Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
sttel
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 43
Регистриран на: нед мар 02, 2014 11:03 pm
:: 33 рецепти от sttel
:: 59 снимки от sttel

Re: Плетиво, бродиране и прочие занимавки

Мнение от sttel » пет юни 12, 2015 11:29 pm

Нели имам подобни ръкохватки подарък от леля ми, но са в БГ и не мога да сложа снимки.

Ани много бодчета има по твоите играчки- браво на теб!

Аз се занимавах с това последните 2-3 вечери.
IMG_5632.JPG
IMG_5633.JPG
Преди година купих 12 салфетки за хранене и съм решила всяка да направя с различен цвят. Имам вече избродирани 2 - в тъмно розово и лилаво, тази е третата. На снимката много не личи цвета- тъмно червен е. Плата не е точно за бродерия- кръстчетата стават малко продълговати- то си личи на снимката, но въпреки това не мен си ми харесват и така :)
www.alenavita.com
www.thesunnyhome.blogspot.com


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб юни 13, 2015 9:25 am

Танче,много са нежни, аз много харесвам всякакви салфетки от плат, имам и с бродерии и много си ги харесвам, купени са, аз не умея да бродирам, но ми харесва. Мотивът от салфетките е много симпатичен, цветът го виждам като винен на снимката и ми допада. Имам една салфетка кафява с бродиран златист жълъд, много ми харесва комбинацията, ако я изровя мога да ви я покажа по-късно. Имам колекция от салфетки от плат- всякакви цветове, най-много зелени, жълти, розови и лилави, сини и винени. Явно са ми слабост. Колкото до подложките за чаши, първата , която направих стана голяма и ще бъде ръкохватка, нея не съм я снимала.
Ани, малко по-късно ще пусна какво си харесах.

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб юни 13, 2015 10:29 am

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
На пръв поглед тези ми харесаха. Имаше едно врабче, което много ми хареса, но не го намирам, на мен много ми харесва твоя с кошничката с рамката и елемнтите, такъв искам да си намеря:)

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » съб юни 13, 2015 11:05 am

Нели, хубави са моделите. Ти по нета ли ще ги поръчваш? Аз ако попадна на подобно комплектче с елементи ще ти взема едно оттук. :)

Танче, благодаря, и твоята покривка е станала много добре! И аз съм купила 4 от този сорт, с цел да ги бродирам, но аз използвам меш, която изнищвам след като дизаина е готов.
Изображение
Слагам меша върху плата, за да ми стават равни бодовете, иначе не мога да бродирам директно на плат, само на канава.
Последна промяна от AnnaJames на съб юни 13, 2015 11:17 am, променено общо 1 път.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб юни 13, 2015 11:16 am

Блаодаря, Ани, ами да, ще си поръчам, но едва след като ушия Тенчо. И ще поразгледам още,може нещо друго да ме грабне:)
Ще се разходя и по Пиротска там има доста магазинчета с гоблени и съм виждала от този тип, аз искам да са мънички засега, на това държа и да ми харесат разбира се. По повод на снимането се сетих, като ми показваше покривката каза, че апаратчето не снимало добре отблизо. Аз имах няколко апаратчета преди професионалния, и снимаха много добре в макро режим, това им беше предимството. И като получих професионалния/,мъжът ми ми го подари за по миналото рд/ и аз побързах другото фотоапартче да подаря на майка същиия ден. После бях много изненадана да установя, че фотоапаратът ми е широкоспектърен и снимки от близо не прави хубави...Затова за следващото рд получих макро обектива. Ама аз съвсем се отплеснах, голяма съм бърборана. Мисълта ми беше включваш ли си този режим като снимаш? Аз в началото с първото ми фотоапартче не превкл'ючвах никакви режими и се чудех защоо не ми стават хубави снимките отблизо.

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » съб юни 13, 2015 11:20 am

Здравей, Нели! Не, не включвам никакъв режим, дори не знам как да го намеря.....аз съм много скарана с всякаква техника. :ooppss:
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

nelale
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1739
Регистриран на: пет юни 25, 2010 9:14 am
:: 102 рецепти от nelale
:: 1475 снимки от nelale

Мнение от nelale » съб юни 13, 2015 11:30 am

И аз бях така ,Ани, аз и сега не разбирам много, режимът е едно цветенце, прилича на минзухар малко. Всъщност ето го:)
Изображение Ако може някой познат да види откъде ти се превключва , а ако искаш можеш да ми кажеш модела и да се опитам да видя в нета:):):) Правиш разкошни неща, а те се снимат отблизко:):):) Затова само предлагам:)

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб юни 13, 2015 12:07 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Прекрасни дами, Танче,Ани,Нели - много ви се възхищавам,толкова красота творите,браво милички,страхотни сте! :hug:
Прикачени файлове
bravo.jpg
bravo.jpg (9.65 KиБ) Видяна 1875 пъти
Beso-Emoticono-83200.gif
Beso-Emoticono-83200.gif (21.36 KиБ) Видяна 1875 пъти

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб юни 13, 2015 12:16 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: Нели, много харесах мечо - сладък чаровник! :heart:
Прикачени файлове
cvetia-v-koshnica-450x450.jpg
cvetia-v-koshnica-450x450.jpg (46.72 KиБ) Видяна 1875 пъти
VALENTINE_001.jpg
VALENTINE_001.jpg (39.28 KиБ) Видяна 1875 пъти

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » нед юни 14, 2015 6:40 am

Нели, намерих режима! :D Много съм щастлива! Най-накрая мога да се пробвам с по-свестни снимки, на ястия включително! Благодаря ти много! :yee: Прилагам главата на заека, на едро, за доказателство
Изображение
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Отговори