Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от mami48 » съб дек 29, 2012 10:49 pm

Мила Дианка,радвам се за динамично протеклият при теб ден - важното е да си щастлива и да ти е добре.Приветствам от сърце това,което правиш,ако зависи от мен с огромно желание бих допълнила пъзела,но мила,само като прочетох за осигурената пералня,сушилня и всичко необходимо за въвеждане в ред дрехите за даряване останах силно впечетлена,тук няма кой да организира подобно нещо,нашата църква се стреми само към печалба,не и за благотворителност,когато бях на Миконос останах поразена в един неделен ден - всички хора,облечени добре масово излизаха от църквите - там има много, в ръка всеки носеше пакет с храна, попитах работодателя на дъщеря ми какъв празник е,а той ми обясни подробно,че там всяка неделя е така,тогава разбрах на какво ниво е ролята на църквата у нас,но нека не се задълбочавам,макар че, това би играло голяма роля в живота на младите хора.Всичко добро мила. :winkiss: :giflo1: :winkiss: :hug: :hug: :hug:


Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » съб дек 29, 2012 11:34 pm

Мила МАМИ,така е ,наистина всичко е добре организирано.Виж във всяко стадо има и "мърша",както се казва ,но общо взето нещата влизат в някакъв ред.Знаеш ли,излизайки от суперите ,има поставени колички ,в които всеки оставя каквото му се откъсне от сърце...зехтин,ориз,спагети ,дом.консерви ,шоклади и каквото може да ти мине през ум.....Суперите от своя страна предоставят продуктите на митрополията,оттам където преценят ,че е нужно + 500те порции наготвени от доброволци ,също всекидневно дарения от зеленчукопроизводители,производители на месо ,зехтин и .....една дълга верига .Програмата е под името "ЗАЕДНО',което означава ,че заедно всички можем да допринесем да няма гладуващи или хора,пострадали от иконом.промени тук .Мъчно ми е за БГ сещам се какво бе преди ,в преходния период ,не бях в БГ,но само информацията,която получавах ме раздрусваше достатъчно ,помагала съм ,когато живеех в Атина с каквото имах възможност .Колкото до църквата ,всичко ,което правят е похвално ,но и малко чудно за БГ,майка ми много пъти коментирайки подобни теми ,просто не може да повярва ,че това е действителност при нас ....Колкото до младите ,имаш право ролята на църквата трябва да е пример ,а не представителите и да забогатяват за сметка на вярващите ....и стова да отблъскват младежта.Религията и вярата ни ,са тия ,които са запазили рода ни и държавата ни ,и не само нашата и гръцката ,а и други и по време на османско иго и т.н.Радвам се,че споделяш моето мислене,убедена съм и аз в добротата ти и това благородство е огледало на душата ти ,бъди здрава и Бог да е с теб,и твоето семейство,мила МАМИ!Радвам се,че те познавам ,и четейки всеки твой пост ми се пълни сърцето с топлина и обич :love:

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » съб дек 29, 2012 11:36 pm

Честита Коледа, мили момичета и от мен .С малко закъснение.
Бяла зима - вик на тишината,
светът проблясва в огнена позлата,
пурпурни гирлянди галят мрака,
скърца от подаръци шейната...
В детските очи пламтят искрици,
цялата Вселена ни обича!
Смях вали в нощта на красотата,
сбъднати желания ни чакат,
в този звън на коледни камбани,
чудесата раждат радостта ни!
ЧЕСТИТА КОЛЕДА!

Последните дни ми бяха доста натоварени и в работата и в къщи, въпреки че се измъкнах за една среща на 27 -ми. Най накрая и аз да седна на компютъра за удоволствие, а не за работа!
На Бъдни вечер и Коледа се събрахме на вилата при родителите ми и баба.Сестра ми и зет ми с племенниците също бяха с нас.
Преди Коледа във Варна заваля обилен сняг, и наистина имахме истинска снежна Коледа.
Децата не можеха да се наситят на снега в двора. Голямата племенница, когато не я наблюдаваха, търчеше мигновено навънка.
Сутринта на Коледа, с нея правихме снежен човек :D :wink: . т.е беше ми наредено : Време е за снежния човек!Лельо там има лопата !!! Обеща ми ! - Кога? - Още миналата година. :D :D :D
Така си беше, миналата година правихме пак снежен човек, който тя не хареса, а аз и обещах още един , когато има повече сняг. Ей че помни ! Доста пъшках с лопатата , но ми беше много хубаво да гледам децата, как се радват на съвсем обикновени неща - снега, боя със снежни топки, снежния човек, диадемата с еленските рогца, не само на подаръците, и са щастливи и весели .
PC250476.JPG
Весели празници и много празнични вкусотии весели :chef: !
Целувки от мен :love: :eleni: :emotshapka: :zwyncheta: и нека за малко да си припомним кога и ние сме били деца и сме вярвали в чудеса, чакали сме с нетърпение подаръците, снега и игрите.
[youtube]http://youtu.be/FDwuI_x9hZQ[/youtube]

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » нед дек 30, 2012 12:06 am

Добър вечер и от мен :winkiss: Тъкмо приключих с почистването и сядам с чашка винце да ви видя . Верче приеми и моите съболезнования!
Вчера имах мн скучен ден и за капак ми вдигнаха колата и удоволствието ми стуваше 58 лв за 15 мин :thumdown: побеснях.Не беше спряна на забранено място,но момчетата от наказателният паркинг казаха ,че е по сигнал :? Така е с варненски номер бургас явно..
Днес отивам и какво да видя пред магазина като след бомбандировките в Сараево :eek: Цял ден къртиха - поставят кабелите под земята. Беше невъзможно да се минава,което ме поизнерви и затворих по-рано.За сметка на това отидох да си напазарувам,прибрах се и си изчистих у дома.Утре ще пристигнат първите ми гости :clap: Направих едно сиропирано руло за утре,изпрах и така си освободих време за козметик :love:
Мила Бони ще те послушам и ще гледам до 15 ч. да съм приключила с всичко :h
Дианка имала си чудесен ден :thumbsup:
Мами както винаги ни зареждаш с топлина :hug: хубаво е да има повече хора като теб!
Рали слънчице липсваш ми :flow2: :giflo1:
Приятна почивка и лека вечер мили момичета.
http://www.radikal.ru]Изображение


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед дек 30, 2012 9:04 am

:zwyncheta: :candle: :zwyncheta: Добро утро,мили момичета,да пийнем по чаша :coffee: и да действаме по задачи.Дианка,още повече ме изненада с поставените колички и т.н.,това тук е равносилно на - някой да се облагодетелствува,не би стигнало по предназначение,повярвай ми това е истината,напълно споделям начина ти на поведение и начин на живот,начин на влияние и възпитание на децата ти :clap: ,моите адмирации за хора като теб :thumbsup: .Пети,миличка, благодаря ти за топлите думи,не се измъчвай за сполетелите те неудачи,всяко зло за добро,не си разваляй настроението за празника,нали знаеш,мило момиче,ако не е това,ще е друго,горе главата - само като видях магазина,който си създала,разбрах,колко можещ и упорит човек си :clap:,не се предавай пред нищо - ти просто МОЖЕШ,а това е достатъчно и гарантира успех :thumup:.Прекрасен и успешен ден на всички,прекрасни момичета. :zwyncheta: :eleni: :emotshejna: :elha: :emotshejna: :eleni: :zwyncheta: :candle: :zwyncheta: :santa:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед дек 30, 2012 9:14 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/fFOQgoP8_Ks[/youtube]

Добро утро :emotshapka:

Как сте? Добре ли спахте? Едно приятно слънчице наднича през нашия прозорец и приятно гали с лъчите си :sun: И на душата е едно леко, леко ... :music: :music: :music: Поднасям ви с обич кафето :coffee: и с много добро настроение :heart: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta:

Дианка, много ме развълнува с всичко написано - невероятна организираност и чисто, неподправено чувство за взаимопомощ. А какво става тук - отец Иван направи един дом за нуждаещи се хора и не стига, че държавата не прави нищо за тях, а иска и да го събори че е незаконен. А като е така, уважи труда на човека и сърцето му - дай му възможност да прави това, което ти и така и така не правиш - има толкова изоставени и затворени военни поделения, училища в малките села и какви ли не още сгради, които са отвсякъде законни. Другото той сам организира и прави ...
Това за магазините също много ме впечатли - който може и има душа, би дарил храна и продукти за този, който няма. И пак е важно да отиде наистина при тези, които имат нужда :thinking:
Радвам се, че вчера сте имали прекрасен ден - дано и днес да е такъв :hug: :hug: :hug:

Марина, изкарали сте чудесни празнични дни - винаги е весело с дечицата :clap: А за помненето - помнят като малки слончета и винаги това, което им изнася :wink: :snejenchovek: :emotshejna:

Пети, за съжаление хорската злоба почивен ден няма :roll: Но карай, благослови ги с Любов и хич да не ти пука :eek: Е, разваля се настроението на човек, но пък има толкова по-важни неща ... Помисли за хубавите дни, които са пред теб - гости, приятели, празници :dancing:

Рали, радвам се че Ади е по-добре. Нека е здравичък, че така за всички е ОК. Надявам се, че и Патрик е добре :thumup:

Танче, как си душице?

Миленка, купи ли подаръците? И при теб не е лесно - да пълниш чувалите и на Дядо Коледа и на Дядо Мраз :podaryk: :santa: :emotshejna: :eleni:

Кате, да ти е сладко кафенцвто :coffee:

На всички желая хубав и усмихнат ден и приятно предпразнично шетане Изображение

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » нед дек 30, 2012 9:53 am

Добро утро, момичета :)
Тези дни нямах никакво време, майка ми се прибра от село за зимата и докато оправим багажа... Но вече си е тук и няма да се тревожа изринат ли е снега, има ли хляб, то на село хората не се оставят, съседите винаги помагат, но друго си е да си е вкъщи. Сега ми се пише ходене до магазина за последни покупки, а след обед почвам да готвя по малко за утре.
Верче, съжалявам за загубата ти, но нека вярваме, че Той го е посрещнал и прегърнал......
Хубав и слънчев е днес денят, ето го и кафето със закъснение
Изображение
Хубави празници, веселушки :eleni: :zwyncheta: :candle:
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед дек 30, 2012 10:36 am

564483_441351639263907_1102711880_n.jpg
Добро Благословено Утро!
Ето ме, ето ме :)
децата още спят ,мъжо на работа и аз в моето си царство,
имаме си едно момче от Варна на гости на сина ми днес ще се прибират заедно,
вчера дойде,ще спят поне до обяд.
Виждам,че всички сте добре,кой с по-големи трудности,кой с по- малки,но важното е,че сте се справили със всичко
и сте добре,което ме радва :D

Раздавам днес букет от слънчеви лъчи,на всички Вас по равно и с Любов!
От него радост в нашите очи ще грейне!
Доброта огромна в сърцата ни ще затупти!
Ще полетиме волни,като птици разпръсквайки я над света!
Ще заживеем щастливо и много сговорно,щом послание на Доброта носим в нашите сърца!
Усмихнат ден мили Приятели!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед дек 30, 2012 1:26 pm

Натали, усещах отсъствието ти,но сега,като разбрах,че си се погрижила за твоята майчица ми стана много хубаво :clap: миличка,поне няма да я мислиш - как е и да се тревожиш,положително ще е по -добре при вас.Ивка, слънчице,пак си се навила като пружинка - имам усещането,че рядко сядаш,все си в движение,но нали си маминка,няма как да не се погрижиш за всичко и всички :thumbsup: мила.Хубав и успешен ден ви пожелавам. :zwyncheta: :eleni: :elha: :eleni: :zwyncheta: :santa: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :candle: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :eleni: :eleni: :emotshejna: :snejenchovek: :emotshejna: :eleni: :eleni:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » нед дек 30, 2012 2:58 pm

Здравейте, мили :chef: !

Верче, моите съболезнования!
Рали, хубаво е, че сте овладяли положението на време. Бързо да се възстановят дечицата!
Радвам се, че всички сте заедно с близките си и любими хора.
Ние открихме сезона на ските. Отидохме в петък по обяд и се оказа, че сезонът още не е започнал. Откриването беше вчера. Казаха ни, че може да покараме ски, но не и шейни. Беше страхотно! Малкият се справи много добре като за първи път. Дърпахме го по баира, защото лифтовите съоръжения не работеха. Вечерта пуснаха машините за сняг, но моите момчета са такива луди глави - продължиха до 7 часа.
Снощи имахме гости, днес очакваме други. Ще изпратим старата година с много забавления и веселие :D .
Ето и снимки от ските:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ани, :hug: Аз от 2004 година съм тук, а мъжът ми е от по-рано. Когато имаш човек, на когото да се "облегнеш" в чужда държава е много по-лесно. Сравнително бързо и лесно се приспособих към тукашния начин на живот. Живеем в метрозоната на Вашингтон. Градът е в щата Мериленд и е на около 20 км от столицата.

Желая ви прекрасен ден!


Заключена