Как тече денят на Веселите готвачи? - Юни-Юли '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от didurana » чет юни 04, 2015 8:23 am

Работата е доста..Сколасвам....ама се прибирам много уморена.Въпреки това искам да довърша поетото.


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет юни 04, 2015 8:29 am

:giflo2: :heart: :giflo2: Привет, сладурчета - Влади, Дидка! Радвам се много,че сте добре! Пожелавам ви успешен и красив ден! :hug:

vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » чет юни 04, 2015 9:10 am

Добро утро, приятелки!
Голямо оживление тук тази сутрин, така много ми харесва. Дъщерята имаше церемония тази вечер, награждааване на отличниците, а в понеделник още една за завършване на 8-ми клас, вече по-официална..........какви са ми смешнички, малки -голями жени, надянали рокли и хлопащи токчета от майките и там в редиците на сцената се изкиприли и се вълнуват ли вълнуват....
Йоанка, мила, как само хубаво звучи, знае ли човек може и това да стане един ден, иначе до такъв Майстор като теб, аз само ще бледнея.........и аз имах дни, когато не ми говореше и пишеше, дано отмине това ти мълчание, нещо мъчи ли те, да дойда няма как но един разговор с удоволствие ще проведем и отпратим всякакви неканени лоши мисли ако има такива.
Нели, ще чакам да пишеш какви са ти впечатленията от кърпите, знаеш ли първите години с какво вълнение и мерак стягах багажи,изпълнявах списъци с поръчки точно като теб,проверявах по няколко пъти да не съм забравила нещо, сега къде се изпари :? :? ние ли свикнахме....??!! Няма да забравя, когато си дойдох за първи път и то само след 6 месеца, с децата слизаме от самолета...... идваше ми да се коленича и да целуна земята на аерогарата, след второто и третото идване това чувство го нямаше.... ние май започвахме да свикваме тук (с тъга си го признавах на себе си), мисълта ми беше за събирането на багажи, свикнала съм и съм много организирана в това отношение, няма да ме затрудни да ти донеса нещо повярвай ми, с времето свикнах да не нося излишен багаж, лошото е,че много намалиха правото на багаж, на човек беше 2 куфара по 32 кг. в началото а сега е 1 куфар 23кг. това си е нищо. Иначе от 29. 06 до 04.08 сме в БГ, на 05. 08 обратно тук, вярвам, че ще се видим, веднъж да дойдем ще се чуем по телефона.
Ани, надявам се и ти да разсееш малко твоето момче, трудни моменти.......младежки болежки.

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юни 04, 2015 9:47 am

Здравейте,любими мои момичета:):):) Пак се успах, имам нова тактика, сивото идва, мърка, ставам, сипвам храна и ...заспивам отново, мир и покой за всички:)
Влади, пратих ти съобщение с телефона си на фейсбук, много искам да се видим:) Честито за отличничката, колко хубаво! Все така да бъде, а най-важното да е здравичка и усмихната:)
Дидка, ти си много отговорен човек, имам усещането ,че всичко правиш на 100 %, всичко даваш от себе си:) До 19 -ти ли заместваш колежката?
Последните 7-8 години ходим на море в Турция и предимно в Гърция, но наскоро открих Албена, никога не бях ходила там, за разлика от всики бг курорти, този ме грабна завинаги, зелено, зелено, намерихме си и пуст плаж, точно както обичам нещата, та нищо чудно тази година да посетим, макар че нищо не сме планували засега, ще се обадя, пък ако имате време и възможност да се видим:):):)
Йоанче, как ги правиш тези торти, възхищавам ти се! Аз като правя торта или се клати или се клюмва на една страна,или тече, или се разпада, ядем ги с лъжица, хихихи. :D :D :D , а камо ли да да я украсявам.
Кате/мами/ как е малкия фен на Ахат/аз май трайно така си го кръстих/?
Ани, не знам кога ще си дойдеш, ама ми липсваш тук , а и в другата темичка. Чакам си аз покривката да я видя:)Но по-важното теб за да видя как си:)
Дианче, как е с новата печка, сигурно не си спирала да правиш вкусотии в нея:)
Аз си поръчах един фондан и боички, отварям ги и .....ще се позабавлявам. Да ви призная честно сладки с фондан аз лично не ям/още повече че тъкмо закрепих някакво желано тегло и с кантара сме в мирни отношения/, правя ги за гости и ги подарявам на околните. Общо взето същот се случва и с плетивата. Покрай днешния фондан току виж съм се отлепила от пощенската кутия, стигнала съм до положение ,че и в три през нощта да мина- пак я отварям, хем е ясно ,че няма как по това време, просто никога не я подминавам, стана като навик.
На всички желая прекрасни емоции, достатъчно време за почивка и много, много усмивки:)


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юни 04, 2015 10:01 am

Днес май разбрах защо хората пият кафе сутрин преди другите дейности, моите три причини оттук нататък ще са:
1. Да пускам миялна с таблетка все пак вътре:)
2. Да тупам завивки без да изступвам и дистационото през терасата.
3. Да избегна сутрешна среща на главата си с острия ръб на шкафа.
Мисля ,че са достатъчни :D Така започна моя ден, а го продължавам с кафе поради изброените причини:):):)

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юни 04, 2015 10:18 am

А след като изтупах заварих това
Явно ще оправям леглото след 3-4 часа, като се наспи:)

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юни 04, 2015 10:30 am

:):):)

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет юни 04, 2015 12:36 pm

Бърз обяд в парка тук...Бих довела Зарко ако не беше в друг град...Много е красиво,поддържано, с детски кът....
Нели,поне ми се иска...Вярно е че искам всичко да е както трябва,на принципа или или.Или правиш както трябва,или въобще...Е не винаги ми се получават нещата и ставам нервна...мъничко :wink:
Прекрасен ден,милички!
Вдишвам мириса на трева и как не ми се става...хайде.... :wink: чао

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » чет юни 04, 2015 2:55 pm

Не ми е ден, нали ви казвах ,че чакам гости, на фурната нещо й стана-изгаря всичко,пълен провал. както и да е , ще измисля нещо да спася положението, ама ме е яд за похабените продукти.

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет юни 04, 2015 5:05 pm

Здравейте мои прекрасни момичета,
както винаги страхотни пожелания заредихте ме с приятни емоции за което сърдечно ви
11304098_995803833798264_1611729819_n.jpg
Аз,нали съм на село и все нямам време за компа, но за вас ще намирам обещавам по-честичко да влизам :)
Снощи се почерпихме с моята приятелка, Пачо и Глорка, та нали вече съм на 40,а то не се празнувало, така, че беше скромно :o
Нели, страхотна котка ние имахме почти същата, много е хубава да ви е жива и здрава :love:
Дидка, май имаш доста работа не се преуморявай пази се
Кате-Сф.вилата ви е страхотна, а що се отнася за брат ти браво на него :thumup:
Не знам ,но за нас на село е истински рай,много ни е хубаво,а и селото ни е много оживено
имаме много приятели, даже Глорка пътува за училище,но автобусите са на всеки час удобно и е.
Мамче, как е Тони,а Митака :)
Наталка,какво става с вашата къщичка ходите ли си :)
Влади, как мина церемонията браво на детето :thumbsup:
Таничка,Илинка,Верче как сте :)
Качвам ви снимки от празника на детето на село да видите колко много деца живеят постоянно тук
Кметът на града открива детската площадка
DSC00702.jpg
DSC00697.jpg
А,сега ви желая една прекрасна изпълнена със смях и веселие вечер!


Заключена