Как тече денят на Веселите готвачи? - Август '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от janova » вт авг 06, 2013 1:20 pm

МОМИЧЕТА,малко съм гладна и поднасям това хапване и :beer:!
Д обър апетит и да ни е сладко :)


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт авг 06, 2013 1:49 pm

Изображение

Присъединявам се с дъхаво грозде - малко отдих :)

Запалих свещичка за празника у дома - нека смирим душите си и се помолим за здраве и благополучие :love:

Наталка, няма страшно - пазя се :wink: Тази сутрин развързах пръста - готова съм за нови подвизи :thumup: Машинката цял предиобед беше в ремонт, следобед ще видим какво се е получило :roll:

И без това ми се полага полягване - сутринта ходих в ортопедията да ми сложат хиалуронова киселина в коляното и сега ще се хоризонтирам. Стига вече съм марширувала :)

Хубав следобед на всички :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт авг 06, 2013 2:15 pm

Как ми се полягва и на мен :love:
Изображение
обаче трябва да се боря с бумагите
Изображение
Бони, пази си копитцата, че колко паради те очакват :D :wink:
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » вт авг 06, 2013 5:29 pm

preobrazenie.jpg
На 6 август Православната църква чества големия христянски празник Преображение Господне,като спомен за небесната мощ и слава на Спасителя ! Смята се ,че в нощта срещу Преображение Господне и Богоявление (Йордановден) се сбъдват желанията на праведните .Според народната традиция до тоя ден не се яде грозде,който се изкуши ще го болят зъбите цяла година ,тъй като все още не е кръстено .Днес официално се бере и първото грозде,осветява се от свещеника и се раздава от свещеника на всички присъстващи ,а после на близки и съседи.Тъй като е Богородичен пост ,днес е позволена риба на трапезата ,днешния празник за обикновените хора символизира трайното преобразяване в природата ,тоест деня се "преобръща " от лятото към зимата .От тоя ден нататък деня видимо намалява и хората започват да се приготвят за студените дни.За всички вярващи християни Преображение Господне е свързано с промяна и вяра за по-добро,надежда за по-светли дни!!! И така , малко преди да свърши празничната литургия ,като смирена и вярваща християнка приех божието причастие ,след постене ,разбира се ,хапнах от гроздето и си тръгнах удовлетворена ,пречистена и пълна с вяра и надежда ,помолих се за всички мои близки ,и отидох на кафе в моя близка .Времето ми бе долу-горе ограничено ,защото днес менюто не можеше да е друго освен риба ,искам и децата ми да спазват тия големи празници и се старая поне малко от това ,което правя да им остане в съзнанието .И така оставих хубавата компания и на пазар за сардини ,богати на Омега 3 мазнини ,в къщи ме очакваха и червени риби за супа .......еееееех,дотук добре ......пак резервния двигател влезе на помощ .приготвих сардините за обяд ,че на място ми ги чистят и бях спестила това "удоволствие " ,малко пържени картофки и една домато-краставицо-пиперене салатка и за обяд бяхме супер ......виж за вечерта Виви очаква варените риби и варени картофи,моркови и тиквички :yawn: :hungry: :yee: :sleep: ..... и отново девиза на някогашното СДС ........."Времето е наше или поточно МОЕ!!!!!!!!! За това и чувствата ми са толкова смесени ,пък и е една жега ......пък и да се ппохваля след вчерашния воден ден (с малки отклонения 2 круши и в 24 часа 1 порция сочна диня .....видя ми се мед !!! ) съм с -1,5 кг. ......Трудно е в жегата да не хапваш нищо .....пада кръвно ,кр. захар ......не сме за един ден ......Ето ,изписах пак цял ферман , научих ви да пиша малко по-вечко и утре ДИДУРАНКА ще ми направи забележка ,като пиша 2 реда ,че не е в мой стил или пък МАМИ ще отгатне ,че настроението ми не е в 6 тицата !!!Както и да е ,здрави да сме и да пишем ....от мен лек ден и много пожелания и за трайно "преобръщане " и на вашия йивот към по-добро и надежда за мир и благоденствие във всеки дом !!! :) :) :) НАТАЛКА,трогна ме ,четейки и поклон ,радвам се,че всеки по свой начин е успял да направи една възрастна жена радостна ,щастлива и сме успяли да докоснем майчиното сърце !!!Да ти е жива и здрава отново и на 100!!! :love: :thumup: :love:


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт авг 06, 2013 9:10 pm

:winkiss: :winkiss: :giflo2: :night: :giflo2: :winkiss: :winkiss: Момичета, пожелавам ви приятна,весела и незабравима вечер - Лека и спокойна нощ ! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт авг 06, 2013 9:40 pm

:winkiss: :giflo2: :night: :giflo2: :winkiss: Мили сладурчета - Дидка и Зари -Лека и спокойна нощ милички,сладки и вълшебни сънища!!! :hug: :hug: :hug:

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » вт авг 06, 2013 9:43 pm

Приятна и спокойна вечер момичета
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт авг 06, 2013 9:51 pm

Привет, момичета :D
Днес за мен беше уморителен ден, един човек ми каза - "искам да подам жалба при вас, а не на горния етаж, защота вие сте усмихната" :) как да обясня , че там е друга служба и че аз вече съм се скапала, буквите в клавиатурата ми се сливат и за нищо не ставам...Както е да е, такава е работата и хората идват с мъката и тревогите си и нищо, че още не си бил в отпуск, че ферментираш в жегата, ти си там заради хората...и знам, че мястото ми е там.
Много се отплеснах :)
Хубава и радостна вечер
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » вт авг 06, 2013 11:31 pm

Изчетох всичко,както винаги.Много ви се радвам.
Кате,благодаря :love: :love: :hug: :hug:
Наталка,извинявай ,вчера картичката,която избрах била по-голям формат и не можах да поздравя майка ти подобаващо.
Важното е да е жива и здрава!Догодина ще бъде огромен букет.
Дианка,милата ми тя,не знаеш колко близка те чувствам и чакам да пишеш дъъъъъъългоооо :thumup: !
Може би пропускам някоя........ами да Бонииииииии :giflo1: :giflo1: :giflo1:
И за всички други :giflo2: :giflo2: :giflo2: :giflo2: :giflo2: :giflo2:
Утре ще имам гостенка на кафе и се хванах кекс да пека.Дано стане хубав.Чакам го сега :chef: :whistle:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср авг 07, 2013 7:10 am

:winkiss: :giflo1: :giflo2: :sun: :giflo2: :giflo1: :winkiss: Добро утро,мили дами,виждам,че съм първа - поднасям ви :coffee: с много обич и добри чувства,нека денят ви бъде много,много успешен и приятен,а сърцата ви пълни с обич и добрина!!! Насладете се на днешния слънчев ден и бъдете много щастливи!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:


Заключена