Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Sirena » чет дек 20, 2012 8:18 am

Добро утро, весели :chef:
Тук е снежно, ветровито. Вчера пуснаха по-рано колежките от крайните квартали, че там е страхотия. Сега на работа сме само ние, които живеем по-близо, ама то пак си е приключение, ако вървиш пеш трябват ски :wink: за подлезите шейни, абе българска работа. Довечера уж имаме банкет, ще видим как ще се предвижим.
Ивка, честит именик, здрав и щастлив да е и да пребъде името му
Изображение
И за грижовната съпруга
Изображение
За нас, момичета по един грог в това време :)
Изображение
Хубав ден, ако може и слънчев :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » чет дек 20, 2012 9:47 am

Добро утро веселушки :hug:
За съжаление нещо не ми се отварят предните страници ,дава ми ,че има съдържание от някакъв руски сайт ,който е проблемен и не мога да видя как сте изкарали последните дни :thinking: Виждам само последната страница и за това искам да пожелая на Ивка да и е жив и здрав именика !
Аз бях малко до Турция и снощи се прибрах.В ранният следобед започнаха да ми звънят от България много хора ,че тук е едва ли не потоп :o В Турция имаше само малко вятър.Вечерта към 18ч тръгнах да се прибирам ииии кошмара започна като минах границата.Колкото повече наближавахме Сл.Бряг толкова положението се влошаваше :agr: Е как така след като имаше прогнози за времето снегът пак ни изненада????Ако ви кажа ,че отсечка от не повече от 5 км сме я минали за час и 40 мин не знам дали ще ми повярвате :agr: До Поморие може да се каже ,че е добре пътната обстановка,но по правите отсечки от силният вятър завихря снега и нищо не се вижда-само една бяла завеса.Караш и не знаеш къде отиваш,направо ми се до рева.Но да благодарим на господ стигнахме живи и здрави.Майка ми каза ,че във Варна било много зле положението,а леля ми живее в Шумен там пък било ад.Хора,ако не е супер наложително не пътувайте!!!Дано само да няма проблеми с тока!!Като гледам как вървят нещата няма да мога да се прибера за Коледа при тях :( Днес въобще няма да отварям магазина.Оставам си у дома .Хубав ден милички и лека работа на всички ,които днес ще работят.
http://www.radikal.ru]Изображение

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » чет дек 20, 2012 9:59 am

427960-33576540_Goff_Kathy__Christmas20potting20shed.jpg
Добро утро , :chef: !!! Сняг,вятър и виждам много проблеми в БГ. ,момичета внимавайте....БОНИ,толкова романтично на 13 етаж...или малко страшничко .Сега разбрах защо имаш това чувство,все едно,че си в ракета :eek: ами доста си е високичко .От всякъде духа ,представям си ,сигурно и много по-вече средства за отопление са нужни ,миличка?!Благодаря ти за вниманието ,всички са добре ,и дано всички хора са усмихнати и няма страдащи ,не само по празниците ,но въобще ....Какъв човек съм ,Боже мили ....искам всичко да е идеално ,поне аз така го искам ,а зная като разумен човек ,че идеални неща в живота няма ....за жалост.Може би пиша в тоя дух тая сутрин ,повлияна от снощното представление на детския театър "Малката кибритопродавачка"....по-актуално преди Коледа не можеше и да бъде....Всички знаем за малкото осиротяло момиченце,което продава в ледената празнична нощ кибрит и .....опитвайки се да стопли не само себе си ,но и "ледените" сърца на заможните хора....Не се срамувам да си призная ,че на гърлото ми се бе застанала една буца и ....сълзите ми идваха многократно на порции....наоколо бе подобно...Понеже бе и вечер тъмно ....всичко бе като в действителност ...Страхотни декори ,много импровизиран сняг и много нежна музика ,отнасяща ни в един ,друг свят....Колкото и да сме осъзнати ....още един ,голям урок ....както за мен ,децата ....също и за големите отгоре ,които се сещат за благотворителност само по празниците ...и го афишират ,сякаш през другото време народа не се храни и няма нужди.....Извинете ме ,за тона ,но чуя ли някой политик да епосетил някой дом по празниците :huh: .....хубаво е ,но само тогава ,кръвта ми нахлува в главата .....Но да успокоя топката,аз няма да оправя света ,....просто слагам и моето парче от пъзела.....Сега,снощи децата накрая подчертаха ,че Коледа не са пълни тави с ядене и сладки .....и се замислих,че и моите сладки даже в съня ми се появяват ....първа година съм толкова назад ....но неделя и децата ще са свършили училище и ще сме готови за изява в кухнята .ИВКА ,днес наистина е Игнажден и от цялото си сърце желая на твоя съпруг ,носещ това хубаво име ПЛАМЕН да ти е жив ,здрав и щастието ,и късмета не напускат вашия дом!!! :love:
wallpaper_1902-1.jpg
ПЕТИ,току-що виждам ,че сме писали заедно и разбрах за убийственото ти пътуване .....аз съм в Гърция ,но скоро бях чела ,яе всички пътища са готови за работа при зимни условия!?......Интересно ,отново как ги изненада снега ...добре,че сте се прибрали по-живо и здраво .Щом не е наложително ,не рискувайте.....Лек и успешен ден ,при нас леко ръми и ...малко студ ,ако не е елхата ......но посрещали сме Коледа преди 4-5 г. по къси ръкави ....така че може и при нас да стане зимно до Коледа ,и аз съм родом от Шумен и Североизточна БГ. зимата е .......трудна . :eleni: :elha: :eleni: :zwyncheta: :emotshejna: :zwyncheta: Аз,имам същия проблем с отварянето на страниците :)

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » чет дек 20, 2012 10:46 am

Здравейте!
Ивка, да е жив и здрав именникът ти! Желая му много радостни моменти и късмет!
За съжаление и на мен ми излиза съобщението за зловреден руски сайт :thinking: и не мога да те поздравя по друг начин, но ще поизчакам да се изчисти проблемът.
При нас зимата най-после дойде и то с пълната си сила. Естествено нас във Варна пак ни хвана неподготвени и се оказа, че е много трудно да се почистят улиците и да се стоплят училищата :( . Детето го заведохме сутринта на училище и се благодаря, че живеем близо, иначе не мога да си представя как щяхме да стигнем.
Днес на обяд щяхме да се събираме на работа и да си направим един импровизиран банкет като всеки щеше да приготви по нещо и да занесе. Бяхме си разпределили менюто и щеше да се заформи хубава маса, но по разбираеми причини събирането се отложи, така че сега мъжът ми ще си хапва мезета в доста голямо количество. Е, да излезе и нещо хубаво от цялата зимна история. На него му се обадиха днес да не ходи на работа, така че всички ще си стоим на топло и ще мързелуваме, а за утре ще му мислим.
Няма да се връщам назад в страниците, за да не ми се покаже пак блокиращото съобщение и днес много ще ми липсвате, но се надявам до утре всичко да е наред. Жалко, че днес не можах да си изпия кафето във вашата компания на фона на хубавата Музика, подбрана от Бони. Предполагам, че при Бони, Вяра и Катето също не е по-розово от при нас. Дано всички да сте добре и да нямате произшествия.
Успях обаче да прочета, че Наталия довечера ще ходи на банкет. Наталка, впрягай елените и потегляй! Пожелавам ти приятно изкарване и незабравима вечер, изпълнена само с приятни емоции!
Петина, мисля, че до понеделник ще се нормализират нещата и ще успееш да се прибереш при момиченцето си за празника. Нали по Коледа стават чудеса. Може пък да я изненадаш точно на Бъдни вечер. Какъв по-хубав подарък за малкото човече от присъствието на мама?!


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет дек 20, 2012 11:41 am

Здравейте, милички!!!

Относно зловредния руския сайт - аз игнорирам предупреждението и влизам. Предполагам, че някоя от картинките, които качваме, бива идентифицирана като заплаха... или нещо друго безобидно.

Ивка, честит ти празнуващ, дано да успее да се прибере, но в никакъв случай да не тръгва, ако не е 100% сигурно!!!!!!! :giflo2:

Пети, мило, разтреперах се от описанието ти на пътуването, моля те, и ти не рискувай да тръгваш в лошите условия! :heart:

Ивка, Пети, приемете, че си имам причина да го казвам това, не мислете, че се опитвам просто да се правя на ненужно загрижена! :love: :love: :love:



Наталка, Миленка, Бони, Кате - благодаря ви за пожеланията, за хубавото настроение, за благосклонното отношение! Всичко да ви се връща :giflo1:
Дианка, мила! Сродна душичко! Когато четох Клетниците на Виктор Юго бях на 9 години. Една зимна нощ, когато вятърът виеше в комина и всички в къщи спяха. Бях стигнала до там, когато Жан Валжан отива да вземе малката Козет от тези ханджии, които така я малтретираха. Та върви той нощем през гората, зима, студ. А то малкото го пратили да носи вода от извора, облечено само в дрипи, посиняло от студа, влачи ведрото с последни сили... :cry: И както се влачи детенцето, в един момент усеща, как ведрото олеква. Поглежда ногоре и вижда Жан Валжан, който безмълвно е поел ведрото. Той й е донесъл и вълнени дрехи и всичко необходимо. Тогава, Дианка, си спомням, как прекарах часове с вперен в тъмното поглед, а мисълта ми в друг свят, при малката Козет, как си предстявах, че я взимаме, че я водим у нас, с какви точно дрешки я обличаме, с кои шушони, какво точно мама ще й направи да яде, как ще играем заедно, как ще ни е сестричка....
И до ден днешен се губя в такива будни мечти, сънуване без сън.....
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » чет дек 20, 2012 12:43 pm

Преди малко пробвах и съобщението за опасния руски сайт вече не излиза :clap: ! Радвам се, че всичко е наред!
Ивка, още веднъж честито на съпруга ти и на цялото семейство!
Изображение
Дано да успее да се прибере, но ако е опасно, по-добре е наистина да не тръгва, а да изчака да поразчистят.
При нас положението явно не върви към оправяне, защото учениците няма да учат днес следобед и утре. Честита им ваканция!
Ние живеем почти в центъра, около нас има много сгради, които пазят завет и не усещаме толкова много бурята, но баща ми е в един от кварталите и каза, че при тях наистина е ужасно. Само се моля да не спира тока, че в този студ как ще се топлим не знам.
Сега ви оставям и отивам да играя с детето на една от нейните игри - Околосветско пътешествие - ще попътувам малко :wink: и после пак ще дойда да ви видя :) .
Лек ден!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет дек 20, 2012 12:58 pm

Миленка,Натали,при вас е много сложна обстановката,пазете се, както е писала Миленка,дано само тока да не спира.Дианка,Рали, толкова сте чувствителни и състрадателни - хора, като вас имат сърце и душа за болката и страданието на други,било то и за литературни герои,още по -силно ви обичам и ценя,мили душици,да сте живи и здрави,такива хора са нужни за да е по-добър светът. :winkiss: :sun: :winkiss: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
latkova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 195
Регистриран на: вт окт 06, 2009 4:50 pm
:: 3 рецепти от latkova
:: 78 снимки от latkova
Местоположение: Варна

Мнение от latkova » чет дек 20, 2012 1:33 pm

Изображение
Това е снежна Варна мнооого вятър и не чак толкова сняг. Колкото и да са готови за зимата срещу природата не можеш да се опълчиш. Има хора с летни гуми, които правят задръствания и недай Боже ПТП. До сего помагаха долу пред нас на един бус с летни гуми, завъртял се на пътя и той ще излезе по пътищата...... и ще плюе щото някой му е виновен ли? Разни намахани шофьори с джипове карат самоуверено... Аз живея на един от главните входове на Варна, а имам и поглед към зеленчуковата борса, така че ги виждам ..... Спрели снощи кой където намерил за нужно, ма че пречи и е на средата на уличката какво му пука, как да мине почистваща техника. Другия си отрива колата, ама зарива тази на комшията и плюе.... на него кой му е виновен, не съм чула някъде общината да отрива коли....Вярно е вятъра ще утихне, но ние пак ще чакаме общината да дойде и да ни отрие вратите.
Но едно знам, :wink: Дядо Коледа няма да ни пропусне, защото има сняг и шейната ще може да пристигне и при нас.... :D :emotshejna: :santa:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет дек 20, 2012 5:25 pm

Привет Меги,доста си е страшничко при вас,видно е от снимката,истинският кошмар е вятъра,създава усещане за голям студ,колкото до съзнанието и отговорноста ни - ние сме си такива,такава е нагласата ни,някой да се погрижи за всичко.Дано настъпи подобрение на времето и да не се чувствате като хванати в капан.Хубава и спокойна вечер мила. :winkiss: :night: :winkiss: :hug: :flow2: :hug: :flow2: :hug:

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » чет дек 20, 2012 6:13 pm

Привет, :chef: Виждам ,че продължава особено трудно да протича деня .За едно денонощие снеговалежа в Шумен надхвърлил месечната норма.....ужас снежната покривка била от 90-1.25м.,а преспите на места 3-4 м. Бог да си сложи ръката и да помогне да си поемат въздух хората....Притесних се ,четейки новините от Шумен ,сетих се и за съпруга на ИВКА ,а с нашите въобще не мога и да се свържа ,11 селища без ток ....по-горе жиждам ,че съм писала месечната норма ,а всъщност 2пъти месечната норма ....МАМИ,хората се раждат ...не стават ...аз от малка съм си такава и май до старини .....същата ще си остана :love: и майка ми ,живо копие съм и....МЕГИ ,и ние сме на остров и духа ли ....имам чувството ,че и мен ще отнесе ,а в комбинация със сняг ....Трудно ,да се надяваме ,че бързо ще отшуми ,в Шумен ....непочистено и пълно безобразие с летни гуми ,карали шофьорите и колите ги оставяли .....докъдето стигнат ...БОНИ,виждам ,че и Русе има жълт код ,заедно с Шумен ,внимавайте и ,и ако не е наложително стойте в къщи .И при нас доста се застуди от обяд насам ,но не вали .....оставям ви с мисъл за всички вас,които сте в сърцето на проблема и ще надглеждам ,да получа по-оптимистични новини....Здрави да сте,милички!!!


Заключена