Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от sladki64e » нед май 24, 2015 2:59 am

Нели, Ани, направо ми събрахте погледа с тези красоти. Ще ме навиете и аз да опитам. Майка ми шие гоблени (вече не знама колко са на брой), плете. Аз като малка много обичах да плета на 2 куки шалчета за куклите :). На една само синджирче се научих, гоблен опитах, но направих няколко бодчета и не мога да стоя на едно място просто. Виж бисквитки, торти мога по цели дни и нощи да декорирам.
Нели, ти към плетивата и бисквитки в същия стил правиш. Невероятна си!
Ани, от къде мога да си купя кросстич. Има ли специализирани магазини? Предполагам, че в Michaels ще продават.
Възхищавам ви се, момичета! Творенията ви са прекрасни!


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » нед май 24, 2015 8:48 pm

Йоанче , благодаря:) Ани и мен това ме интересува, кума ми заминава след две седмици за Америкаи мога да го инструктирам да ми вземе нещо.
Изображение
Изображение
Ани, като се върнеш помагай, защо става толкова грозно какво не правя както трябва, това отдолу бялото се вижда:) Нали няма да ми се смеете на пингвина, момичета:):):)Знаех си ,че никаква ме няма в тая работа, ама мераци.....

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » вт май 26, 2015 12:46 am

Нели, много е сладко пингвинчето и се справяш отлично. Не изглежда да са прекалено стегнати бодовете ти. Спомням си по труд и творчество шиехме с кръсчета разни каренца и майка ми ми беше казала да не стягам много и ако съм стегнала някъде да не разшивам а леко с иглата да издърпам ("повдигна") нагоре кръсчето . Не знам дали правилно се изразявам и ще ме разбереш. Но според мен става добре. Ще му свикнеш. Успех! Аз не знам дали ще имам нерви да го правя. Всички казват, че това ги успокоява. Да, ама аз като пробвах (вярно бях млада :) ), направо ме изнервяше - да стоя наведена и да не помръдвам. Аз просто не мога да стоя без да мърдам :). За това и люлеещ стол си имам. Едва ли ще мога да си се люлея и шия. Виж съм си изпобола пръстите :).

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » вт май 26, 2015 2:17 am

Здравейте, момичета!
Нели, Йоанче, кросстичи има Michael's и на секцията за шиене в Wall Mart. Може също да се поръчват и по е-майл, ако искате ще погледна по нета къде има хубави модели. Аз често проверявам магазините за втора употреба, на секцията за шиене - понякога има хубави неща за по 3-5 долара,много хора купуват и след това ги захврълят както са неотворени. Освен това може да си вземете само бяла канава,ипо нета има многосайтове само с карти за кросстич, аз съм си принтирала само карти и упътванията след това си вземам конци според указанията и готово!

Нели, за да не ти се обръща горния конец върху долния, преди да вденеш конците, /които предполагам са на 2 ката/ ги раздели и ги съедини пак. имай предвид че като изпереш и изгладиш кросстича той ще се събере малко и бялото няма да се вижда. По-лесно се пази ред ако започнеш да шиеш отсредата - аз сгъвам канавата на 4 и отбелязвам средното квадратче; а на картата средния бод обикновено е отбелязан.

Иначе не виждам да има нещо особено погрешно в пингвина, с практика ще започнеш да затягаш конеца равномерно. ПО-лесно става ако шиеш по няколко кръстчета наведнъж вместо едно по едно. :)
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » вт май 26, 2015 2:57 am

Нели, разкошни неща се изработила, така се заплеснах по снимките, че зарязах и багаж и всичко! :clap:
Яйцата са толкова сладурести, и букетите, а и сладки си направила съвсем да ми вземеш акъла :thumup: Браво, страшно са красиви!
Аз да си призная обичам да работя по модел - искам да си почивам докато шия, или плета, мързел съм :ooppss:
Това една торбичка за потпури, правих я преди години,много от отдавна не съм плела с тънка прежда.
Изображение
По КОледа а напълвам с червени и зелени потпури и я закачам на елхата, но после ги вадя да не ми се лекьиоса от ароматните масла. :thinking:
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » вт май 26, 2015 8:12 am

О, Ани, много ти благодаря! Значи като го изпера и ще се посвие, екстра, аз засега съм го оставиала, че се налага все пак да довърша поръчката, скоро ще я изпращам. Йоанче , и аз малко се поизнервих ,защото е много бавно, не знам ако посвикна дали ще ме успокоява, но аз и за едната кука в началто така си мислех и ме изнервяше , но с времето и с ината ми ме увлече, а иначе и аз не мога да седя на едно място обикновенно, трудно ми е, много съм шаварлива:) А ето че сега плета с часове:) Ани , много е хубава торбичакта -сърце.:) Започна ли покривката,която щеше да бродираш?

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » вт май 26, 2015 1:16 pm

Ани, аз от средната точка като го прегънах броих надолу и наляво. Трябва да я отбелязвам ли ?

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » вт май 26, 2015 7:49 pm

Нели, аз започвам шия от средната точка, отбелязвам си я с цветен конец за да не се объркам. По-лесно ми е така, отколкото отдолу-нагоре, особено за по-големи кросстичи. Между другото, аз когато опитах за пръв път, си спомням че за 2 часа покрих само едно правоъгълниче 1/1 см , чак се изнервих - първия ми кростич ми отне няколко месеца, а беше 10/14 см! Но после му свикнах.

По повод прането, аз изпирам готовия кросстич със студена вода и малко течен сапун, като го разпенвам във водата, след което го изглаждам както е мокър от опаката страна докато изсъхне. Този вид канава е твърд и не може да изглади добре когато е сух. При гладенето всички неравности се заличават. Аз, когато започнах единствения ми досега български гоблен ми се видя че много се вижда бялото, и реших да го шия с 3 ката конец, за да се покрие по-добре; но след изпирането като се сви канавата целия гоблен стана релефен :(

От покривката ми остана около 1/5, ще я свърша тази седмица, по време на пътуването. Тя е с "Лейзи-Дейзи" бод, което става на цветчета.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » вт май 26, 2015 8:29 pm

Тъкмо щях да те питам за прането, но хубаво , че си се сетила, то аз съм много , много пране:):):) засега имам една локва и едни крака на пингвин, това е, но правя финални неща, които са дреболии по поръчката и утре вече ще съм свободна за други занимания. Благодаря ти за подробното обяснение. Заинтригува ме сега с тази покривка, аз като чуя цветчета.....нали знаеш ,че съм пристрастна към всичко що оприличава цвете:):):) ще чакам да я покажеш.

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср май 27, 2015 4:49 am

Добре, Нели, като я свърша ще пусна снимка.
А това е едно килимче, 50/90 което подарих на едната от етървите ми, зашото те обичат декорации с патици. Нали етърва беше жена на брата на мъжа ми?
Изображениеж
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Отговори