Съставяне на маршрут до Гранада

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Отговори
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Съставяне на маршрут до Гранада

Мнение от Aliana » чет мар 22, 2012 11:13 am

Здравейте :)

Смятаме през септември да пътуваме с колата до Алхамбра (Гранада, Испания). Искам да я видя, от както като дете получих подарък една книжка с Приказки от Алхамбра. Наскоро моя прителка беше там и просто усетих, че сега е времето да си изпълня моята детска мечта.
Имаме 3 седмици да стигнем от Кьолн до Гранада и да се върнем. Естествено, че ще се обърна и към туристическо бюро за организиране на нощувки, застраховки и т.н., но поне идеи за маршрута би трябвало да имам идеи.
И понеже повече глави са по-умни от само една глава, надявам се да ми подскажете за какви забележителности по пътя сте чували или чели, или гледали предавния и т.н. Минава се през Южна Германия, цяла Франция и цяла Испания. Искаме да пътуваме по около 300 км на ден, т.е. за около 10 дни да отидем и за още толкова да се върнем. Тъй като най-краткия маршрут е 2,230 км, ще имаме възможност да се отклоняваме и все пак да сме си в лимита.

Много ще се радвам да науча от вас за места, които си струват да бъдат посетени, като се вземе под внимание и сезонът, в който ще пътуваме -т.е. лавандуловите полета в Прованс няма да са в цъфтеж и други такива подробности.
Най-интересни са ни живописни малки селца, където може да се видят бита и неподправенстта на хората. В големите градове ни привличат не толкова музеи или величествени сгради, колкото автентичната атмосфера и пулсът на дадено място. Дискотеки или барове, т.е. нощния живот не представлява интерес за нас, но пък малки местни кафенета или ресторантчета - със сигурност :)

До към средата на май искам да съм съставила маршрута и да пристъпя към резервациите.

Ще съм ви много благодарна за идеи :) :love:
www.facebook.com/artandhobby


Отговори