Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '11

Мнение от Sirena » ср ное 09, 2011 11:17 am

Здравейте :D в този хубав и слънчев ден!
Мисля да излязя на разходка, че е грехота да изтърва това прекрасно време и да се затворя в апартамента :thumup:
Elti, във Вършец бяхме на балнеохотел и правихме процедури, като град е тих и бих казала безлюден - не усетих нощен живот, но нашето отсядане съвпадна с изборите....
Има наблизо една местност- Иванчова поляна, до нея се стига през градския парк по асфалтирана алея, по натам е и Водопада - облагороден от хората с беседки, барбекю, парапети, разходката си засужава не само заради въздуха, но и заради природата. Наблизо е и Кисурския манастир, който с писмо на тогавашен паша е обявен за самостоятелна жилищна единица, поддържа се от монахини и е мого красиво място.
Видин е "по-жив" град, пълен с млади хора, по пътя за него са Белоградчишките скали и пещерата Магурата, които не са за пропускане. По крайбрежието на закотвено корабче открихме скромен, но с вкусна хухня ресторант,хапнахме пържена речна риба - Як Балък(другото име там не го знаеха) :? Не на последно място е и крепостта Бабини Видини кули.....
Мнението ми е, че който има възможност трябва да посети тези красиви места, всеки може да открие очарованието на природата и човешкия труд на невероятни места.
Май бях много подробна :wink:
Лек и хубав ден :D
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » ср ное 09, 2011 5:34 pm

Sirena, много ти благодаря. Определено ме запали и ще включа тези места в следващите семейни пътувания. Едно е да четеш инфо от нета, друго си е като съфорумник ти го каже :D Още веднъж БЛАГОДАРЯ!
Изображение
Моето блог-местенце - http://elti-spodeleno.blogspot.com
Моята facebook страничка http://www.facebook.com/SpodelenoOtKuhnataNaElti

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср ное 09, 2011 8:16 pm

Elti, благодаря ти за поздрава, наистина от няколко години разбрах, че и моят имен ден е на този ден, така си създадохме още един повод за празник.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет ное 10, 2011 7:11 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/7flk5gpqFpQ[/youtube]

Добро утро :)

Има четири неща, които не можеш да върнеш обратно:
Камъкът - след като е хвърлен!
Думата - след като е казана!
Мигът - след като е пропуснат!
Времето - след като е минало!

Нека не пропускаме мигове и да живеем днес и сега :love:

Хубав и усмихнат ден на всичкиИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет ное 11, 2011 7:04 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/2xJvLMJ6UdY[/youtube]

Добро утро :)

Пия си самичка кафето във форума - къде сте девойки :roll: Надникнете поне за малко тук, как сте ???
И понеже е петък, а за някои това означава последваща почивка ви желая спокоен и ведър ден Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет ное 11, 2011 8:39 am

Добро утро!
Бони, благодаря за кафенцето и хубавата музика!
Днес православната църква почита Свети Мина - честит имен ден на всички именници!
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет ное 11, 2011 9:51 am

Добро утро! Аз отново съм закъсняла, но все пак не пречи да се възползвам от хубавата песничка, избрана от Бони!
Днес като за петък се успахме ужасно - събудих се в 7.45ч, а детето трябва да е на училище в 7.40ч. Ужас! Добре поне, че часовете започват в 8.00ч.По най-бързия начин скочихме в дрехите и отлетяхме. Точно в 8.00ч. пристигнахме. Голяма издънка!!! :(. И то след снощната родителска среща, на която ни събираха заради лошата дисциплина :agr: . Ще отида на обяд да се извиня на госпожата, няма как виновна съм.
Снощи в продължение на два часа двете учителки, които работят с класа се оплакваха от нашите деца. Госпожата каза, че това е клас, в който момчетата са много буйни, а момичетата бият момчетата :huh: . Вече имаме дете с разбита и шита глава, не ми се мисли какво й е на майката. И това е началото на първи клас, какво ли ще е по-нататък....?!Нямам представа как е в другите градове, но вече от няколко училища във Варна чувам, че се правят родителски срещи за детската агресия. Това е много страшно! Лошото е, че дори и кротките в началото деца, вече започват да подражават на останалите. За сега от моята дъщеря няма сериозни оплаквания, но сигурно и това ще дойде, в никакъв случай не се самозалъгвам, че тя е по-различна от останалите. Всяка вечер в къщи говорим, говорим, уж го правим за добро, но ме е страх, че в един момент ще станем досадни да повтаряме едно и също и ще спре да ни слуша. Знам, че тук има и други майки на първокласници, а и на малко по-големи ученици. Моля ви споделете при вас има ли такъв проблем и как се справяте!
Като гледам през прозореца въпреки ужасно студеното време слънчицето се опитва да се покаже, дано поне то успее да ми оправи малко настроението.
На всички ви желая спорен петъчен ден и спокойни почивни дни !

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет ное 11, 2011 3:23 pm

Здравейте и от мене :) ,
Бони с удоволствие бих ти правила компания на кафето,но бях първа смяна и нямах врема за компа,но
обешавам,че от другата седмица съм на линия може и по късничко защото съм втора смяна,но съм с твоята компания :D .
Миленче,мойте деца са по-големи,но също ученици синът ми е последна година и при него няма проблеми,но дъщеря ми е в 8 клас и нали ти става ясно,че е в ужасна възраст ,но се справяме някак си,слушам и тук при нас в малкият град е същото с по малките деца едно към едно както го описваш ти,вярно е,че много се влияят децата от другите,но
моето мнение е да бъдем приятели с децата си поне при нас така се получава,понякога ми иде да я "убия",но се настройвам на нейната вълна,може и по тудно но решаваме проблема поне за сега си споделя всичко с мене макар да знае,че някога ще й се скарам и наругая :read: ,но после решаваме проблема,абе общо взето е трудно с децата трябва да си едвали не псилог,но вярвам,че и вие ще намерите общ език и детео няма да се подведе по останалите деца,май много се "разприказвах",но е така като ме нямаше цяла седмица тук и ми липсвахте.
Хубав слетобед!!!!!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет ное 11, 2011 6:12 pm

Честит имен ден на всички именици,бъдете здрави и щастливи!!!!
Весел празник!!!
:celebrate: :baloons: :celebrate:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет ное 11, 2011 9:40 pm

Честит имен ден и от мен! Желая ви много здраве и късмет! Весел празник!


Заключена