Разпознава ли някой това растение?

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Отговори
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Разпознава ли някой това растение?

Мнение от Aliana » съб фев 04, 2012 11:18 am

Здравейте, момичета и момчета :)

Преди 2 седмици ходих отново до Висамбур и там , в един от дворовете, видях растение, което много ме озадачи. Висамбур е в Елзас, Северна Франция, там е студено, значи не може да е някое тропическо растение. Но идея си нямам какво е.
Направих две снимки само, слагам ги тук. Ако някой може да помогне - ще се радвам, че може и да си го завъдя :) Снимката е правена правостояща, значи растението е около 2 - 2,3 м (моя преценка, без да съм го мерила :D )

Изображение


Изображение

Благодаря ви предварително :love: :love: :love:
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
desislava_pm
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 30
Регистриран на: чет яну 14, 2010 8:05 pm
:: 261 снимки от desislava_pm

Мнение от desislava_pm » съб фев 04, 2012 12:45 pm

Рали,на мен това ми прилича на мноооого стара фатсия! : :? Поне по листата. :?
Аз я имам в малък вариант,майка ми гледа от около десет години и е станала огромна-цъфна,ама по-различно от тази на снимката и за това ми се струва,че е на много повече от 10 години и заради внушителният и размер. :?Качвам ти снимки за сравнение,ако може да прецениш дали е същото растението. :?
Това на мама.Изображение
Тази е моята-много младичка.Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб фев 04, 2012 1:06 pm

Деси, благодаря ти, мила! Мисля, че е точно това. Сега разгледах нета и видях много разновидности, като открих, че на това, което майка ти има и на това, което съм снимала, тук му се казва още Стайна Аралия. Но тази на моята снимка според сравнението е поне на на 50 години... Направо си е завидно. Живеели и навън, и понасяли на студ до минус 5 градуса, така пишеше. И също така, че преди време са били много на мода като стайни и дворни, лесни за гледане, вечнозелени растения. Сигурно по него време е посята!

Благодаря ти за бързия отговор! :love: :hug:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
desislava_pm
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 30
Регистриран на: чет яну 14, 2010 8:05 pm
:: 261 снимки от desislava_pm

Мнение от desislava_pm » съб фев 04, 2012 1:15 pm

Да,другото име е Аралия. :) Наистина понася студено,лятото в жегите много страда-цяла зима стои на остъклена тераса при нас,макар,че рядко хваща голям студ.
Там явно е маааалко по-топло щом е в градината-тук не смея да я засадя отвън-не знам дали ще оцелее,не ми се рискува. :?
Значи съм познала,че е много старо-наистина ще да е на 50години.Лелеееее.. :D :D :D
Радвам се,че помогнах-цветята са ми другата мания след готварството :D
Поздравче :hug: :hug: :hug:


Отговори