Как тече денят на Веселите готвачи? - Февруари '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср фев 23, 2011 7:18 am

Изображение

<iframe title="YouTube video player" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/t-vxanB58SQ" frameborder="0"></iframe>

Добро утро :)

Стели, благодаря за пожеланията :hug:
Миленка, съгласна съм със среднощните ти размисли. Понякога и аз си мисля така за сегашните тийнейджъри /и не само/. Тогава си казвам - може би аз остарявам. По моето време възрастните също мрънкаха, че не сме като тях :wink: И затова си казвам - всяко нещо с времето си. Приемам нещата такива, каквито са. Когато мога аз да повлияя на нещо, да го променя или насоча в добра посока - правя го от душа и сърце. Когато не мога - здраве да е...

Много "философски" започвам деня. Вярвам че все пак доброто е водещо и рано или късно балансира останалото. Затова ви пожелавам един хубав, спорен и усмихнат ден Изображение
Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » ср фев 23, 2011 11:04 am

Здравейте! Нещо се опитвам да се разболявам май :( може мъжлето да ми е прехвърлил някой вирус - вече 3 ден пие АБ. Снощи успях да наготвя, днес ще си почивам :wink: Времето е студено, снегът се стопи и сега стана едно кално....

Бони, абсолютно съм на твоето мнение - всичко с времето си, вече сме от другата страна/родителската/.

Наистина сме държава с история, имаме много обичаи, но за съжаление не се обръща внимание на културното ни наследство, и затова може би децата ни не проявяват интерес към него! Оставено е почти всичко да се саморазруши :thumdown:

Сега ставам да си направя топло чайче да се позатопля :)

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » ср фев 23, 2011 11:26 am

Mиленка и аз сам сагласна с тебе,но я погледни колко сме в родината.... Само от моето село половината са по Г'арция другата половина по Кипар.А преди15 год когато купих кащата беше пално с народ.Имахме си кукери,преска4ахме оганя на заговезни ,сабирахме се вси4ки заедно да празнуваме........А сега като си ида в БГ тук там някои старец ,та .... ми става едно унило и тьжно :( Опитвам се тук на 4уждо място да направя празник по поносим но.. не става

Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » ср фев 23, 2011 2:01 pm

Момичета много се натъжавам,като разбирам,че нашите обичаи и традиции се забравят или не предизвикват интерес у младите :cry: ,но тогава защо младите така се възхищават на чуждите празници и обичаи.....какво не им достига на нашите празници?Ох много "депресираща "тема май :cry: С тази песен ви приканвам за едно смирение
<iframe title="YouTube video player" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/AwtMHPuZwU0" frameborder="0"></iframe>
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » ср фев 23, 2011 5:49 pm

Изображение
Изображение
Приятна снежна вечер!!!
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » ср фев 23, 2011 7:37 pm

Здравейте
Според мен това че *младежта* не познава обичаите идва от родителите. Аз например съм родена и израснала в града както и моята майка и баба . Свекървами и свекъра ми са родени на село и после са дошли в града . Знаете ли аз преди да се омъжа колко обичаи въобще не знаех че съществуват :oops: научих ги благодарение на свекървата. Да знаете какво приключение беше за мен първата година след сватбата когато участвахме в коленето на прасе събира се част от родата и е много весело хапват пийват и се забавляват ех това няма нищо общо с обичаите но е един от поводите да се съберат роднини иначе само на рожден ден като правим в града :cry: . А как ме беше страх от тези животни особенно от месирките все си мислех че не ме познават и ме гонят :D а преди това бях виждала животни само на цирк зоологическа градина или през прозореца на влака :roll: . Еххх спомени спомени друго си е в БЪЛГАРИЯ

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » ср фев 23, 2011 8:15 pm

Аз съм под пара от началото на седмицата и почти не ми остава време да пиша. А днес имах един полу-натоварен ден.
Сутринта тръгнах на работа с нагласата, че ще се работи до късно, но се оказа, че една фирма е забравила да ни пусне заявката. Та стана така, че няма заявка - няма работа. :thumup: Прибрах се по-рано и поне успях да сготвя. :chef: А мъжът ми остана на работното място да поддържа темпото. :)
Имах намерение да мина и да купя мартенички, но си останах само с намерението.:/ Да си призная налегнал ме е някакъв мързел :oops: и най-лошото е, че хич и не се опитвам да го разкарам.
Като се прибера в къщи се отпускам и нищо не ми се върши. Чакам едно по-качествено слънчице, та да се пробуди и моя хъс за домашна работа (за служебната няма "не искам" - там няма мърдане :( ).
Приятна вечер и наздраве - виждам хубава чаша вино и ми се допи и на мен.
lady_LANA, добре дошла и ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН (макар и със закъснение). Бъди здрава и все така щастлива! И още много прекрасни моменти с любимите хора
Изображение
Моето блог-местенце - http://elti-spodeleno.blogspot.com
Моята facebook страничка http://www.facebook.com/SpodelenoOtKuhnataNaElti

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет фев 24, 2011 7:01 am

Изображение

<iframe title="YouTube video player" width="640" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/yMpxfz81Oh4" frameborder="0"></iframe>

Добро утро :)

Предлагам днес да се заредим с добро настроение от сутринта - за това ще ни помогне едно силно и ароматно кафе и една малко по-динамична песничка :) Иначе както е облачно и снежно навън, кой ще ни повдигне настроението :wink:

Хубав и усмихнат ден ви желая Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

guarinociro
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 274
Регистриран на: съб дек 12, 2009 9:17 am
:: 9 рецепти от guarinociro
:: 150 снимки от guarinociro

Мнение от guarinociro » чет фев 24, 2011 10:55 am

Добро утро,сядам и аз на кафе,но само ще слушам песничката(която ми е любима),а раздвижването ще е на по късен етап :D
Бони,благодаря за прекрасното настроение,което ни създаваш всяка сутрин :clap:
А сега да ви се похваля,успяхме да намерим къща,не е много голяма,но ни устройва и най-важното е че има градина :thumup: Сега ще се събира бригадата(брат ми и снахата),за боядисване,чистене и сглобяване,но тази част най-ми харесва :wink:
Другата хубава новина при мен,е че в събота трагвам за България,е за 3 дни,но ще видя родителите си и моето пораснало момченце(24г) :clap:
Пожелавам ви,много радост и обич във вашите семейства :love:
:flow2: :flow2: :flow2: :flow1: :flow2: :flow2: :flow2: :flow1: :flow2: :flow2: :flow2:

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » чет фев 24, 2011 11:16 am

Привет и аз сядам на кафенце при вас, а песничката е страхотна!
Днес няма да готвя че вчера наизвадих от фризера манджи, и имам и за утре. Успях да напазаря, прострях една пералня и сега чакам още една да опере. Мисля да си остана в къщи, че и без това е студено днес, има сериали, мога и маникюра да си пооправя :wink:

Мария, честит нов дом! Подредете си го хубаво, за да се чувствате комфортно и уютно в него. Приятно пътуване до БГ! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Elti, понякога е хубаво да помързелуваш малко :P


Изображение


Заключена