Как тече денят на Веселите готвачи? - Март '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет мар 24, 2011 8:43 am

Изображение

<iframe title="YouTube video player" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/yXe1xgXcqdc" frameborder="0"></iframe>

Добро утро :)

Дано да е добър и денят ни - от вчера след обед съпреживявам напрежението на събитията в Сливен. Телевизора и нета ми са на тази вълна. Дано всичко приключи успешно :thumup:
Днес ще се отдам на пазаруване и готвене - ще си имаме гостенчета за почивните дни :clap:

Хубав и спокоен ден Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет мар 24, 2011 11:27 am

Здарвейте и от мене,
аз също като Бони съм съпричастна със събитието в Сливен,
освен това и синът ми живее там, дано всичко приключи добре.
Имам и хубава новина от днес започвам работа,в закусвалня,скара и пилета на грил на две смвени от8-14 и 13-20 с почивен ден неделя,за сега ще карам там .
Хубав ден приятели!
:flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » чет мар 24, 2011 12:57 pm

ivkaa75 страхотна новина :clap: в тия трудни времена да си намериш работа е чудесно,а и работното ти време е супер :) аз ще почвам на 1-ви април и аз в нещо подобно,но с огромно работно време от 10 сутрин та до 12 нощем :eek: ,но става въпрос за сезонна работа която е около 7 месеца така,че ще издържа някак си :wink: малко ме плаши това как ще се справям с домашните си задължения,но ще се опитвам да ставам по рано ......и така.Пожелавам на всички един страхотен ден.
  • Целувки,прегръдки и много обич от мен :P
<iframe title="YouTube video player" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/FfLtA8SkmVw" frameborder="0"></iframe>
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет мар 24, 2011 3:04 pm

Ивка, Веси, чудесно е че започвате работа - такова е времето, че не може да си позволим жената да не работи :roll: Работното време на Ивка е супер, Весито ще вижда зор, но по-важното е че сте намерили работа :)

Веси, благодаря ти за хубавата мелодия :hug:

И другата чудесна новина е че в Сливен всичко приключи успешно, дано и раненият мъж се възстанови :thumup:

ХУБАВ СЛЕДОБЕД :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » чет мар 24, 2011 3:40 pm

Бони радвам се ,че ти харесва песента,избрах по мелодична песен на Епика понеже повечето песни от този стил не се харесват на всеки :P ,но аз си обожавам вокалката Симоне Симонс и съм влюбена в ангелския и глас :) както и в този на Сабине Дунсер(която за съжаление не е между живите :cry:)която беше вокалистка на немската банда Елис.
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » чет мар 24, 2011 6:16 pm

Веси ,не се притеснява'и за работата,свиква се .Първата ми работа в Гърция беше в таверна и знам от опит какво е."Ще успееш сигурна съм Кураж мила :love: :thumup:

Потребителски аватар
krisi
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 351
Регистриран на: пет фев 20, 2009 5:12 pm
:: 75 рецепти от krisi
:: 323 снимки от krisi
Местоположение: Sveti Vlas

Мнение от krisi » чет мар 24, 2011 7:46 pm

Добър вечер момичета :D

Поздравления и от мен :celebrate: чудесна новина момичета много се радва за вас и аз чакам с нетърпение лятото да започна работа че вече ми е много скучно :clap:
Днес както всяка сутрин с малкия на градинка, с Тати кафенце после разходка с кучето и кафе с приятелки :D
След тези неща се захванах с покъщнината :eek: прах килими, пердета, почистих цветята всяко едно по едно, посях си марулка и магданоз и така до преди малко и сега малко почивка и после на масата :bliz:

До утре момичета лека и мека от мен :winkiss:

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » чет мар 24, 2011 8:06 pm

Момичета много се радвам за вас :clap: :clap: :clap: :clap: .Стискам палци началото да е по мед и масло.
Днес направо съм "изтрещяла".Малчо цял ден мрънка,ама мрънкане ви казвам,и той не знае за какво.Чак ми се плаче :cry: Дано си легне по-рано тази вечер.Абе смотан ден като цяло.От сутринта не ми върви.Със ставането Боби започна да се чуди за какво да мрънка,после при личната имаше много хора и изпуснахме часа/9.30/за изследванията за яслата.Следобяд отидох до банкомата,познайте,повреден :shock:....
Добре,че изнесох поне цветята на терасата.
Лека и спокойна вечер.

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет мар 25, 2011 7:46 am

Добро утро приятели,
хайде на едно дълго и горчиво кафенце,а
дано животът ни е сладък :) .
Благодаря за пожеланията, :hug:
първият ми ден мина спокойно и без проблем(нали съм работила това),
поне бях сред хора с който постоянно имам контакт,а аз не обичам да съм сама и това ме удоелетворява. :)
Веси и на тебе желая успех ,вяряам ,че ще се справиш ние жените сме силни :D .
Тази сутрин най -после и момчето в Сливен се предаде,добра
развръзка на събитията. :clap:
Криси,не се отпускай лятото наближава и те чака работа :) .
Иче,дано днешният ви ден с малчо е по-добър и спре да му е криво на детенцето. :P
А,сега ме чака кухнята и тенджерата,залавям се с домакинската работа и после на работа.
Хубав, спокоен и слънчев ден!
:flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет мар 25, 2011 8:34 am

Днес е Благовещение

Изображение

В народните представи Благовещение се свързва с идването на прелетните птици и с окончателното пробуждане на природата.

Според Библията на този ден Архангел Гавраил донася на Дева Мария благата вест, че тя ще роди Спасителя на човечеството, сина Божий Иисус Христос.

Народното поверие съветва днес да не излизате от дома с гладен стомах и празен джоб. Още сутринта хапнете добре - нищо че гозбите са безмесни заради Великденския пост - и пъхнете в джоба си пари. Ако нямате "книжни", сложете "железни", защото според поверието кукувицата трябва да ви закука "на сит корем и пълна кесия". Иначе няма да ви върви.

Според народните вярвания на този „благ ден" по-леко и бързо зарастват всички рани, затова най-често тогава се дупчат ушите на малките момиченца. През деня не се работи нищо, а дедите ни вярвали, че дори птичките не виели гнезда. Ако пък някой види най-напред щъркел, който не лети, а лежи или ходи, недобро ще го сполети.

Този ден се извършват дейности, свързани с народната етимология на името на празника. Сеят се зеленчуци и присаждат плодни дръвчета, за да са "благи", "плашат" овошките, които не дават плод, бележат се агнета и ярета, защото се вярва, че по-малко ще ги боли. Пчеларите отварят кошерите и пускат пчелите, за да събират сладък мед. Вярва се, че на Благовещение и най-силната отрова губи своята сила. Според поверието на този ден самодивите започват своите игри.

Заради представата, че на Благовещение змиите и гущерите се събуждат и излизат от дупките си, се извършват обредни действия с предпазващ и отгонващ характер. Преди изгрев жените премитат къщите, палят огън на едно или на три места или по всички ъгли на двора и слагат говежда тор да пуши и прогонва влечугите. Деца и възрастни удрят тенекии и звънци и с тичане обикалят двора на къщата. Тези действия са съпроводени с изричането на специална словесна формула: "Бягайте, зъми и гущери, днеска е Благовец" или "Бягайте, змии, Благовец ша ви затисне".

Запаленият огън прескачат деца и младежи, при което момците си пърлят леко краката, за да не ги хапят змиите през лятото. Пак за предпазване жените не шият - "да не ги дупчат змиите", не месят хляб, "че ще се свие зъмя на него". Момите пък гледат върху кое клонче ще кацне птиче, за да го отчупят и скрият в пазвата си. Това клонче ще им помогне да се омъжат по любов.

На Благовец задължително трябва да се яде нещо зелено - коприва, спанак или лапад. На празничната трапеза се слага риба, обредна питка, мед и лучник, а в седата на трапезата - зеленчуци. Традицията повелява, че днес трябва да се облече нова дреха. Ако денят се случи слънчев, значи цялата година ще е спорна и здрава. Но дори през цялото време да вали дъжд, трябва да се говорят благи неща.

Именици днес са Блага, Благой, Благовест, Благовеста, Благойна и други.

Изображение

Ивка, благодаря за кафенцето - и аз сядам с втората чашка кафе. Слънцето се усмихва навън, топличко е - какво по-хубаво от това след дългата и студена зима :clap:

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ИМЕННИЦИТЕ

ХУБАВ И УСМИХНАТ ДЕН НА ВСИЧКИ Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Заключена