Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '14

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от sladki64e » вт ное 18, 2014 6:39 am

Здравейте, момичета!

Зимата дойде и тук - няма сняг, но е студено, ветровито и температурите вървят към под нулата. Днес след дъжда обрах последния магданоз и останалият пипер, който не успя нито да порастне, нито да се зачерви (май късно го сложих).
Съжалявам за тези момичета, които не са случили с добри майки. Но пък им се възхищавам, че те са станали прекрасни родители и приятели на децата си.
Майка ми не ме е целувала, прегръщала, да не би случайно да ме разглези. Другото, което много ме натъжаваше бе, че не ми обръщаше нужното внимание (вярно, работата и бе такава, че отсъстваше с дни и като се прибере беше изморена), но ми беше гадно аз като и разказвах как се справям в училище, а тя сякаш не се вълнуваше от моите успехи. Плакала съм и съм я молила да ходи на родителските срещи, но тя казваше, "ами аз знам, че си добра ученичка и нищо ново няма да ми кажат", Хубаво, че ми е имала доверие, но мен много ме болеше, че не ме насърчава, дори напротив все ме е подценявала. Исках да уча в художествено училище, а тя казваше, че няма да ме приемат, защото има много по-кадърни деца. Не ми позволи да кандидатствам, това, което исках, понеже съвпадаше с нейната професия, а тя не я харесваше. Стана така, че растях без самочувствие, без амбиции и общо взето не постигнах мечтите си. За сметка на това, държа много на самочувствието на моето дете - няпрекъснато го поощрявам и за мен е много важно той да има самочувствие, да следва мечтите си и аз докато съм жива, винаги ще го подкрепям в начинанията му.
Ох, предполагам всичко е наред и сигурно вече е на родна земя, но сноши имах кошмар, сънувам, че се връща и то с неговия приятел :eeek:
Ани, и ние от 5 г. строим и не искам да си припомням как живяхме. имахме една душ кабина в мазето и една тоалетна и за да ги ползвамеминавахме през една дупка в стената по една стълба. Готвех на един газов котлон, Нямахме врата към терасата нямапе и тераса, а едни клатеши се стълби. Стрехите ва бяха отворени и през лятото гъмжеше от комари. Вечер обвивах кошарката на детето с мрежа, за да го предпазя от комари.
Но полека лека излизаме от калта. да се ханеш да строиш сам не е лесно. Един ден всичко ще стане. Как е със пермитите за строежи във вашия щат? Тук са много дребнави и докато минем всички инспекции бя зор видяхме.


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » вт ное 18, 2014 6:51 am

Голяма мъка е писането - непрекъснато ми изчезват половината букви, дори и думи, после забива, и се измъчих.
Дидка, толкова се радвам, че няколко думи са успели да те докоснат (хлопнат по главата :D ). Думите имат огромна сила. Не е добре да натрупваш негативна енергия - забрави, (макар и да е много трудно), случилото се, казаното, извършеното, не могат да се върнат обратно. единствено може да простиш, така постигаш душевен мир, а от там и бистър ум, разумни действия. Понякога е доста трудно, но както всичко останало, трябва да се практикува, за да се усъвършенства.
Стига с философските разсъждения.
Пожелавам ви прекрасен ден.
На Влади (къде изчезна :? ) и Ани - лека нощ!

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » вт ное 18, 2014 7:52 am

Здравеите, момичета!
Диди, може и да е така, да имам мек характер, не обичам да се карам и да отвръщам на лошото с лошо, иска ми се всеки да е щастлив, и това се смята от много хора за слабост. Аз обаче мисля че това е сила, не слабост, зашото е обмислено решение - зарекла съм се да не се отнасям към хората по начина който съм видяла от майка ми, вместо това когато някой много ама много ме нарани си тръгвам и вече никой не може да ме върне. Както избягах от майка ми и при всичките трудности в живота ми не съм се връщала обратно, така и с бившия ми мъж. Не искам да позволя на жестоките хора да ме направят като тях, макар че и аз мога да наранявам ако бих поискала, но предпочирам да намеря хора които ме оценяват и с които съм щастлива, отколкото да се дърлям до бекрайност. Майка ми и леля ми ме смятат за глупачка която не си гледа интереса, но аз смятам че спокойствието е по-важно от парите и играта на власт. :)

Иоанче, пермитите са едно от нещата заради които Гари искаше да напусне Мериланд. Тук също са нужни пермити, но не са толкова дребнави. Ние като купихме мястото преди 10 години банките не ни отпуснаха заем за къща, и купихме каравана и живяхме в нея докато направим първия етаж. Бяхме на външна тоалетна 3 години, но малко по малко се оправихме - избихме кладенец, направихме канализация, стаи на първия етаж, и изплатихме мястото. Като се има предвид че дойдохме тук без никакви пари, смятам че добре се справихме, и сега нямаме заем, На всеки етап обаче трябваше да викаме инспектори да одобряват - канализацията и кладенеца, и електрическата мрежа на къщата, всичко трябваше да е по код. Иначе другите неща не ги интересуват, кое и как ще строиш, ако тези 3 са по код. Гари направи една отделна построика за склад, за нея не трябваше пермит, докато когато бяхме в Мериланд не ни позволиха да построим склад или втори гараж, тогава живеехме в предградие. Той има сума ти идеи - за фонтани, беседки, басейн
- за тях съшо не се иска пермит, само за къща се иска.

Иоанче, на мен и майка ми и баба ми бяха така - казваха ми че никога няма да стана учителка, понеже заеквах, и бяха против да следвам, обаче аз напук на тях следвах, завърших и станах учителка и в България и тук. Вярно е, постоянно се боря със заекването, правя логопедични упражнения всеки ден, но го контролирам. А ако ги бях послушала тях, нищо нямаше да излезе от мен, както стана с брат ми, дори гимназия не завърши, накрая се пропи и почина от туберкулоза.
Затова много хубаво правиш че подкрепяш детето си, каквито и препятствия човек да срещне могат да се преодолеят, стига човек да има желание и самочувствие. :thumup:
Между другото, и за теб не е късно да учиш, тук има всякакви онлайн програми към много университети и колежи, може да запишеш някоя арт програма, и може и да кандидатстваш за стипендия понеже имаш малко дете /Обама въведе една програма за даване на стипендии специално на маики с малки деца/. По тортите ти виждам че имаш художествен талант, и никога не е късно да следваш мечтите си.
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт ное 18, 2014 10:38 am

Здравейте!
Днес имам малко време и седнах да прочета какво е ставало в сайта докато ме нямаше. Чета и си мисля колко общи неща имам с много от вас, може би затова ви чувствам толкова близки и ми липсвате, когато не мога да съм с вас.
Тези дни ми е доста нервно, на моменти ми става криво и се ядосвам на себе си, че не си харесвам живота, такъв какъвто е в момента, а не намирам начин и сили да го променя. За да стане, първо себе си трябва да променя - да не обръщам внимание на тежки приказки, да не се оставям всички да ме товарят с всякакви задачи, които изведнъж се казаха моя грижа. Но някак си не ми се получава.
Не съм писала тези дни, защото баща ми го приеха в болница и край мен е една голяма лудница. Първо едва го накарахме да отидем, после с какви ли не усилия ги убедих, че състоянието му е тежко и трябва да го приемат, а той като го питат какво му е, къде го боли и защо е дошъл отговаря, че нищо не го боли и не знае защо сме го довели в болницата :? . Да се смееш ли да плачеш ли?! Сега отказва да яде, прави ни напук. Всеки ден тичаме до там да му носим храна, а той казва, че ще яде вкъщи. Втората му жена и тя създава допълнително паника, от най-малкото нещо прави велик проблем и досажда на лекарите. Стискам зъби и се старая да запазя добрия тон, но вече едва се сдържам. Това е край мен, да не се оплаквам повече, че ви досадих с моите проблеми, но исках да си излея душата. Добре, че е Дидка, като се чуваме споделям с нея и ми става по-леко, иначе щях да се побъркам.
Вие всички се отдавате на чистене :clap: , а на мен за това не ми остава и минутка време. А в края на месеца мъж ще посрещам, кога ще чистя не знам. Май ще трябва да извикам варненските момичета на бригада да помагат :wink: , шегувам се разбира се :) .
Дианка, стискам палци за делото! Хубав знак е, че ще е точно на имения му ден, светията ще помогне.
1390627_392050907614547_8234013385499345177_n.jpg
Хубав ден на всички!


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт ное 18, 2014 6:44 pm

Привет :)
Днес времето ми бягаше, можах само да ви чета.
Момичета, всички вие, които сте имали трудности в детство, юношество сте станали достойни и стойностни хора. Децата ви, вярвам, също ви ценят защото имат прекрасен пример пред себе си как се преборват трудностите и как се изгражда характер, авторитет.
Ани, Йоанка, вие сте доказателство, че и зад граница борбата продължава и че нищо не е наготово, както си мислят доста хора.
Дидка, твоята борба още ще продължи, дано имаш нужната подкрепа, че Зарко е чудесно и любознателно дете.
Миленче, дано татко ти скоро се оправи, такива са големите деца - късат нерви и си мислят, че са прави и че всичко знаят. А мъжа ти като се върне няма да гледа дали висят паяжини, а ще гледа теб и детето за да разбере колко ви е липсвал и колко сте му нужни вие.
Доста писах, мисля за всички и ви прегръщам :hug: :hug: :hug:
Хубава и спокойна вечер
[youtube]http://youtu.be/R-nUvv6YYbM[/youtube]
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт ное 18, 2014 7:22 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Добър вечер,мили момичета! Миленче,карай по -спокойно мила,всичко ще се оправи,а като е писала Наталка съпруга ти ще се радва на вас! :thumbsup: Йоанка,Ани :hug: :hug: :hug: Влади,къде си мило момиче,дано всичко да е наред при вас?! Верче, много чувствителен и добър човек си,благодаря на Съдбата,че ме среща с такива хора! :heart: Момичета,често си мисля за Нинка,какво ли се случва с нея,дали ни чете от време на време,прекрасно момиче е и ми липсва много,също така ми липсва и Ани от Грция,дано са добре милите?! :hug: Момичета,хубава и спокойна нощ ви пожелавам! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт ное 18, 2014 9:31 pm

Ето ме и мен по вечерно време - на вечерна проверка, както се казваше в ученическите лагери :wink:

Момичета, малко ми е съвестно защото аз започнах със споделянето за нашия дядо, а ви провокирах да споделим толкова много неща :ooppss: Всъщност така още по-добре се опознаваме. А освен това споделянето помага и да се освободим от толкова много натрупани емоции, които не е добре да остават стаени в нас.
Аз за себе си мога да кажа, че моите родители винаги са били до нас, помагали са ни и са ни насърчавали във всяко отношение и сега затова ми е криво, че баща ми, който винаги е бил съпричастен с всичко, което ни се случва - сега прави неща, които не са особено характерни за него. Говоря, говоря, говоря ... няма особен ефект, но пак си казвам - имам да уча още уроци ...

Миленка, дано татко ти проумее че правите всичко за негово добро и се излекува по-бързо :thumup: За чистенето не му мисли - като наближи, стягате се с Веси и за 2 дни ще ошетате. Само да се прибере Андрей жив и здрав - всичко ще се подреди :hug:

Дианка, дано делото приключи със справедливо решение и най-вече нека Стели се успокои и успее да преодолее преживяното. Нека е жив и здрав - всичко ще си дойде на мястото :hug:

Кате, честичко и аз си мисля за Нинка и се моля всичко около нея и децата да е ОК :thumup: А колкото до Ани - преди Дианка се чуваше с нея от време на време, но скоро не е споделяла :thinking:

Йоанка, Ани, с много обич споделям написаното от вас и се възхищавам на силата на духа ви - толкова сте далече, разчитате за всичко на себе си и се справяте блестящо с всички препятствия по пътя си макар и с много сила и воля :love: Бъдете все така борбени и винаги може да разчитате на приятелското ми рамо :hug:

Макар че не пиша поименно за всички - да си знаете, мисля си за всяка от вас и се моля за много обич и топлина във всеки дом :heart:

Топла и спокойна вечер на всички и сладки сънища :night: :night: :night:

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » ср ное 19, 2014 5:38 am

1939510_967610416602365_7324621590399545048_n.jpg
Момичета,чета ви редовно,но нямам много време за писане :)
Всички вие сте много борбени,претърпели сте много,но ето сега
се справяте със всичко :hug: :hug: :hug:
Аз,също мога да се нарека глезено дете,от нищо не съм била лишавана.
Миленче,дано татко ти ,му влезе ума в главата и започне да изпълнява,
бързо да се възстанови,а шетането не го мисли :)
Бони,твоят дядо е по зле и от малко дете,но се справяш :clap:
Важното е да сме здрави всичко как как ще се нареди :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Желая ви един прекрасен и усмихнат ден!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср ное 19, 2014 6:22 am

Изображение

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср ное 19, 2014 6:41 am

Здравейте, момичета!
Благодаря на всички за съпричастието и за хубавите думи! :)
На мен днес ми се паднаха едно 7класници, единиа 2 часа добре минаха, два ми късаха нервите и написах 3 доклада за лощо поведение, и един бдях като орел да не се развали дисциплината :roll: 6, 7 и 8 клас са много трудни по мое впеяатление, малките са още сладурчета, гимназистите повечето имат планове за бъдешето и малко са мирясали, но тези по средата са - ужас на колелца :read: . Върнах се в къщи все едно че с камъни са ме били :cry: , и даже се отдадох на следобедна дрямка за да събера сили за остатъка от деня - нещо което рядко правя, Утре имам лекция и после 4 часа история в една гимназия, дано мине по-леко. Имам 6 на последния тест :yee: , благодаря за стискането на палци! :D

Пожелавам на всички един разкошен ден!
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Заключена