Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от mami48 » пон ное 05, 2012 12:49 pm

:winkiss: :sun: :winkiss: :hug: :flow2: :hug: Привет, мили момичета,както винаги сте страхотни -в добрия смисъл на думата - цветя,музика,сърдечни пожелания и много настроение.РАЛИ, моя прекрасна умнице, така философски си разнищила нещата, но в същото време - това е истината,реалноста,браво момиче, аз съм Дева и допреди няколко години бях роб на парцала - образно казано,непрекъснато си намирах какво да правя - в името на изрядната чистота у дома, мои приятелки ме питаха, дали ползваме банята - блестяла, като нова, така беше и с печката и всевъзможни домакински уреди,сега -у дома не е занимарено,но, както РАЛИ казва не подреждам всеки ден чекмеджета, не робувам на нито една вещ, която не е на място - просто си отделям време за мен, това е много важно, повярвайте ми и се чувствам по друг начин - независима,освободена и главно щастлива,отпочинала.Прекрасен и много щастлив ден, момичета.


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон ное 05, 2012 4:08 pm

Изображение


Има ли желаещи? Заповядайте!

Вместо запланувания половин час за подготовка на флайерите, ни бяха нужни цели два часа :eeek: . После и до здравната каса ходих, на магазина ходих, Яви от градината взех, подстригах брат ми и сега седнах да си поема въздух. После имам да поочистя, а и на малкия обещах да отида с него да покара колело.Трябва и да сготвя. Вечерта искаме и да излезем... защо денят няма 50 часа ?...?....?

Сега си пуснах музика и си изключих телефона. Няма ме :tongue: :wink: Това са моите островчета спокойствие сред морето на ежедневието...

На всички ви желая няколко спокойни и красиви минути :love:

Изображение
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » пон ное 05, 2012 8:39 pm

Здравейте,мили момичета!

Рали,незнам,дали денят,ако беше 50 часа,би ми стигнало времето,за да мога да обърна малко внимание и на моя милост. :thinking:
Особено в зимните дълги вечери,всичко се върши на бегом.Като падне тъмнината,нито ми се излиза от вкъщи,нито ми се върши нещо по-така.Докато приготвя храна за следващият ден и се позанимавам с малките и хоп,станало време за сън.
Аз ли съм бавна
:thinking:..... ,времето така незабелязано ми се изплъзва,като пясък,стискан в ръката.Уж е много,а когато се слееш в домакинстването,то сякаш изчезва като един миг.
И така,посрещаш следващият,с надеждата,че ще можеш и да си починеш,но отново те завърта ежедневието и така.....всеки ден.....
А така имам нужда,поне от ден,само за мен.
Но и аз самата съм си виновна до някъде.Остава децата при сестра ми и изляза с някоя приятелка или по магазините и през пет минути звъня,да питам какво правят.Много ми липсват.Може и да съм полудяла,защото преди 15-20 години това не го правех.И тогава имах време и за себе си.Но,здраве да е!По-добре така,отколкото без тях.

На всички ви,пожелавам прекрасни вечерни часове и спокойна нощ!
Много е хубаво,когато всички сме тук!
Много по-цветно е!

И семейно!
Обичам ви!Изображение

Изображение
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
gigi.2000
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 840
Регистриран на: нед юни 07, 2009 11:54 pm
:: 15 рецепти от gigi.2000
:: 39 снимки от gigi.2000
Местоположение: Русе,Щръклево

Мнение от gigi.2000 » пон ное 05, 2012 8:52 pm

Сладкишче, като те слушам, все едно себе си чувам-безпорядъкът не ми дава покой, и т.н. Е да де, ама всеки път свършвам с "всичко" към 10-11 вечерта и резултата е изтощена майка, нахокани деца, пренебрегнат съпруг и чисти плочки, или первази или каквото и да е...Ама кой да му се радва на това чистото, и кому е нужно...Права е Рали, ние сме важните, но ми е много трудно да изляза от омагьосания кръг. Трябва да намеря начин да включвам ежедневно домашните в домакинските задължения. И да се науча да се отдавам на себе си. А как се прави това...забравила съм...Ох, че тъжно ми стана, сякаш съм на сто години...
А това, че мъжете ти те слушат, но не те чуват, не е свързано нито с пол, нито с възраст :tongue: .Струва ми се, че е по скоро епидемия, обхванала цялото земно кълбо-никой нищо не чува, ако не му изнася :roll: .

Рали, благодаря, дори само като те чета, ми става едно такова...спокойно и уютно, грижата ти ми стопля душата :hug:.А снимката на Несебърския кей е от 60-те години, няма как да го помниш в този му вид.

Благодаря и на другите момичета за съпричастността! :flow2: Ще се постарая да променя нещата, защото наистина се чувствам изчерпана, и даже започнах от днес. В момента младежите разтребват масата :dancing: .След малко НЯМА да сгъна прибраното пране ,ще си налея чаша вино, и ще почета разказите на Йовков :wink: . Започва да ми харесва :roll: .
ИзображениеИзображениеИзображение
Лека нощ от мен!


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон ное 05, 2012 9:19 pm

Дианка, сутринта те видях на линия, но все още не беше писала - бяхме заедно :love:

Нинка, радвам се че те "виждам" :hug: И ти, и Ивелинка, и Йоана имате нужда от време за себе си. Мили момичета, децата ни правят това, на което ги приучим. Това важи и за половинките ни - от утре кажете "Хайде заедно да сложим масата за вечеря". Докато вие се въртите около печката, един ще приготви салатата, другия ще сложи приборите, третия салфетките и така ... Научете ги да уважават труда ви за приготвянето на храната и вас самите. Нима по цял ден не сте работили и след работния ден сте пазарували, готвили, подреждали. Децата и съпруга трябва да осъзнаят и приемат че всички заедно сядат около масата и е уважение, когато всички заедно започнат да се хранят. А не ние да сипваме и се суетим - те хапнали първото, ние сипваме второто. И в един момент всички са готови, а ние сега започваме.
Така е и с другата домакинска работа - на един се "зачислява" кофата за боклук, на друг - почистването на банята и т.н. При липса на децата - поделяте работата с половинката.

От доста време аз се опитвам да подхождам така. При нас и младежите вече не са постоянно в къщи, но правилата около масата си остават. Иначе не делим работата на "мъжка" и "женска" - заедно работим и заедно почиваме :)

Спокойна вечер и сладки сънища :wine: :heart: :night:

[youtube]http://youtu.be/WqSH2pZ6ffM[/youtube]
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пон ное 05, 2012 10:29 pm

Благодаря ви, мили момичета за мъдрите съвети! Иве, започнала си добре, продължавай така и един ден това ще стане навик на всички. Аз с детенцето нямам проблем - то дори само се впуска да помага като ме види с прахосмукачката, например :). С порастналите мъже ми е по-трудно. Представите ни за подреденост са коренно различни. Те си намират най-лесно нещата, когато са разпръснати навсякъде. Само да има разчистена равна повърхност и веднага се заема. Прибера ли всичко, после нищо не може да се намери. Това ми е най-големия проблем. Вярно, в ремонт сме, затрупали сме се с хиляди материали, инструменти, но лошото е, че нищо си няма определено място и като ти потрябва нещо се започва едно търсене. И аз съм виновна, че не съм подредила, а като подредя, отново нищо не може да се намери, защото те го били оставили там, а сега то било преместено на друго място :). Оставила съм ги те да си подреждат инструментите по техния си начин, помолила съм ги да спазват моят начин на организация в останалата част от къщата. Аз се вкючвам в строителството с каквото мога, но предпочитам за сега те да не включват да ми помагат в домакинската работа :). Наблюдвам голяма разлика между съпругът ми и брат му. Съпругът ми никога не си прибира след себе си, защото знае, че аз ще го направя. Брат му, който не е семеен винаги си разчиства след себе си, дори и когато го помоля да не го прави :). Това ме навежда на мисълта, че много съм си разглезила мъжа, но се надявам да не е късно да се коригира тази грешка :). За сега няма много да го тормозя, единствено искам от него да запомня къде си слага 15-те (може би и повече) чифта очила и да не ме пита, къде са му очилата :). Голям майтап с тези очила - понеже все ги запилява някъде и 3-тия мъж в къщата ни (предишния ни съквартирант, който се превърна в наш много добър приятел и когато си купихме къщата го попитахме дали има нещо против да продължи да ни е съквартирант) купи още мнооого очила. Той купува всичко по много, да има, за да може да се намира, когато потрябва. Е, за мен това не е никак добре :). Нямам търпение да приключи този прословут ремонт, че ми омръзна. Всичко си правим сам сами, специализирах се в доста неща, но вече всички се изтощихме, а все още сме далече от края! Ох, оплаках ви се, простете ми! Приемам всякакви съвети как да ги организирам тези мъже :).

Лека и спокойна нощ!

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » пон ное 05, 2012 11:09 pm

Привет и от мен! :) БОНИ,и аз те видях,но вече бях добавила отговора ,а ти отиде да смъкваш пердета и миеш прозорци и ......кой знае какво друго свърши... :love: Аз просто днес сготвих ,пуснах прохосмукачката и .....дотук ,не гладих ,гледах 2 комедии ,смях се от сърце и в последния момент ,се сетих ,че днес е понеделник и даваме отчет ,коментираме изминалата седмица и трябва по бързия начин да се отзова в хотела ,където обикновено вършим ,всичко това.Един ,чудесен хотел ,....но за почивка и кафе ,без цифри ,а не като нашето ,но все пак абстрахираш се и ....си мислиш,че си,където искаш :yee:Моята шефка ,днес ми сподели,че винаги виждайки ме и се оправя настроението ,действала съм и много тонизиращо.....какво ли още ще чуя .Сравнително спокойно ...и поемаме дъх до следващия път .Прибирайки се в къщи ,преди около час ,народа бе нахранен ,полуготов за сън , мъжа ми е перфектен готвач ,нали от много години е в тоя бранш ,но в кухнята влиза само ако съм болна или ако иска да изненада децата с някоя негова ,запазена марка ,иначе често прави салатите или чисти плодове..или пече на барбекю,и от това съм доволна ,много е грижовен ,миличкия ми мисли за всички ,даже и за моите родители и все се опитва да говори бг.език ,не му се отдава много,но ...не спира да се тренира...Аз ,явно съм доста преуморена ,защото се усещам превъзбудена ,и хем ми се спи ,хем не....а наоколо вече цари тишина и спокойствие.....най-хубавите ми и очаквани мигове. След малко ще си взема книжката ,ще се понеса и ще си мисля само хубави неща ,докато Сънчо пак ме покани .Добре,че има и нощ ,иначе какво ли щяхме да правим?! :confused: На всички лека и спокойна нощ !!! :) :)

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » пон ное 05, 2012 11:16 pm

Иве,Бони,Йоанка, :giflo2: :hug: като че проблемът на нас,жените е един и същ....толкова много прилика,че във вашите разкази виждам себе си.
Според мен,единственото решение на проблема ще бъде,ако има начин,да се сдобием с вълшебни пръчици.Пък и тогава,ако някой ни създава неразборий,пръчиците могат да се окажат и от друг материал... :D

Спокойна нощ и розови сънища,феи,с вълшебни пръчици...Изображение

Дианка,"виждам"" те,мила
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт ное 06, 2012 4:27 am

664669_422073697845671_478145155_o.jpg
Добро утро!
Да започнем дeня с усмивка, добро настроение
и да не забравяме, че всичко е в нашите ръце.....
А нашето по-добро бъдеще е там някъде и ни
очаква, трябва само да поискаме промяната
и да направим първата крачка.
Затова нека бъдем дръзки, да бъдем смели
в мечтите си, да мечтаем за прекрасен живот
и всичко, което искаме - така ние можем да
постигнем всичко, защото ние сме творци
на живота си...
Спорен ден!

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » вт ное 06, 2012 7:28 am

Добро утро :chef:
Ивка, благодаря за кафенцето :hug:
Сядам и аз :coffee:
Изображение
Хубав вторник, мили момичета :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Заключена