ползвате ли съдове Тапервер?

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » ср юли 14, 2010 9:09 pm

Мерси Makaweli разбрах точно коя е . Аз в началото си мислих , че е еднадруга отвън тъмно синя а вътре бяла капака е с дупка за да сложиш миксер. Аз в тази , която е на твоята снимка правя киселото мляко без да го завивам. :clap:


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт апр 19, 2011 1:04 pm

Здравейте отново в тази позабравена тема :D

Купата, за която говорите, се нарича тук Peng-Schüssel, като ПЕНГ е звукът, който капакът издава, когато тестото е готово. На български капакът би направил ПУК предполагам :wink: :D

Каталогът е в ръцете ми в момента, но го има и в интернет.

Както и да е. Предвидената от фирмата купа за тесто с мая е тази тук

Изображение



Toва, че Бони прави тестото в една от купите за салати, и че й се получава, говори за това, че всички купи на фирмата затварят идеално и плътно, точно както и Рени е писала по-напред в темата.

Аз завчера си доставих удовоствието и си поръчах някои дреболии...е, не чак дреболии, но нищо огромно де.

Този съд за съхранение на картофи ми беше грабнал вниманието и сега си го купих. В него картофите остават свежи 4 седмици. Побира 5 кг.
Изображение
Изображение

Тези кутии за съхранение на плодове и зеленчуци в хладилник са гениални, моя приятелка ги има, а сега и аз си ги подарих - Казват се прима-клима, т.е. Най-добрият климат. Имат две клапички и указание на самите кутии, кой плод или зеленчук при какво положение на клапичките се съхранява. (преди тази схема се даваше като лепенка и се лепеше вътре в хладилника) Тапъруейър дава по принцип двойна гаранция, т.е. ако в хладилник ягодите издържат 2 дни, в тази купа - 4 дни. Но ягодите (био, непръскани) издържат 7 дни в купата. И всичко останало също надвишава неколкократно дадената гаранция. Освен това могат да се слагат плодове и зеленчуци ЗАЕДНО, трябва само да са от една и съща категория за съхраняване. Голямата е 3,6 л, по-малката 2 л. Има една още по-малка, но на мен тя не ми върши работа :)
Изображение

Изображение

Изображение

И свястна белачка си купих, вижда се при купите.

Освен това си подарих и три купи по 400 мл с капак. Идеални са за пикник, или за съхраняване на останала една порция манджа или салата, за мариноване на малки порции, а понеже са плоски пасват идеално и в дамската ми чанта. Директно в тях може и да се топли и сервира.
Изображение

Изображение

Купа за бъркане на тесто от 3,6 л, с два капака – затварящ плътно и капак с дупка - като се бърка с миксера, да не пръска наоколо. Освен това едната „дръжка” е наклонена нагоре, за да се излива по-лесно тестото и да не капе.

Изображение


Свястна отварачка за консерви също си взех.

Изображение



Огребка за тесто или за намазване на тави с масло – оранжевата част е от силикон и много мека.

Изображение


Турбо-шефът на тапъруейър е идеален за хора кото мен, дето им сълзят очите от лука ;) Всъщност с него може да се смели всичко, което пасва вътре – лук, чесън, зелени подправки, пармезан, ядки, риба, сварени яйца.... става за салати-пюрета, за бебешки храни, за правене на млечна пяна (с друга представка). Аз имам и куик-шефа, но той се върти на ръка, а и е голям и не винаги ми се вади от шкафа, а този тук е малък , с едно дърпане прави мноооого обороти и е подходящ за работа „набързо”.

Изображение
Изображение


Купих си и още няколко сегмента на системата за съхраняване на нарязани колбаси и сирена.
Изображение

И кана за микровълнова – 1 л. В нея се вари мляко, мляко с ориз, картофи, пудинг, манджи...абе каквото му мине на човек през ума. А капакът се отваря удобно с един пръст, за да може да се отливат течности. Каната е градуирана, което е удобно при приготвянето на различни неща.

Изображение
Изображение


Поръчах си и три други купи, най-голямата от които е като тази зелената на Бони (сега обаче са в нови цветове, ярки). Те ще пристигнат другата седмица, тогава ще ги снимам и ще ги покажа да се хваля :)

Лек ден на всички :)
Последна промяна от Aliana на вт апр 19, 2011 3:29 pm, променено общо 1 път.
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » вт апр 19, 2011 2:51 pm

ЛЕЛЕ РАЛИ,Честито.Мноооооооооооого практични неща.Браво :clap: :clap: :clap: Да ти завиди човек/благородно/.По думите ти личи,че ще са много полезни.Да си ги ползваш със здраве.

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » вт апр 19, 2011 7:11 pm

Рали, честито и от мен! Наистина много практични и полезни неща си си взела! Аз също съм доволна от белачката ( моята е вертикална и я ползвам от 1999г), отварачката, но най-доволна съм от турбо шефа. Използвам го всеки ден! Голям помощник е! С него си нарязвам краставицата за таратор - получават се съвсем малки кубчета с 5-6 издъпвания на конеца! Любопитно ми е там на каква цена е, защото тук на промоция беше 75лв.(все пак заслужава си парите).
НАПРАВИ ДОБРО И ЩЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » вт апр 19, 2011 7:24 pm

Рали, честито! Страшно практични неща си купила - да са ти честити, да
си ги ползваш със здраве! Всичко много ми хареса, особено турбо-шефа.
Толкова е практичен! Още веднъж - честито!!! :hug: :thumup: :hug:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт апр 19, 2011 8:24 pm

Рали, да са ти честити новите "Помощници" :clap: СУПЕР СА :thumup: :thumup: :thumup: Ползвай си ги със здраве и удоволствие :love:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » вт апр 19, 2011 8:40 pm

Ауу, много са хубави всичките. Все едни такива полезни и едни такива ... да ти завиди човек :D Искаше да си купиш нещо ново, а сега ... не просто "нещо", а цял магазин си изкупила :) Рали, със здраве да си ги ползваш!
Изображение
Моето блог-местенце - http://elti-spodeleno.blogspot.com
Моята facebook страничка http://www.facebook.com/SpodelenoOtKuhnataNaElti

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт апр 19, 2011 10:13 pm

Хей, момичета, благодаря ви за отзивите и за вниманието! Застанала съм тук в кухнята, гледам си зеления съд за картофите и не мога да му се нарадвам....още не съм му намерила окончателно място дори, само го побутвам насам-натам :oops:

Рени, турбо-шефът взех на регулярна цена 44,90 € . Не си взех и подарък за домакинята, а се уговорих с консултантката, ако направя още едно парти до 2 седмици, че ще получа ултра-про В ЛИЛАВО !!!! Виждала ли си го? Направо е мечта, няма го в каталога, спешъл едишън е.....Днес звъня по приятелки да ги събирам за парти... До сега само откази имам де, ама не губя кураж, много го искаааам :oops: :roll: :oops: :roll:
Ето го красавеца:
Изображение

Лека вечер момичета!
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
reni55
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1188
Регистриран на: ср юни 25, 2008 7:49 pm
:: 227 рецепти от reni55
:: 321 снимки от reni55

Мнение от reni55 » ср апр 20, 2011 8:15 pm

Рали, мерси за информацията! Аз имам ултра плюс, но в бежаво.
На мен ми е много дълбок и почти не го ползвам. Ето го
Изображение

Това му е хубавото на него, че можеш едновременно да печеш и в капака (на два етажа).
Не губи кураж ! Пожелавам ти от все сърце да си го спечелиш!
НАПРАВИ ДОБРО И ЩЕ ТИ СЕ ВЪРНЕ СТОКРАТНО !

Потребителски аватар
akva7
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 403
Регистриран на: нед фев 21, 2010 10:14 pm
:: 15 рецепти от akva7
:: 107 снимки от akva7
Местоположение: София

Мнение от akva7 » нед апр 24, 2011 12:58 pm

Разгледах новият каталог.Всичко ми харесва,а бонбонените цветове така ме примамват.Отидох и на парти,подариха ми нещо комбинирано между нож и вилица.Сега съм в размисъл-какво да е?Вижда ми се скъпо-за пластмаса,знам че е по-специална,но все пак.......Сега ме навиват,след празниците аз да съм домакинята,но ако никой не си купи нещо и не се направи оборот за 200 и отгоре лв.,то аз няма да получа подарък.Така,че за мен ще останат само разходите за продукти.Просто политиката на фирмата е такава.
Изображение


Отговори