА БАБА ВИ!

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » чет юни 11, 2015 10:03 pm

НЕЛИ ,приеми и моите съболезнования ! Нека Бог успокои душата и ,а вие да сте здрави и да я запомните само с хубави спомени !!! Лека и пръст !!!

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » чет юни 11, 2015 10:52 pm

Нели ,съболезнования за сполетялата ви загуба!Да почива в мир жената!

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » чет юни 11, 2015 11:05 pm

Ани,напълно споделям написаното от теб.Аз явно не съм се изразила правилно.Но казах мнението на момичетата и нарочно написах възрастта им защото явно те така го възприемат.
А аз като майка съм напълно съгласна с теб.Коя майка не иска да вижда децата си здрави,щастливи успели .И колкото повече сме преживели толкова повече искаме да ги предпазим от трудностите в живота.
Искам много неща да споделя с теб но ще ти пиша на лични.

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юни 11, 2015 11:12 pm

Момичета, здравейте, върнах се скапана...много тичане имаше за разни задачи, погребението мина днес, нали свитнахме колата, прибрахме се а автобуса та и с него увиснахме за около час на магистралата. Беше се повредил друг автобус и преместваха пътниците при нас. Колата след седмица- това е най-оптимистичната прогноза, от 10 години я имаме, нито веднъж не се е чупила. Явно остаря и тя.
Ей сега се връщам момичета:)


Заключена