Как тече денят на Веселите готвачи? - Март '15

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от ivkaa75 » ср мар 25, 2015 5:25 am

11071423_868498716545130_5452345386875661577_n.jpg


vladkavl
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 936
Регистриран на: ср апр 27, 2011 6:47 am

Мнение от vladkavl » ср мар 25, 2015 6:02 am

Добро утро, приятелки!
Дианка, успешна е тортичката ти, а за какъв точно подсладител питаш, ако имаш предвид за сладкиши, тук ползват Corn syrup- във Wikipedia ще намериш малко информация, но гледайки готварски канал виждам, че слагат и захар и от този сироп (много гъст и прозрачен) аз не съм го ползвала. Ако Йоанка го е ползвала ще ти е полезна повече от мен. Та като те споменах Йоанка, ти къде отиде момиче, ако четеш драсни два реда иначе ще ти досадя на телефона.
Наталка, страхотни иглики, завиждам ти благородно, ще стане страхотно място, няма да ти се иска да се прибираш в града.
Няма да ви изброявам и без това се броим на едната ръка, докато започна и ще свърша с имената :D на всички ни пожелавам Благата вест да ни застигне кой, където е, да сме здрави и да се сбъднат желания и пожелания!

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » ср мар 25, 2015 6:34 am

Добро утро момичета
честит празник
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср мар 25, 2015 6:42 am

Здравейте, момичета!

Изображение

Счупи ми се лаптопа. А преди време (малко след като го купихме) и най-новия го заляхме с вода :cry: . Сега сме само с на Даниел и той ми го дава на заем от време на време :).
И тук е студено (около 0-та), но няма сняг. Нали прибрах всичките си зимни якета (омръзнаха ми, а и не ги нося колкото и да е студено) :roll:
Дианка, Влади, нямам идея какъв е този захарен сироп. Аз също си мисля, че е Corn syrup :? .
Натали, и цветната градика ще стане прекрасна, и за всякакви видове зеленчуци имаш място. А и фитнеса си го бива :)
Изображение
Изображение
Имайте прекрасен ден!


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » ср мар 25, 2015 6:43 am

Добро утро!
Прекрасен ден с пожелание всеки,който чака да получи благата вест!Присъединявам се к м вашите пожелания за сбъднати желания,здраве и щастие!
Майка е за операция и така...,но ние предполагахме...и това ще мине....
Прекрасен ден!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср мар 25, 2015 6:50 am

Танче, със закъснение, но от сърце честит рожден ден на майчицата ти:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср мар 25, 2015 7:48 am

Добро утро :)
Честит празник и само благи вести да получавате

Изображение

Днес и тук е мрачно, дадоха ми почивка от фитнеса :wink: и днес ще подомакинствам вкъщи.
Йоанка, неприятно е да чакаш ред за компа, преди време сина като беше при нас имаше 2 компютъра, но му трябваха постоянно за работа и все не се вреждах. Сега този си е мой, мъжа от таз технология не се вълнува и съм си рахат :)
Кате, градинката ще стане, но поне година ще трябва за някои цветя. Подариха ми магнолия, люляк, около 15 резника рози :) Но из двора има много за разчистване, а трябва и подходящо място да намеря на всички. Сега нарцисите са напъпили и бавничко почват да цъфтят, чакам зюмбюлите и лалетата :)
Оставям ви с надежда за хубав и щастлив ден :)
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
Diel
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1117
Регистриран на: пет авг 20, 2010 10:29 am
:: 10 рецепти от Diel
:: 43 снимки от Diel
Местоположение: Sofia

Мнение от Diel » ср мар 25, 2015 8:59 am

Добро утро и от мен! :)
blagove.jpg
Вчера писах писах и като погледнах после нищо не е станало.
Усмихнато и слънчево пролетно утро ви желая!
Дианка тук в БГ има един течен подсладител ,,Суитли,в разфасофки по 270 мл.с 1л.От клиентите зная,че го ползват за сладкиши и компоти.Има го във всеки по-голям магазин за хранителни стоки и по точно в отдела за диетични храни,а и в аптеките го продаваме.
Натали ,много красиви иглики и пред нашия блок е пълно.
За цветница май ще имаш прекрасна градина,а си представям догодина какно ще е
Кате,стискам палци за добри резултати

Хайде на чай момичета!
chai.jpg

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » ср мар 25, 2015 12:17 pm

Добър ден на всички !!! :) Днес Гърция празнува националния си празник ..... 1821 е далечната година ,когато гърците са възстанали срещу турските поробители .... 400 години робство ,400 са и плисетата на националната носия ,символизиращи именно всяка година .... Ние сме били почти 100 години повече подтискани и добре ,че е имало такива будни българи ,които са се " събудили " ..... или май по-точно не са спели ден и нощ ,за да кроят планове за освобождаване на Родината ни .... виждам колко са близки националните ни празници !!! Всички християни празнуват днес един от най-големите празници - Благовещение, на който се почита едно от най-големите тайнства в християнството.
Според Библията на този ден Архангел Гавраил съобщава на Дева Мария благата вест, че тя ще роди Спасителя - сина Божий Исус Христос. Празникът се почита от много майки, защото Света Богородица е тяхна закрилница. Празникът Благовещение е утвърден от православната църква през седми век и е част от Великденския празничен цикъл.
Благовещение винаги се празнува на 25 март. Празникът се нарича още Благовец и се свързва с пролетното равноденствие, когато земята започва да се затопля.И така дотук с инфото ,в момента наблюдавам едновременно и празничната манифестация от Атина ,огромна ,внушителна и със смисъл ..... сигурно утре от Европа ще ни кастрят ,че сме пръснали толкова пари за традициите на нацията ..... Животът не е само пари ,без национална култура и самосъзнание и предаване на идните поколения щафетата ,поне за мен ( а не съм и гъркиня ?! ) всичко друго губи смисъла си !!!! :love: Аз като ученичка манифестирах ,но зная , че всичко от години е изравнено .... дано ,чух,че тая година отново започват макар и не толкова големи да се завръщат ..... Днес се яде риба и аз затова и не съм да се гордея с моите деца на манифестацията .... баща им е с тях а аз приготвям вкусна рибена чорба ,една риба бакалярос ,която е традиция да се яде днес ,също варя червено цвекло и приготвям типичната гарнитура за рибата шкордаля (варени ,намачкани като пюре картофи с чесън ,зехтин ,чер пипер и лимон ) ..... и трябва да приготвя едни блатове за торта ,за моя близка ,която снощи се е сетила ???!!!! Надявам се до утре вечер да успея ,между другото ако някой му се хапва днешното ми меню ..... тук съм . Благодаря за тортата ,и тя набързо бе ,че не съм много наред тия дни .... хем не се разболявам ,хем не ми и минава да съм добре ......ДИДКА , успех и всичко да мине по-живо и здраво при мама !!! НАТАЛИ, магия е да се занимаваш със земя ,живот и красота .... чудесни са ти цветята ..... и аз преди да се преместя на острова подарих много цветя и най-огромните ми саксии ,че не се събираха в тира ...... сърцето ме заболя ,но така е .... такъв е живота !!!! :) МИЛЕ , тестото е за погача ,но реших да участвам в един конкурс на Тапер уер и затова е в тяхна форма от пластмаса .... много не ми хареса външния вид ,вътре бе пух,но не зная колко време имам още и дали няма да повторя опита в такава форма нищо не ми идваше в главата ...... а иначе съм приготвяла много красиви погачи и Виви това ми казваше вчера ,когато не го правиш за някого е да ти проговори .... а вчера ми изкара душата ,сложих и сирене и вече я няма .... Желая красив и спорен ден на всички !!!!! :) :) :) КАТЕ , попитах в групата и ми обясниха ,че от аптека се купув и май имаш право .... наближава Велик ден и почнах да мисля и за козунаците ..... кога ще отслабна ...... все празници идват ...... лек ден :yee: :yee: :yee: !!!! :)

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср мар 25, 2015 6:51 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :night: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Привет,мили момичета! Днес, на тоя прекрасен пролетен празник не ми вървя изобщо,сутринта връщайки се от профил решихме със Стаси да отидем до магазина,разстоянието е много малко от блока ни - спънах се в издадена нагоре плочка,паднах - нараних си дланта на лявата ръка,лакета е така ужулен до липса на кожа,крака също доста го охлузих,сега изпитвам болка по цялото тяло,защото съм пухкава,преди час ходих на вечерен профил и изненада - силно завишени показатели на кръвна захар,не можех да повярвам,но лаборантите са ми познати и знаят,че подържам прекрасни резултати от три години ме попитаха, какво съм вечеряла - пържих картофки на Тони и втората чинийка не я искаше,аз съответно с охота я хапнах,не си бях позволявала това от доста години, личния винаги ми казва,че от един път нищо не ставало,но факт, случи се и съм бясна, отидох до плодовата къща и накупих броколи,тиквички,патладжан,червени чушки,пресен чесън и лук - утре ще спретна и аз като Катето Рататуй, нищо пържено повече, ще бъда разумна,обещавам. :thumup: Дианка, весел празник на цялото семейство! Дидка, дано майка ти се оправи бързо! Натали, след всичко което си изредила да посадиш на двора - направо ще грейне,пожелавам ти успех,няма да е лесно,но ти си упорита и всичко ще се случи,както искаш! :clap: :clap: :clap: Момичета,надух ви главите с моите преживелици,извинете ме - пожелавам ви прекрасна вечер! :hug: :hug: :hug:


Заключена