Градина

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Re: Градина

Мнение от AnnaJames » съб мар 14, 2015 5:44 am

Аз имам цветни градинки на 3 страни около къщата, но едната от тях е на сянка. Няколко години опитвам с различни цветя, да видя какво може да вирее добре на сянка. Тази година ще пробвам с момини сълзи - купих един пакет с 18 корена, и на него пише дасе садят на сянка или цветна сянка. Този уикенд ще ги садя.

Иначе авокадо съм садила няколко пъти когато още живеех в България,и про най-успешния опит стана като малко дръвче, но не стигна до плод.
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение


Потребителски аватар
Lirinka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1307
Регистриран на: чет апр 12, 2012 5:02 pm
:: 17 рецепти от Lirinka
:: 727 снимки от Lirinka

Мнение от Lirinka » нед мар 15, 2015 10:53 pm

Ани, привет! :)
Обожавам мириса на момина сълза. Аз не съм цветарка - имам алергия към полени и цветя, най - вече при допир се изривам. Но много им се радвам и по цветята се заглеждам с удоволствие. В градинката пред блока в който живея има момина сълза, лалета и рози ухае невероятно. Миналата пролет опакована от всякъде, дори с дебели ръкавици засадих едно цвете което наричат * дебела Мара * и се хвана. Много му се радвам, вече се показа и много добре върви, въпреки студовете. Разпръснах 3 пакетчета зрънца от кичесто Калдаръмче, но чак август се показа едно единствено стръкче, радвах му се, като на бебе. Сега пак съм купила от калдаръмчето и други цветя и чакам времето да се затопли малко. Пък ще видим тази година, какво ще излезе!? ;) Пишеш за Авокадото, на село от няколко години сме засадили Киви. Още първата година се качи на асмата и вече две лета ражда плод. Дали защото си е наше не знам, но ми се вижда по вкусно от купеното!
Когато го купихме ни казаха, че трябва да вземем мъжко и женско. Предполагам, че и с Авокадото ще е така. Качила съм снимки на градинката на село и Кивито го има. Не, че заслугата е моя! ;) Родителите ми се пенсионираха и за лятото си отиват на село на чист въздух!
Грижата е изцяло тяхна - аз само се кефя на цветята. Много писах за което се извинявам!
Хубав ден ти желая! :)

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » пон мар 16, 2015 2:36 am

Здравей, Lirinka!

Би ли споделила как засади кивито? И на каква температура вирее? Аз бих се пробвала, обичам да експериментирам.
Не се извинявай че пишеш повечко, кеф ми е да го чета :D

Хубав ден ти желая! :D
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
Lirinka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1307
Регистриран на: чет апр 12, 2012 5:02 pm
:: 17 рецепти от Lirinka
:: 727 снимки от Lirinka

Мнение от Lirinka » вт мар 17, 2015 8:53 pm

Ани, привет! :)

Кивито, като го купихме беше нещо подобно на стръкчето с авокадо на Рени от стр. 1, но нямаше листа. Баща ми го засади в дупка с дълбочина около 10 см. До него заби един висок прът за да го привързва към него, докато се качи на асмата. Беше през пролетта. Редовно го поливаше. До зимата се качи до асмата. Селото се намира между Пловдив и Карлово, води се в Средна гора. Лятото е топло, но зимата много рядко пада сняг. Чела съм за кивито, че издържа на температури до - 20, - 30 градуса.

Хубав ден ти желая! :)


Потребителски аватар
Lirinka
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1307
Регистриран на: чет апр 12, 2012 5:02 pm
:: 17 рецепти от Lirinka
:: 727 снимки от Lirinka

Мнение от Lirinka » вт мар 17, 2015 9:10 pm

На снимка № 733 в албум Разни се вижда между лалетата колко е било дебело през 2013 г. стеблото или както му се казва. Не съм много на ясно! ;) В албум Пътувания, снимка № 237 се вижда кивито, като плод - снимано през 2012 г. :)

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср юли 15, 2015 9:04 pm

Така хубаво ми тръгна босилека тази година, с едни грамадни листа...обаче някой започна да ми го пасе..изгризва листата и ми оставя само дръжки! :cry: МИсля че са дивите зайчета, виждам ги няколко пъти, едни такива сладурести, бежово-кафяви, обаче как дас и опазя градината от тях не знам :?
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср юли 15, 2015 10:16 pm

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Ани, няма да ти оставят нищо дългоухите, много са нахални. :confused: Да ти се похваля, моите доматчета -чери започват да зреят,само да можеш да ги видиш -красота,по 9-10 плодчета на китка,като започнат масово да зреят, ще помоля Инка да ги снима и да качи снимка,така им се радвам,направих всичко,като на шега,а то се получи нещо прекрасно.Всичко добро мила!

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » ср юли 15, 2015 10:34 pm

Мила Мами, много се радвам за теб! Ще чакам снимки! И аз разсадих домати тази година, но закъснях с пресаждането, нали бях много заета...и за сега имам само 2 малки доматчета на 2 растения, другите още нямат и цвят. Тази година обаче "чери" не съм садила, ами едни други "беефстейк", едни месести, и "рома" те са продълговати. Не знам откъде се пъхат зайците, градинката ми е оградена, ще отида да видя дали не за изкопали дупки под оградата. :?
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
AnnaJames
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: съб сеп 27, 2014 11:24 pm
:: 154 рецепти от AnnaJames
:: 190 снимки от AnnaJames

Мнение от AnnaJames » нед юли 26, 2015 11:26 pm

МИналата седмица един магазин продаваше прораснал разсад на люти чушки по 1 долар, и аз реших да опитам - взех 12 броя от различен вид и ги набучих където имах място по градината. Не знам дали е случайно, но откакто ги посадих не съм видяла нагризани от зайците растения :clap: . Една къртица обаче ми направи купчини сред босилека...имам някъде едни отровни изкуствени червеи и трябва да ги набуча в пръстта наоколо.
Тази година ще имам доста сливи...почти са готови вече :D
Каквото заслужава да бъде направено, заслужава да бъде направено с любов.
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон юли 27, 2015 8:01 am

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :heart: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Ани, добре си направила,дано ти станат лютите чушлета - от сливите можеш да си приготвиш печени на фурна и прибрани в буркани, към тях да прибавиш и малко орехи, става жестоко сладко,а аромата от печенето е несравним.Хубав ден от мен! :love: :love: :love:
Прикачени файлове
7d72610970c08a2200c85c902ea0b3fed4325b178735494.gif
7d72610970c08a2200c85c902ea0b3fed4325b178735494.gif (36.1 KиБ) Видяна 9282 пъти


Отговори